< Takaisin kalenteriin

Haipus 22.5.2007

Oulun NMKY

Myös tukireitti

Opastus
Kuusamontieltä (vt. 20) n. 15 km Oulusta sekä Alakylä-Kiiminki -tieltä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
280
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.81 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tirkkonen AnniOYS/Vapari75:27 11:04
2.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe77:36+2:0911:23
3.Pyörälä MaaritOYS/Vapari113:28+38:0116:39
4.Väänänen MerviOYS/Vapari113:35+38:0816:40
A-rata, miehet 6.81 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant38:57 5:43
2.Runtti JanneVePo43:09+4:126:20
3.Harju JannePohjant43:55+4:586:26
4.Kakko KimmoIisu44:02+5:056:27
5.Veijola SeppoIiY44:32+5:356:32
6.Väänänen Vesa-VillePohjant47:14+8:176:56
7.Kujala JouniKoS48:01+9:047:03
8.Westerholm LasseVePo48:57+10:007:11
9.Leskelä JyrkiPohjant49:12+10:157:13
10.Matilainen KariKiimU49:46+10:497:18
11.Kangas Hannu 50:47+11:507:27
12.Pukema JarnoOuTa51:37+12:407:34
13.Matila TommiLänRa51:53+12:567:37
14.Turunen EsaLapVe53:08+14:117:48
15.Hongell TimoKoS53:26+14:297:50
16.Nikula PasiOuTa53:30+14:337:51
17.Järvi Markku 53:59+15:027:55
18.Törmänen MarkoOpu55:01+16:048:04
19.Halonen VesaPohjant55:13+16:168:06
20.Mäkelä JussiAV55:43+16:468:10
21.Kunnari Esa 56:08+17:118:14
22.Holappa TeuvoRaPe56:26+17:298:17
23.Kattilakoski TeemuVePo56:28+17:318:17
24.Nikula MarkoOuTa56:43+17:468:19
25.Hokkanen Matti 57:18+18:218:24
26.Juntunen ReijoIiY57:34+18:378:27
27.Mikkonen AnteroORUK57:54+18:578:30
28.Alaperä Arttu 58:22+19:258:34
29.Mikkonen VilleKoskRi58:44+19:478:37
30.Salovaara HeikkiPohjant59:00+20:038:39
31.Ollonen PetriKoskRi59:31+20:348:44
32.Nygård MarkkuOpu59:39+20:428:45
33.Kangas OssiSalRe60:05+21:088:49
34.Sillanpää TommiPohjant60:06+21:098:49
35.Niemelä Urpo 60:28+21:318:52
36.Saarinen JuhaHaHe61:00+22:038:57
37.Hepokangas EdvinLaiVe61:04+22:078:58
38.Sillanpää PerttiPosPy61:08+22:118:58
39.Pajari TommiPohjant61:10+22:138:58
40.Kolehmainen Janne 62:10+23:139:07
41.Oikarinen PerttiSuomRa62:53+23:569:14
42.Hanhela MaunoHaHe62:56+23:599:14
43.Haajanen JuhaPohjant64:37+25:409:29
44.Halonen TeroKoskRi64:54+25:579:31
45.Ruotsalainen KeijoOYUS65:23+26:269:36
46.Huttunen PekkaKaSu65:29+26:329:36
47.Soppela EsaPI65:31+26:349:37
48.Huusko HannuPelPo66:04+27:079:42
49.Sirviö Petri 66:39+27:429:47
50.Venhola Mika 67:07+28:109:51
51.Vaarala Harri 67:23+28:269:53
52.Kinnunen Mikko 68:46+29:4910:05
53.Lehtola TomiLapSu69:58+31:0110:16
54.Riippa IlkkaOpu70:43+31:4610:23
55.Kaasinen AulisPohjant72:11+33:1410:35
56.Lalli PasiHaHe74:28+35:3110:56
57.Hekkala Urpo 75:02+36:0511:01
58.Nevala Klaus 75:19+36:2211:03
59.Kankaanpää RamiOHLK76:07+37:1011:10
60.Virta Pasi 78:12+39:1511:28
61.Hanhela H.KiimU81:18+42:2111:56
62.Juutinen MikkoKoPa93:21+54:2413:42
Viita AnttiS-200066:03 9:41
Ahokoivu HemmoPohjant0:00 0:00
Savukoski Markku 0:00 0:00
Konttajärvi SeppoOYS/Vapari0:00 0:00
Siponen Kimmo 0:00 0:00
Huuhka KaiKiimU0:00 0:00
Savukoski Matti 0:00 0:00
Merilä SeppoOYUS0:00 0:00
Nikkanen Markku 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaLNK50:55 9:25
2.Rahikkala HeidiPohjant50:55+0:009:25
3.Kauppinen LiisaSuomRa56:40+5:4510:29
4.Kosola ElliPohjant57:39+6:4410:40
5.Nikula SariOuTa57:57+7:0210:43
6.Nurmikumpu NiinaKoskRi58:04+7:0910:45
7.Ruuska AnniKoskRi59:39+8:4411:02
8.Lamberg Anja-LeenaSalRe61:28+10:3311:22
9.Runtti MinnaVePo61:32+10:3711:23
