< Takaisin kalenteriin

Hautakangas 25.8.2022

Iin Yritys
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
189
Tulokset päivitetty
25.8.2022 21:26

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaSK Pohjant55:45 8:26
2.Jäväjä Ella63:06+7:219:33
3.Keltamäki TiiaOuTa71:58+16:1310:54
4.Salonpää KaarinaOYS/Vapari76:48+21:0311:38
5.Tuunanen Marja91:19+35:3413:50
6.Mäkinen PäiviOsVa92:45+37:0014:03
7.Kosunen HannaPuunhallajat93:51+38:0614:13
8.Pietarila Leena107:24+51:3916:16
9.Talsta Hanna-Leena130:36+74:5119:47
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säkkinen Mika47:38 7:13
2.Huhtala JuhoOYS/Vapari48:28+0:507:20
3.Pörsti YrjöSK Pohjant49:03+1:257:25
4.Messi Markus49:26+1:487:29
5.Lohi Kalle50:16+2:387:36
6.Tuunanen Johannes50:47+3:097:41
7.Mikkonen JaakkoKoskRi51:27+3:497:47
8.Hyyppä JarmoSK Pohjant53:31+5:538:06
9.Kinnunen JukkaSK Pohjant54:07+6:298:11
10.Teerikangas Matti54:56+7:188:19
11.Aho MikaSK Pohjant54:59+7:218:19
12.Marjala VeijoSK Pohjant55:05+7:278:20
13.Erkkilä JussiVauhtiveijarit55:28+7:508:24
14.Puurunen OlliOuTa55:41+8:038:26
15.Kinnunen HannuSK Hupi56:21+8:438:32
16.Vuolteenaho Olli56:51+9:138:36
17.Wilen Juhani57:15+9:378:40
18.Huusko HannuPelPo57:26+9:488:42
19.Korhonen MikaSK Vuoksi57:52+10:148:46
20.Heinonen Joni59:49+12:119:03
21.Pentti MikkoPeWe60:06+12:289:06
22.Oksman JukkaSK Pohjant60:15+12:379:07
23.Jeskanen JuhaSK Pohjant61:59+14:219:23
24.Holma MikaelLapin Sudet62:25+14:479:27
25.Lempinen HannuFujitsu63:04+15:269:33
26.Kaukua JaakkoHaHe63:08+15:309:33
27.Luukkonen Jani63:33+15:559:37
28.Laukka Tuomas64:05+16:279:42
29.Hautamäki Samu64:33+16:559:46
30.Penttilä Joona65:25+17:479:54
31.Hanninen OskariOuTa67:42+20:0410:15
32.Niskanen Antti68:32+20:5410:23
33.Luodonpää RistoAlatPi68:54+21:1610:26
34.Sillanpää Joonas70:40+23:0210:42
35.Niemikorpi ArttuSK Suokukot72:49+25:1111:01
36.Huuhka Kai73:53+26:1511:11
37.Kauppi Markus77:39+30:0111:45
38.Mikkonen AlpoOYS Vapari78:44+31:0611:55
39.Pyhtilä Veli83:07+35:2912:35
40.Vänttilä Jaakko83:28+35:5012:38
41.Lepistö Harri84:36+36:5812:49
42.Heikkinen Markku86:52+39:1413:09
43.Turtinen Olli90:38+43:0013:43
44.Kähkölä JuhaSK Pohjant92:07+44:2913:57
45.Mäkinen TapaniOSVA92:46+45:0814:03
46.Posti Harri94:24+46:4614:18
47.Kiviniemi Jonne107:07+59:2916:13
48.Nauha Rauno146:02+98:2422:07
Liinamaa Olli75:11 11:23
A-lyhyt Naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinilä SaanaIinYr45:01 11:32
2.Karppinen SatuYlikNM46:09+1:0811:50
3.Hokajärvi RailiSK Pohjant49:28+4:2712:41
4.Mikkonen JohannaKoskRi49:56+4:5512:48
4.Mäkinen SanniSaloisten Reipas49:56+4:5512:48
6.Pihlajaniemi Riikka51:30+6:2913:12
7.Keränen EssiYlivKu51:38+6:3713:14
8.Liinamaa JohannaSK Pohjant53:18+8:1713:40
9.Aikio OutiPohjant53:59+8:5813:50
10.Hämäläinen Marjut59:46+14:4515:19
