< Takaisin kalenteriin

Tervola 27.6.2006

Oulun NMKY
Lisätiedot
-
Opastus
Kiimingin Alakylä, Kiiminki-Haukipudas ja Alakyläntien tienristeys. Kiiminkijoen sillan jälkeen oikealle. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
246
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi Sara 81:09 13:11
2.Ruuska AnniKoskRi87:41+6:3214:15
3.Käkelä MaijaOYS/Vapari98:23+17:1415:59
4.Simola Lotta 99:11+18:0216:07
Heikkinen Kaisa 0:00 0:00
A-rata, miehet 6.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Männikkö AriYlikNM46:15 7:31
2.Runtti JanneYlikNM46:46+0:317:36
3.Kivelä MattiPohjant47:17+1:027:41
4.Kakko KimmoIisu47:18+1:037:41
5.Saarela Ville-PetteriKemU48:43+2:287:55
6.Karjalainen PetriPohjant49:05+2:507:58
7.Posti HarriKoskRi50:28+4:138:12
8.Westerholm LasseVePo51:09+4:548:19
9.Leppäniemi MattiPohjant51:52+5:378:26
10.Ylitalo Matti 52:09+5:548:28
11.Pasi JussilaVePo54:08+7:538:48
12.Lehto EsaHS54:31+8:168:51
13.Pyykkö PauliAlatPi55:24+9:099:00
14.Hurskainen PenttiOulRe57:56+11:419:25
15.Katajisto Jukka-Pekka 58:02+11:479:26
16.Rahko SampoPohjant58:03+11:489:26
17.Pukema JarnoOuTa58:36+12:219:31
18.Niemelä Urpo 60:29+14:149:50
19.Järvenpää RaimoIisu60:31+14:169:50
20.Pekkarinen JariKoskRi61:01+14:469:55
21.Paakkolanvaara Mikko 61:40+15:2510:01
22.Airaksinen RistoOuTa62:09+15:5410:06
23.Jurvakainen MikaKiimU62:34+16:1910:10
24.Kunnari Esa 63:01+16:4610:14
25.Grekelä AnttiHaHe63:28+17:1310:19
26.Vehkaoja KariYlikNM64:28+18:1310:28
27.Pietiläinen IlpoPohjant64:52+18:3710:32
28.Moilanen MikkoOsVa65:08+18:5310:35
29.Hourula IsmoOsVa65:20+19:0510:37
30.Kolehmainen Janne 66:37+20:2210:49
31.Koljonen JouniVaKa66:44+20:2910:51
32.Hanhela MaunoHaHe66:53+20:3810:52
33.Oksanen Jarkko 68:37+22:2211:09
34.Parkkinen PekkaPohjant70:17+24:0211:25
35.Hepokangas EdvinLaiVe70:21+24:0611:26
36.Ojala Kai 71:21+25:0611:36
37.Wannas Lauri 71:21+25:0611:36
38.Lalli Pasi 72:06+25:5111:43
39.Sillanpää PerttiPoPy72:39+26:2411:48
40.Pesonen SamiLaVe73:48+27:3312:00
41.Seppä TomiHimU74:04+27:4912:02
42.Partanen Pekka 76:20+30:0512:24
43.Ruotsalainen KeijoOYUS76:22+30:0712:25
44.Fredriksson KajPohjant76:30+30:1512:26
45.Soppela EsaPI77:08+30:5312:32
46.Ahokoivu HemmoPohjant77:37+31:2212:37
47.Tiiro TimoIisu77:53+31:3812:39
48.Hokkanen Matti 82:07+35:5213:21
49.Kaipala RaunoOYS/Vapari83:12+36:5713:31
50.Keinänen KimmoIisu84:02+37:4713:39
51.Patsi JuhaLaive87:21+41:0614:12
52.Wuotila MikaPV89:18+43:0314:31
53.Martikainen ErkkiKosKRi97:53+51:3815:54
