< Takaisin kalenteriin

Valkeisjärvi (HUOM! Muuttunut paikka!) 4.7.2006

Pohjan Viestikilta
Lisätiedot
-
Opastus
Oulujoen pohjoispuoleista Vaalantietä (8300) n. 3,5 km Valkeisjärven tienhaarasta. Kilpailukeskus Valkeisjärven tiekolmion pohjoispuolella. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
216
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokikokko TarjaOuTa87:45 -
2.Keltamäki TiiaPohjant91:29+3:44-
3.Alakylmänen Anna-MariaLaive97:44+9:59-
Simola LottaOYS/Vapari0:00 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Hannu 46:07 -
2.Maaninka MikaOsVa46:19+0:12-
3.Kivelä MattiPohjant47:12+1:05-
4.Hyvönen PanuPohjant47:32+1:25-
5.Keskinarkaus JussiFC RuPu47:50+1:43-
6.Ronkainen TuomasKoskRi49:29+3:22-
7.Paakolanvaara Mikko 51:38+5:31-
8.Partanen Pekka 52:32+6:25-
9.Pasi JussilaVePo52:39+6:32-
10.Kunnari Esa 52:41+6:34-
11.Kuopus SauliPudU54:04+7:57-
12.Grekelä AnttiHaHe56:03+9:56-
13.Hepokangas EdvinLaiVe56:45+10:38-
14.Rantapelkonen Tuomo 58:00+11:53-
15.Kattilakoski TeemuVePo58:43+12:36-
16.Seppä TomiHimU60:26+14:19-
17.Hannu Aska 61:15+15:08-
18.Hallila Tuomas 61:48+15:41-
19.Järvenpää RaimoIisu62:41+16:34-
20.Hourula IsmoOsVa62:50+16:43-
21.Liinamaa OlliPohjant63:51+17:44-
22.Kolehmainen Janne 64:58+18:51-
23.Perkvist Pertti 65:05+18:58-
24.Rotonen Jorma 65:17+19:10-
25.Huuhka Kai 66:33+20:26-
26.Lalli Pasi 70:58+24:51-
27.Luodonpää RistoAlatPi71:14+25:07-
28.Keinänen KimmoIisu73:04+26:57-
29.Malm Lauri 73:36+27:29-
30.Janek VimanKiimU74:06+27:59-
31.Wannas Lauri 76:00+29:53-
32.Rahtu Esa 76:00+29:53-
33.Hanhela MaunoHaHe79:43+33:36-
34.Pokela RistoPohjant82:38+36:31-
35.Kuusela TeppoPohjant83:27+37:20-
36.Juutinen MikkoKoPa85:20+39:13-
37.Saari Aki 86:49+40:42-
38.Martikainen SampsaKoskRi98:14+52:07-
39.Iivari Heikki 98:22+52:15-
40.Järnfors Janne 99:54+53:47-
41.Pertti Päkkilä 103:36+57:29-
42.Savukoski Markku 105:09+59:02-
43.Savukoski Matti 105:11+59:04-
44.Kannala Juho 107:37+61:30-
45.Putila Risto 132:16+86:09-
Ojala Kai 0:00 -
Leppäniemi MattiPohjant0:00 -
Niemelä Urpo 58:45 -
Vääräniemi AskoONMKY0:00 -
Kettunen Olli 0:00 -
Matti Hokkanen 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllykoski HannaPohjant51:23 -
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi55:41+4:18-
3.Reini KaarinaLapVi60:02+8:39-
4.Tirkkonen AnniOYS/Vapari63:29+12:06-
5.Liinamaa JohannaPohjant65:21+13:58-
6.Remes Hanna 73:26+22:03-
7.Mattila PirkkoOYS/Vapari78:20+26:57-
