< Takaisin kalenteriin

Alakylä 29.8.2006

Oulun NMKY
Lisätiedot
-
Opastus
Alakyläntieltä n. 20 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
184
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SofiaPohjant51:05 8:46
2.Rahikkala HeidiPohjant59:21+8:1610:11
3.Väänänen SariKoskRi61:32+10:2710:34
4.Palmi Sara 62:05+11:0010:40
Mattila PirkkoOYS/Vapari0:00 0:00
A-rata, miehet 5.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant45:11 7:45
2.Westerholm LasseVePo45:52+0:417:52
3.Löytynoja JanneNU48:07+2:568:16
4.Kotaniemi JuhaKoskRi48:24+3:138:18
5.Paasimaa TomiPuolRy48:54+3:438:24
6.Kunnari Esa 49:11+4:008:27
7.Haajanen JuhaPohjant49:35+4:248:31
8.Kangas Hannu 49:40+4:298:32
9.Korhonen MarkoYlämPy49:58+4:478:35
10.Vaarala Harri 51:20+6:098:49
11.Halonen VesaPohjant51:55+6:448:55
12.Lotvonen KariLaiVe52:20+7:098:59
13.Niemelä Urpo 52:32+7:219:01
14.Tikkanen JukkaPohjant52:36+7:259:02
15.Viman JanekKiimU53:07+7:569:07
16.Mäkinen JuhaniSalRe53:09+7:589:07
17.Nuolioja VesaPohjant54:08+8:579:18
18.Horsma Aaro 54:41+9:309:23
19.Herva Tuomas 55:03+9:529:27
20.Merilä SeppoOYUS56:43+11:329:44
21.Kinnunen Mikko 57:07+11:569:48
22.Kesti Ari 57:21+12:109:51
23.Järvinen MarkoKiimU57:34+12:239:53
24.Järnfors Janne 57:57+12:469:57
25.Juuso HannuOYUS58:36+13:2510:04
26.Hurskainen PenttiOulRe58:56+13:4510:07
27.Lehtosaari JariHaHe59:27+14:1610:12
28.Saloranta Seppo 60:01+14:5010:18
29.Pietiläinen ErkkiPeRa60:11+15:0010:20
30.Paatelma RistoKoskRi60:18+15:0710:21
31.Ruotsalainen KeijoOYUS60:27+15:1610:23
32.Parkkinen PekkaPohjant60:40+15:2910:25
33.Hanhela MaunoHaHe60:51+15:4010:27
34.Juutinen MikkoKoPa62:21+17:1010:42
35.Lalli PasiHaHe62:59+17:4810:49
36.Venhola Mika 63:05+17:5410:50
37.Laurila Mika 66:39+21:2811:27
38.Kauma HeikkiOYS/Vapari66:56+21:4511:30
39.Savukoski Matti 67:14+22:0311:33
40.Savukoski Markku 67:21+22:1011:34
41.Päkkilä Pertti 67:26+22:1511:35
42.Rämö Jouko 67:27+22:1611:35
43.Oksanen JarkkoPilPa69:58+24:4712:01
44.Herva Sauli 72:53+27:4212:31
45.Oikarinen Matti 72:56+27:4512:31
46.Putila Risto 80:01+34:5013:44
47.Pokela RistoPohjant83:15+38:0414:18
Suomio Pekka 0:00 0:00
B-rata, naiset 4.72 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant48:39 10:18
2.Kosola ElliPohjant48:59+0:2010:22
3.Lamberg Anja-LeenaSalRe57:10+8:3112:06
4.Niva TuuliaOsVa60:30+11:5112:49
5.Jokela RiittaYlikNM63:43+15:0413:29
6.Lämsä SoiliYlikNM63:59+15:2013:33
7.Kuittinen-Jussila MarjukkaVePo64:34+15:5513:40
8.Autio Kaija 66:29+17:5014:05
9.Aikio OutiOYS/Vapari68:55+20:1614:36