54.Pokela RistoPohjant99:19+53:0416:08
55.Heikkinen Markku 104:14+57:5916:56
56.Järnfors Janne 112:07+65:5218:13
57.Päkkilä Pertti 120:54+74:3919:39
58.Kaila Kari 120:55+74:4019:39
Lotvonen KariLaiVe82:12 13:21
Mäkelä Esa 0:00 0:00
B-rata, naiset 4.88 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant55:31 11:22
2.Leskelä MaaritOsVa59:12+3:4112:07
3.Reini KaarinaLapVi64:08+8:3713:08
4.Väänänen SariKoskRi64:30+8:5913:13
5.Tirkkonen AnniOYS/Vapari71:03+15:3214:33
6.Marttinen MinnaVaKa74:22+18:5115:14
7.Leskinen Anne 80:36+25:0516:30
8.Maunu Susanna 96:19+40:4819:44
9.Lohi Tuula 96:30+40:5919:46
10.Lohi Venla 96:45+41:1419:49
11.Vähänen Kaisa 100:42+45:1120:38
12.Muilu Riina 108:39+53:0822:15
13.Aikio OutiOYS/Vapari112:31+57:0023:03
14.Kolehmainen Eeva-Marja 132:47+77:1627:12
B-rata, miehet 4.88 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen MarkoYlämPy47:21 9:42
2.Siirilä Jukka 48:41+1:209:58
3.Haapaniemi NiiloHaHe48:53+1:3210:01
4.Karjalainen Roope 49:13+1:5210:05
5.Juuso HannuOYUS49:22+2:0110:06
6.Höynälä Jouko 49:22+2:0110:06
7.Nikula ReinoOuTa49:51+2:3010:12
8.Ojala Sami 51:12+3:5110:29
9.Pietiläinen ErkkiPeRa52:01+4:4010:39
10.Alakuijala ErkkiS-200053:41+6:2011:00
11.Paaso TuomoIisu54:25+7:0411:09
12.Uusimaa Markku 56:07+8:4611:29
13.Hassinen JuhaPohjant56:45+9:2411:37
14.Martikainen SampsaKoskRi57:38+10:1711:48
15.Mäkinen JuhaniSalRe57:42+10:2111:49
16.Sillanpää TommiPohjant58:17+10:5611:56
17.Vaarala Harri 58:46+11:2512:02
18.Sirvio Petri 59:29+12:0812:11
19.Kotaniemi Juha 60:09+12:4812:19
20.Puurunen ReijoOuTa60:34+13:1312:24
21.Kauma Heikki 61:09+13:4812:31
22.Huhtala Jari 61:12+13:5112:32
23.Laurila Mika 61:23+14:0212:34
24.Laurila PetriOYS/Vapari61:32+14:1112:36
25.Väisänen Mikko 61:47+14:2612:39
26.Suomio Pekka 61:52+14:3112:40
27.Jäntti MattiPohjant61:57+14:3612:41
28.Kurttila Pentti 62:33+15:1212:49
29.Juutinen MikkoKoPa63:03+15:4212:55
30.Laitila VesaPeRa63:34+16:1313:01
31.Hekkala Urpo 64:28+17:0713:12
32.Toppari Pekka 65:29+18:0813:25
33.Aarnio Janne 66:34+19:1313:38
34.Takkinen EskoKiimU67:12+19:5113:46
35.Parkkinen JussiPohjant67:32+20:1113:50
36.Manninen MarkkuPeRa70:45+23:2414:29
37.Sandberg Samuli 71:20+23:5914:37
38.Saloranta Seppo 71:21+24:0014:37
39.Nissinen Kari 71:26+24:0514:38
40.Miettinen TimoLNK72:34+25:1314:52
41.Saarinen Juha 73:28+26:0715:03
42.Okkonen Jaakko 76:04+28:4315:35
43.Jurvakainen HeinoKiimU76:26+29:0515:39
44.Pietilä Sami 80:34+33:1316:30