8.Pyörälä MaaritOYS/Vapari80:18+28:55-
9.Loponen Salla 82:20+30:57-
10.Marjakangas Elina 85:32+34:09-
11.Lithovius Aino-Leena 90:13+38:50-
12.Ruuska AnniKoskRi122:08+70:45-
13.Murtomaa Mari 130:15+78:52-
Muilu Riina 0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jurvakainen MikaKiimU43:19 -
2.Salmela Juhani 45:09+1:50-
3.Siirilä JukkaLohiRa46:06+2:47-
4.Höynälä Jouko 46:51+3:32-
5.Ojala Sami 48:46+5:27-
6.Helttunen JanneKiimU51:48+8:29-
7.Lampi JuhaLNM52:19+9:00-
8.Saloranta Seppo 52:48+9:29-
9.Määttä TaistoPeRa53:25+10:06-
10.Puurunen ReijoOuTa54:54+11:35-
11.Törmänen MarkoOpu55:15+11:56-
12.Saarinen JuhaHaHe56:02+12:43-
13.Saariniemi Pekka 57:17+13:58-
14.Suhonen Kauko 57:48+14:29-
15.Laurila Petri 57:49+14:30-
16.Jussila PenttiONMKY57:56+14:37-
17.Haapaniemi NiiloHaHe58:03+14:44-
18.Korhonen HannuVePo58:05+14:46-
19.Laurila Mika 58:26+15:07-
20.Wuotila MikaPV58:35+15:16-
21.Lamu MikaYlivKu58:45+15:26-
22.Keltamäki SimoOuTa58:50+15:31-
23.Terho Jari 59:18+15:59-
24.Mönkkönen Anssi 59:50+16:31-
25.Huhtala Jari 60:36+17:17-
26.Kauma Heikki 60:41+17:22-
27.Kivelä Janne 62:44+19:25-
28.Haverinen Kari 62:48+19:29-
29.Karvonen Mikko 62:55+19:36-
30.Sirviö Petri 63:58+20:39-
31.Junttila Juha 64:45+21:26-
32.Moisio Teppo 65:44+22:25-
33.Sandberg Samuli 67:09+23:50-
34.Sarpola Simo 67:36+24:17-
35.Kinnunen Matti 68:18+24:59-
36.Kurttila Pentti 69:47+26:28-
37.Aikasalo Reino 71:10+27:51-
38.Pätsi Juha 71:55+28:36-
39.Sipilä Juha 72:03+28:44-
40.Sillanpää TommiPohjant76:55+33:36-
41.Antikainen JuhoLNK82:44+39:25-
42.Herajärvi Mikko 83:22+40:03-
43.Manninen EeroOsVa84:03+40:44-
44.Pietilä Antti 88:51+45:32-
45.Haverinen Erkki 94:19+51:00-
46.Pehkala LauriIisu98:14+54:55-
47.Heinämää Risto 101:04+57:45-
48.Ketola Ilkka 103:05+59:46-
49.Hiltunen Kalervo 103:13+59:54-
50.Oikarinen Jorma 109:42+66:23-
51.Martikainen PerttuKoskRi121:55+78:36-
Tikkanen Jukka 0:00 -
Mäkelä Pekka 0:00 -
Keskisäntti Miika 0:00 -
Pitkänen Juha 0:00 -
Piikivi 0:00 -
Kanninen Mikko 0:00 -
Kujala Kimmo 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Erkkilä LeenaPohjant38:17 -
2.Lalli TarjaPeRa43:40+5:23-
3.Jokela RiittaYlikNM45:35+7:18-
4.Keskinarkaus Tuula 46:15+7:58-
5.Leskelä MaaritOSVA47:42+9:25-
6.Takanen Satu 47:43+9:26-
7.Hokajärvi Tuula 51:04+12:47-
8.Sillanpää ElinaPohjant52:28+14:11-
9.Walling Anniina 55:17+17:00-
10.Kuittinen-Jussila MarjukkaVePo56:28+18:11-
11.Aikio OutiOYS/Vapari58:05+19:48-
12.Kemppainen Anu 59:18+21:01-