10.Kujala Annukka 134:26+85:4728:28
Kortetjärvi SaijaVePo0:00 0:00
B-rata, miehet 4.72 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen Pasi 34:30 7:18
2.Kosola VillePohjant35:20+0:507:29
3.Myllymaa KaukoOulRe41:51+7:218:51
4.Takkinen EskoKiimU43:36+9:069:14
5.Hihnala TeroAlatPi45:13+10:439:34
6.Laitinen OlliPeRa45:16+10:469:35
7.Nikkanen Markku 46:20+11:509:48
8.Kukkohovi ReinoOSVA46:29+11:599:50
9.Siponen Kimmo 46:39+12:099:53
10.Haapaniemi NiiloHaHe47:18+12:4810:01
11.Holmi Lauri 49:14+14:4410:25
12.Saastamoinen Hannu 50:13+15:4310:38
13.Fredriksson KajPohjant50:18+15:4810:39
14.Saariniemi Pekka 51:13+16:4310:51
15.Hemmilä Jouni 51:18+16:4810:52
16.Haatainen MattiIisu51:56+17:2611:00
17.Koivumaa SeppoVaKa53:20+18:5011:17
18.Kivinen Janne 53:31+19:0111:20
19.Hoikka Marko 54:03+19:3311:27
20.Puttonen Jyrki 54:10+19:4011:28
21.Leskinen Jouko 54:46+20:1611:36
22.Sandberg Samuli 55:53+21:2311:50
23.Jäntti MattiPohjant57:04+22:3412:05
24.Kurttila Pentti 58:02+23:3212:17
25.Tuovinen Tommi 58:07+23:3712:18
26.Kinnunen Matti 58:38+24:0812:25
27.Huhtala Jari 60:59+26:2912:55
28.Okkonen Jaakko 63:00+28:3013:20
29.Rantakokko Timo 63:20+28:5013:25
30.Hiltunen Kalervo 63:39+29:0913:29
31.Ketola Ilkka 63:50+29:2013:31
32.Rahkola EeroOulRe64:18+29:4813:37
33.Pääkkö Juhani 64:31+30:0113:40
34.Väänänen ViljoOH65:16+30:4613:49
35.Herronen Jouni 65:43+31:1313:55
36.Kropsu Mikko 69:25+34:5514:42
37.Kerkelä Juha 71:51+37:2115:13
38.Säävälä HannuVePo76:07+41:3716:07
39.Rahja OsmoONMKY85:11+50:4118:02
40.Väyrynen Jarmo 96:37+62:0720:28
Korhonen HannuVePo0:00 0:00
Laurila Petri 0:00 0:00
Taikina-aho Antero 0:00 0:00
Parkkinen JussiPohjant0:00 0:00
Jaako Mikko 0:00 0:00
Lukkarinen OlaviPohjant0:00 0:00
Parkkinen VillePohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.38 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant37:54 11:12
2.Ruotsalainen MariRa-Ru45:15+7:2113:23
3.Vähänen Kaisa 47:12+9:1813:57
4.Harjula Heli 47:59+10:0514:11
5.Nikula IrmaOuTa50:13+12:1914:51
6.Hilli Tuija 53:04+15:1015:42
7.Kyllönen SannaPohjant53:08+15:1415:43
8.Heikkinen Ritva 54:45+16:5116:11
9.Karjalainen VeeraPohjant61:44+23:5018:15
10.Herronen TarjaOYS/Vapari65:35+27:4119:24
11.Pietiläinen MeeriPeRa69:53+31:5920:40
12.Leskinen Anne 72:11+34:1721:21
13.Nikkanen Mari 78:08+40:1423:06
C-rata, miehet 3.38 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö TimoPohjant26:38 7:52
2.Puurunen JormaOYUS29:00+2:228:34
3.Kotila HarriYlikNM30:56+4:189:09
4.Mäntykenttä HannuOYUS32:03+5:259:28