45.Leskinen Jouko 81:26+34:0516:41
46.Ilmonen Markus 82:47+35:2616:57
47.Korhonen HannuVePo84:34+37:1317:19
48.Korkalo JormaPohjant85:52+38:3117:35
49.Keski-Säntti Miikka 89:25+42:0418:19
50.Karppinen JoukoLaive91:19+43:5818:42
51.Kinnunen Antti 96:41+49:2019:48
52.Tiiro Samuli 99:54+52:3320:28
53.Vehkala Lauri 107:27+60:0622:01
54.Mäkelä Pekka 108:57+61:3622:19
55.Sipola Tauno 118:37+71:1624:18
56.Rajaniemi Sakari 118:39+71:1824:18
57.Pernu Esko 118:46+71:2524:20
Konttajärvi SeppoOYS/Vapari0:00 0:00
Paananen Tomi 0:00 0:00
Herajärvi Mikko 0:00 0:00
Jäälinoja Juho 0:00 0:00
Jaako Mikko 0:00 0:00
Ahonen Timo 0:00 0:00
Peltola Seppo 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.47 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hokajärvi RailiPohjant37:58 10:56
2.Lalli TarjaPeRa51:05+13:0714:43
3.Smart Elina 54:05+16:0715:35
4.Sillanpää ElinaPohjant54:31+16:3315:42
5.Raatikainen Paula 57:02+19:0416:26
6.Lamberg Anja-LeenaSalRe59:36+21:3817:10
7.Ruuska RauniOsVa62:55+24:5718:07
8.Honkala Sari 66:22+28:2419:07
9.Pelkonen MaijaOSVA70:38+32:4020:21
10.Kortetjärvi SaijaVePo71:59+34:0120:44
11.Fredriksson CaritaPohjant73:57+35:5921:18
12.Sorvari PirkkoOSVA74:17+36:1921:24
13.Isotalus Anita 76:04+38:0621:55
14.Hanhela RailiKiimU76:16+38:1821:58
15.Nikula IrmaOuTa78:40+40:4222:40
16.Punkanen SannaVePo79:58+42:0023:02
17.Herronen TarjaOYS/Vapari82:14+44:1623:41
18.Jäälinoja Sirpa 86:47+48:4925:00
19.Pietiläinen MeeriPeRa87:42+49:4425:16
20.Kelhä Jenni 90:33+52:3526:05
21.Lind Kaisu 90:44+52:4626:08
22.Kuula Ritva 93:37+55:3926:58
23.Korkiakoski Mervi 93:45+55:4727:01
24.Autio Kaija 94:20+56:2227:11
25.Hallberg Jaana 100:15+62:1728:53
26.Ainassaari KaisuOsVa102:45+64:4729:36
Rasinaho AnninaYlikNM0:00 0:00
Pesonen TiinaLaiVe0:00 0:00
Liikala Liisas 0:00 0:00
Säävälä Anne-Elina 0:00 0:00
Käsmä Salla 0:00 0:00
Ruotsalainen MariRa-Ru0:00 0:00
C-rata, miehet 3.47 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM34:32 9:57
2.Veijovaara JormaPohjant40:07+5:3511:33
3.Ruotsalainen JuhaRa-Ru40:21+5:4911:37
4.Rahkola EeroOulRe41:30+6:5811:57
5.Tolonen IlkkaPeRa42:20+7:4812:11
6.Ponkala Jaakko 45:06+10:3412:59
7.Kivinen Janne 45:12+10:4013:01
8.Rahkola AnttiOulRe46:49+12:1713:29
9.Lind Matti 47:21+12:4913:38
10.Puurunen JormaOYUS47:25+12:5313:39
11.Runtti YrjöKiimU47:40+13:0813:44
12.Juutinen HannuPohjant52:53+18:2115:14
13.Niiniketo KullervoONMKY53:05+18:3315:17
14.Turkka JussiIisu58:29+23:5716:51
15.Pitkänen TeuvoIisu58:56+24:2416:59