13.Herronen Tarja 59:47+21:30-
14.Kolehmainen Eeva-Maija 65:53+27:36-
15.Sorvari PirkkoOSVA66:21+28:04-
16.Välimäki Junttila 66:32+28:15-
17.Harrison Kim 76:39+38:22-
18.Kelhä Jenni 77:13+38:56-
19.Autio Kaija 85:31+47:14-
Vahtola Eira 0:00 -
Halme Pirjo 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paaso TuomoIisu30:37 -
2.Juuso HannuOYUS30:57+0:20-
3.Ehovuo Veijo 31:09+0:32-
4.Lindfors Jukka 33:26+2:49-
5.Pitkänen RaimoOYUS33:40+3:03-
6.Halonen TeroKoskRi34:31+3:54-
7.Hohtola Esa 34:37+4:00-
8.Puurunen JormaOYUS38:33+7:56-
9.Kaimio AuvoIisu39:05+8:28-
10.Mattila SeppoKoskRi41:31+10:54-
11.Heikkinen Timo 45:35+14:58-
12.Suomio Pekka 46:49+16:12-
13.Vattula EeroONMKY48:35+17:58-
14.Okkonen Jaakko 49:01+18:24-
15.Ponkala Jaakko 49:20+18:43-
16.Vuotikka Antti-Jussi 49:32+18:55-
17.Lampi Matti 49:43+19:06-
18.Kemppainen Harri 50:26+19:49-
19.Vartiainen SuloKiimU52:38+22:01-
20.Iisakka Samppa 52:48+22:11-
21.Järvelä Teemu 55:09+24:32-
22.Lind Matti 56:21+25:44-
23.Kaikkonen MarttiIisu57:13+26:36-
24.Martikainen ErkkiKosKRi59:18+28:41-
25.Martikainen VilleKoskRi59:27+28:50-
26.Herronen Jouni 59:35+28:58-
27.Smart Mikael 62:14+31:37-
28.Molila Matti 62:14+31:37-
29.Manninen RasmusOsVa65:13+34:36-
30.Heikkinen Ville 69:16+38:39-
31.Horsma Aarno 70:40+40:03-
32.Leinonen AimoOSP91:17+60:40-
33.Heikkinen Jaakko 97:57+67:20-
34.Meriläinen Jussi 108:04+77:27-
Rahkola AnttiOulRe0:00 -
Ojala Erkki 0:00 -
Frondelius Tero 0:00 -
Niemelä Matti 0:00 -
Riekki Jari 0:00 -
Moilanen AnttiOYS/Vapari0:00 -
Runtti Juhani 0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ponkala Pirkko 26:16 -
2.Koutaniemi Maaria 27:36+1:20-
3.Aatsinki MirjaVePo37:25+11:09-
4.Hurttila Riikka 46:48+20:32-
5.Hoikkaniemi MarikaKiimU47:26+21:10-
6.Koukkari Pauliina 48:00+21:44-
7.Löyttyniemi Iida 48:23+22:07-
8.Ukkola EmmaHaHe51:25+25:09-
9.Vilpus Päivikki 51:46+25:30-
10.Hakala HannaHaHe52:06+25:50-
11.Backman Saana 54:09+27:53-
12.Pirkola Iisa 63:31+37:15-
13.Jokela Lotta 65:35+39:19-
Holtinkoski Katja 0:00 -
Liikala Liisa 0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huhtala TeemuVePo21:45 -
2.Pirinen Raimo 27:57+6:12-
3.Pyhtilä Mauno 35:36+13:51-
4.Rossi LauriPohjant43:53+22:08-
5.Hakala HeikkiHaHe46:11+24:26-
6.Ukkola LasseHaHe46:23+24:38-
7.Löyttyniemi Lauri 48:26+26:41-
8.Koukkari Heikki 48:37+26:52-
Hiitola Pekka 0:00 -
Hiitola Santeri 0:00 -
Hiitola Petteri 0:00 -
Hakala Hannu 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.