5.Iisakka Samppa 32:52+6:149:43
6.Runtti YrjöKiimU32:53+6:159:43
7.Nissinen Ilkka 33:13+6:359:49
8.Ingerttilä PenttiLaiVe35:20+8:4210:27
9.Leinonen Marko 36:59+10:2110:56
10.Nissinen Jussi 37:05+10:2710:58
11.Rahkola AnttiOulRe38:14+11:3611:18
12.Aarnio Janne 38:49+12:1111:29
13.Niemelä Matti 38:49+12:1111:29
14.Pennanen Antero 39:03+12:2511:33
15.Holappa RaimoOulu39:31+12:5311:41
16.Kaimio AuvoIisu39:52+13:1411:47
17.Halonen PauliOulRe41:07+14:2912:09
18.Rautionaho Risto 41:40+15:0212:19
19.Runtti JuhaniOYS/Vapari42:22+15:4412:32
20.Kivinen Juhani 43:19+16:4112:48
21.Pitkänen TeuvoIisu43:30+16:5212:52
22.Arola Ari 43:45+17:0712:56
23.Savukoski Antti 44:05+17:2713:02
24.Nikula ReinoOuTa44:35+17:5713:11
25.Pitkänen RaimoOYUS47:05+20:2713:55
26.Manninen EeroOsVa47:17+20:3913:59
27.Manninen RasmusOsVa47:20+20:4214:00
28.Häyrynen Esa 48:26+21:4814:19
29.Havas MarttiOYUS48:48+22:1014:26
30.Leskinen Mikko 49:14+22:3614:33
31.Koivula IlkkaPohjant55:45+29:0716:29
32.Karjalainen SeveriPohjant55:51+29:1316:31
33.Tapio MattiKiimU56:04+29:2616:35
34.Harri TapioKiimU56:11+29:3316:37
35.Koppelo Tomi 56:52+30:1416:49
36.Kerola PenttiKiimU59:02+32:2417:27
37.Kankainen IlmariORUK65:48+39:1019:28
38.Tukki Heikki 66:07+39:2919:33
Ruotsalainen JuhaRa-Ru29:38 8:46
Hohtola Esa 0:00 0:00
Tolonen IikkaPeRa0:00 0:00
D-rata, naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holmi Milja 37:45 15:43
2.Koivisto Virpi 40:07+2:2216:42
3.Paakkola UllaKiimU41:21+3:3617:13
4.Partanen AnneliOys/vapari44:12+6:2718:25
5.Karppinen Elina 47:38+9:5319:50
6.Sirviö VenlaPohjant63:25+25:4026:25
7.Kauppila Veera 63:35+25:5026:29
8.Sirviö Eeva 63:41+25:5626:32
9.Höglund VilmaHaHe68:30+30:4528:32
10.Kärkkäinen Maija 118:36+80:5149:25
Säävälä Anne-ElinaVePo35:25 14:45
D-rata, miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paakkola JaniKiimU34:42 14:27
2.Koivisto Juhani 40:00+5:1816:40
3.Rönkkö Antti-PekkaKiimU41:01+6:1917:05
4.Ronkainen Lauri 41:51+7:0917:26
5.Pyhtilä Mauno 44:04+9:2218:21
6.Partanen Valtteri 44:09+9:2718:23
7.Kauppila Taneli 60:47+26:0525:19
8.Kärkkäinen Väino 118:39+83:5749:26

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Tiedustelija, 2006-08-28 18:17:06

    Onko Ynnin rastit Alakyläntien varressa vai Haukiputaantien toisella puolella?
  2. Markku Kuure, 2006-08-28 19:04:42

    29.8. Oulurastien P-paikka ja kartanmyynti ovat Alakylän koululla. Lähtöön on matkaa n. 150 m. Ratapituudet: A: 5,8 km, B: 4,7 km, C: 3,4 km ja D 2,4 km. Tervetuloa suunnistamaan!