11.Mutka AinoSK Pohjant63:53+18:5216:22
12.Jokikokko TarjaOuTa74:22+29:2119:04
13.Herronen TarjaOUS Vapari77:23+32:2219:50
14.Turkka Laura80:26+35:2520:37
15.Aatsinki TanjaHaHe85:14+40:1321:51
A-lyhyt Miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuSK Pohjant29:58 7:41
2.Rantapelkonen TuomoONMKY34:17+4:198:47
3.Lehtosaari JariHaHe37:20+7:229:34
4.Reijonen JaakkoSK Pohjant37:58+8:009:44
5.Lintula TapaniKaSu39:23+9:2510:05
5.Hytönen Olli39:23+9:2510:05
7.Fredrikson KajSK Pohjant41:59+12:0110:45
8.Mutka KaiSK Pohjant44:23+14:2511:22
9.Tuunanen Mikko44:26+14:2811:23
10.Nuolioja VesaSK Pohjant44:43+14:4511:27
11.Ruokamo EeroOuTa48:32+18:3412:26
12.Niemelä Urpo50:12+20:1412:52
13.Tuohimaa EskoONMKY52:13+22:1513:23
14.Kauma HeikkiOYS/Vapari55:23+25:2514:12
15.Suomio PekkaSK Pohjant58:33+28:3515:00
16.Väyrynen Tero59:46+29:4815:19
17.With Mikko61:48+31:5015:50
18.Hirsimäki JuhoSK Pohjant63:14+33:1616:12
19.Kinnunen Matti65:15+35:1716:43
20.Ahokoivu HemmoSK Pohjant67:38+37:4017:20
21.Herronen Jouni77:18+47:2019:49
22.Kivinen Juhani80:16+50:1820:34
23.Eronen Ville81:49+51:5120:58
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaSK Pohjant48:41 10:49
2.Vuolteenaho JenniOK Kunto OK51:30+2:4911:26
3.Mattila OrvokkiSK Pohjant53:25+4:4411:52
4.Sippola Maarit57:22+8:4112:44
5.Mutka HannaOYS/Vapari62:34+13:5313:54
6.Saartoala PäiviOYS/Vapari68:37+19:5615:14
7.Backalen Päivi86:28+37:4719:12
8.Hyvärinen Merja96:35+47:5421:27
Uotila Tiina76:39 17:02
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen JuhaSK Pohjant37:06 8:14
2.Halonen VesaSK Pohjant40:26+3:208:59
3.Hanhela Topi41:36+4:309:14
4.Höynälä JoukoPaksumahat42:09+5:039:22
5.Anttila Jussi-PekkaSK Pohjant42:46+5:409:30
6.Päkkilä MikkoOuTa46:15+9:0910:16
7.Kukkonen IiroOuTa46:35+9:2910:21
8.Grekelä AnttiHaHe46:46+9:4010:23
9.Virtala JussiSK Pohjant47:12+10:0610:29
10.Kinnunen Mikko47:15+10:0910:30
11.Siirilä Jukka47:32+10:2610:33
12.Mursu MikkoPosPy48:11+11:0510:42
13.Räisänen Jukka48:15+11:0910:43
14.Hokkanen MattiSK Pohjant49:13+12:0710:56
15.Kellokumpu Seppo49:45+12:3911:03
16.Kaasinen AulisSK Pohjant50:15+13:0911:10
17.Vainikainen Seppo50:33+13:2711:14
18.Maunula TeuvoOYUS50:44+13:3811:16
19.Mertaniemi Simo52:15+15:0911:36
20.Kariniemi MarkkuSK Pohjant53:29+16:2311:53
21.Grekelä Jaakko54:47+17:4112:10
22.Honkonen Esa55:21+18:1512:18
23.Tolonen MarkkuOYS Vapari55:22+18:1612:18
24.Pelkonen Hannu55:39+18:3312:22
25.Pesonen Lauri56:53+19:4712:38
26.Pihlajaniemi Tommi57:15+20:0912:43
27.Sippola Petri57:24+20:1812:45
28.Karhumaa Jouni58:04+20:5812:54
29.Anttila Marko61:25+24:1913:38
30.Teirilä Juha62:43+25:3713:56
31.Räisänen Jukka65:53+28:4714:38
32.Kähkölä Aarne66:07+29:0114:41
33.Ilkka TuomasOYS/Vapari66:43+29:3714:49
34.Leskinen Kalle71:19+34:1315:50