16.Vaarala Janne 59:08+24:3617:02
17.Tapio MattiKiimU60:11+25:3917:20
18.Tapio HarriKiimU60:13+25:4117:21
19.Ehovuo Veijo 60:40+26:0817:28
20.Kivinen Juhani 60:40+26:0817:28
21.Vartiainen SuloKiimU62:06+27:3417:53
22.Hohtola Esa 62:55+28:2318:07
23.Kankainen IlmariORUK63:26+28:5418:16
24.Dahlbacka Sebastian 63:29+28:5718:17
25.Havas MarttiOYUS64:12+29:4018:30
26.Kaimio AuvoIisu64:26+29:5418:34
27.Tuominen Juho 64:37+30:0518:37
28.Kaikkonen MarttiIiSu64:49+30:1718:40
29.Manninen RasmusOsVa65:47+31:1518:57
30.Manninen EeroOsVa66:01+31:2919:01
31.Moilanen AnttiOYS/Vapari66:28+31:5619:09
32.Mäkelä Jussi 67:59+33:2719:35
33.Runtti Juhani 68:01+33:2919:36
34.Pyky EskoKiimU68:53+34:2119:51
35.Turpeinen Kari 69:21+34:4919:59
36.Järvelä Teemu 75:00+40:2821:36
37.Ojala Arto 75:45+41:1321:49
38.Turunen ViljoIisu80:20+45:4823:09
39.Leskinen Otto 81:09+46:3723:23
40.Herronen Jouni 81:49+47:1723:34
41.Kemppainen Harri 92:34+58:0226:40
42.Tiittanen Erkki 104:55+70:2330:14
43.Heikkinen Jaakko 121:47+87:1535:05
Parkkinen VillePohjant0:00 0:00
Jäälinoja Janne 0:00 0:00
Meriläinen Jussi 0:00 0:00
Malm Vesa 0:00 0:00
Kyhälä Kalle 0:00 0:00
Frondelius Tero 0:00 0:00
Paavola Lari-SanteriVePo0:00 0:00
Lukinmaa Timo 0:00 0:00
D-rata, naiset 1.44 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela IisaKemU19:17 13:23
2.Hilli Tuija 22:23+3:0615:32
3.Aatsinki MirjaVePo25:26+6:0917:39
4.Korkeasalo VuokkoHaHe27:04+7:4718:47
5.Kauppila Veera 33:49+14:3223:29
6.Fredriksson Erika 49:01+29:4434:02
7.Partanen AnneliOYS/Vapari51:24+32:0735:41
Höglund VilmaHaHe0:00 0:00
D-rata, miehet 1.44 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela JoniKemU19:54 13:49
2.Kauppila Taneli 26:27+6:3318:22
3.Pyhtilä Mauno 26:46+6:5218:35
4.Hokajärvi EemeliPohjant28:34+8:4019:50
5.Ronkainen Lauri 29:26+9:3220:26
6.Ylitalo Oskari 30:32+10:3821:12
7.Karjalainen SeveriPohjant31:12+11:1821:40
8.Huhtala Teemu 34:55+15:0124:14
9.Ylitalo Valtteri 36:50+16:5625:34
10.Partanen Valtteri 51:09+31:1535:31
11.Martikainen PerttuKoskRi90:21+70:2762:44
Martikainen VilleKoskRi0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

  1. "pihkaniska", 2006-06-28 10:40:42

    Vaikka maasto sinällään ei helppo ollutkaan, oli se mukavan haastava ja mikä tärkeätä - opettavainen, joten monet kiitokset järjestäjille hyvästä työstä.
  2. Mikko Paakkolanvaara, 2006-06-30 10:13:09

    A-sarjan suoritukseeni (sija 21) on livahtanut näemmä virheellinen nimi. Voipiko joku (tm) korjata?