35.Simonen Tuomas78:00+40:5417:20
36.Karsikas Juha79:39+42:3317:42
37.Pietilä MarkkuKeMaKi79:54+42:4817:45
38.Kalliokoski Ossi82:55+45:4918:25
39.Backman Aleksi95:21+58:1521:11
Ruokonen Timo0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaSK Pohjant44:28 13:04
2.Ruokonen Mervi54:11+9:4315:56
3.Myllymaa PirkkoOulRe 61:10+16:4217:59
4.Anttila Vilma73:18+28:5021:33
5.Kaasinen Anni77:32+33:0422:48
6.Korkeakoski ArjaOsVa79:50+35:2223:28
7.Viuhkola Emilia82:29+38:0124:15
8.Tuunanen Kerttu82:32+38:0424:16
9.Isoniemi Annika83:04+38:3624:25
10.Koskela Anne83:14+38:4624:28
11.Laakkonen Sari94:04+49:3627:40
12.Kukkonen Reetta94:14+49:4627:42
13.Slotte Pia95:26+50:5828:04
14.Aatsinki MirjaVePo98:27+53:5928:57
15.Ruuska Rauni102:32+58:0430:09
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM37:58 11:10
2.Kanniainen Tapio39:17+1:1911:33
3.Juutinen HannuSK Pohjant44:04+6:0612:57
4.Laitinen OlliPeRa50:18+12:2014:47
5.Kinnunen RaimoSK Pohjant51:44+13:4615:12
6.Broström MattiKoskRi52:49+14:5115:32
7.Takkinen EskoKiimU53:12+15:1415:38
8.Veijovaara JormaPohjant56:52+18:5416:43
9.Toropainen PauliONMKY57:39+19:4116:57
10.Myllymaa KaukoOulRe 58:41+20:4317:15
11.Vähäoja Pekka59:54+21:5617:37
12.Runtti Esko60:41+22:4317:50
13.Harjumaa Lasse61:59+24:0118:13
14.Jäntti MattiSK Pohjant62:56+24:5818:30
15.Rahkola Eino63:03+25:0518:32
16.Väänänen Ari63:12+25:1418:35
17.Käräjäoja Jukka65:15+27:1719:11
18.Nissinen Kari72:56+34:5821:27
19.Leskinen Matias74:33+36:3521:55
20.Haatainen MattiIiSu79:04+41:0623:15
21.Luukinen Tuomo81:58+44:0024:06
Jylhä Mika87:26 25:42
Myllylä Juha49:33 14:34
D-rata, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nuolioja SariOYS/Vapari21:37 13:30
2.Pieskä Vilma44:07+22:3027:34
D-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntyniemi Juhani35:45 22:20
2.Niemelä EinoOul.Res 37:26+1:4123:23
3.Manninen EeroOsVa 38:06+2:2123:48
Lepistö Aaro41:59 26:14

Lisää kommentti

Kommentit

  1. IiY/ Pertti P, 2022-08-19 20:00:18

    Oulurastit Hautakankaalla. Kartta 1:7500 8/22

    Ratatiedot
    A: 6,6 /15 rastia
    A-lyhyt: 3,9 / 16 rastia
    B: 4,5 /12 rastia
    C: 3,4 /12 rastia
    D: 1,6 /7 rastia


    Opastus
    Hiukkavaarankatu/Valkiaisjärventie

    Kilpailukeskus
    https://hkp.maanmittausla..._7196225&zoomLevel=1#

    Maksut:
    käteinen, kortti, smartum, edenred, epassi

  2. IiY/ Pertti P, 2022-08-19 20:07:47

    Otetaanpa linkki keskukseen uusiksi.

    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D
  3. Anne Leskinen, 2022-08-26 16:26:13

    Mihin jäi tulokseni? Juoksin C radan ja löysin kaikki rastit.
  4. Kunhan varmistan, 2022-08-26 20:42:39

    Kävithän maalileimauksen jälkeen emit-kortin purussa maalitoimitsijoiden luona?
  5. Anne Leskinen, 2022-08-28 11:33:10

    Kävin.