10.Juntunen MarjutIiY62:08+11:1311:30
11.Simola LottaOUS/Vapari62:31+11:3611:34
12.Saaranen SatuRasTiimi63:58+13:0311:50
13.Marjakangas ElinaOV64:57+14:0212:01
14.Sillanpää ElinaPohjant66:16+15:2112:16
15.Mattila PirkkoOYS/Vapari67:33+16:3812:30
16.Lithovius Aino-EevaLNK72:39+21:4413:27
17.Aikio OutiOYS/Vapari80:35+29:4014:55
18.Korkiakoski Anna-Leena 82:32+31:3715:17
19.Skog AnuVePo88:09+37:1416:19
20.Vaitiniemi HannaSalRe94:03+43:0817:25
21.Päkkilä MarjaOUS/Vapari100:23+49:2818:35
Fritzer Karin 0:00 0:00
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hintikka Mikko 41:00 7:35
2.Qvist LasseKoskRi42:34+1:347:52
3.Norrkniivilä JaakkoPulkPo42:51+1:517:56
4.Kosola VillePohjant43:38+2:388:04
5.Kotila HarriYlikNM43:39+2:398:04
6.Myllymaa KaukoOulRe45:22+4:228:24
7.Kaakinen VeliOsVa45:29+4:298:25
8.Kettu Kai 45:53+4:538:29
9.Puurunen OlliOuTa46:04+5:048:31
10.Hintikka Juha-Matti 46:47+5:478:39
11.Lehtinen Juha-MattiKeMaki46:47+5:478:39
12.Siirilä Jukka 48:05+7:058:54
13.Pelkonen ToivoYlikNM48:45+7:459:01
14.Kela Lari 49:14+8:149:07
15.Nikula ReinoOuTa49:52+8:529:14
16.Kipinä Juha 49:53+8:539:14
17.Takkinen EskoKiimU50:27+9:279:20
18.Tolppi JuhaLänRa50:46+9:469:24
19.Pietilä Sami 51:25+10:259:31
20.Pääkkö Juhani 51:50+10:509:35
21.Veijola ToivoIiU52:02+11:029:38
22.Silveri Matti 52:05+11:059:38
23.Höynälä Jouko 52:22+11:229:41
24.Puurunen ReijoOuTa52:27+11:279:42
25.Hihnala Tero 52:31+11:319:43
26.Uusimaa MarkkuPeRa53:29+12:299:54
27.Lohma SanttuPohjant53:39+12:399:56
28.Räinä Ilkka 54:09+13:0910:01
29.Wuotila MikaPV54:34+13:3410:06
30.Lehtosaari JariHaHe55:14+14:1410:13
31.Lukkarinen Olli-Pekka 56:14+15:1410:24
32.Haapasalo PerttiMuhU56:14+15:1410:24
33.Kuusela TeppoPohjant56:23+15:2310:26
34.Rimpiläinen AnttiOsVa56:31+15:3110:27
35.Tahkokorpi Jukka 56:45+15:4510:30
36.Hoikka MarkoOUS/Vapari56:47+15:4710:30
37.Määttä TaistoPeRa57:22+16:2210:37
38.Lampi JuhaLNM57:30+16:3010:38
39.Uusitalo Miika 57:36+16:3610:40
40.Koivumaa SeppoVaKa57:54+16:5410:43
41.Runtti YrjöKiimU58:22+17:2210:48
42.Vaarala Janne 58:32+17:3210:50
43.Koivukoski Aki 59:43+18:4311:03
44.Kauppila MikkoKiimU60:03+19:0311:07
45.Pelkonen AlpoOSVA60:35+19:3511:13
46.Saastamoinen Hannu 60:47+19:4711:15
47.Karvonen Mikko 61:23+20:2311:22
48.Mäkelä EsaIiU61:48+20:4811:26
49.Moisio Teppo 61:52+20:5211:27
50.Kanninen MikkoHakarasti62:36+21:3611:35
51.Kotaniemi Pasi 62:36+21:3611:35
52.Pätsi JuhaPosPy62:41+21:4111:36
53.Lahtinen Markus 63:06+22:0611:41
54.Martikainen ErkkiKoskRi63:51+22:5111:49
55.Ketola IlkkaOuTa64:00+23:0011:51
56.Sandberg Samuli 64:03+23:0311:51
57.Väyrynen Jarno 64:08+23:0811:52
58.Mattila Seppo 64:31+23:3111:56
59.Hiltunen Kalevo 65:00+24:0012:02
60.Anttonen VeikkoKiimU65:22+24:2212:06
61.Hautamäki Jarkko 65:22+24:2212:06
62.Ehovuo Veijo 65:23+24:2312:06
63.Manninen MarkkuPeRa65:29+24:2912:07
64.Norrkniivilä MarttiPulkPo66:25+25:2512:17
65.Kivinen Janne 66:53+25:5312:23
66.Kurttila Pentti 67:07+26:0712:25
67.Puttonen Jyrki 67:35+26:3512:30
68.Holappa RaimoOulu67:44+26:4412:32
69.Piiroinen Ilkka 69:17+28:1712:49
70.Kenttälä Janne 70:08+29:0812:59
71.Saukko Sami 70:38+29:3813:04
72.Heikkinen Markku 71:02+30:0213:09
73.Hihnala HeikkiAlatPi71:10+30:1013:10
74.Jäntti MattiPohjant72:55+31:5513:30
75.Leinonen Marko 80:53+39:5314:58
76.Sundelin Juha 81:54+40:5415:09
77.Eronen VilleHakarasti84:02+43:0215:33
78.Rahja OsmoONMKY84:26+43:2615:38
79.Palmroos Janne 86:12+45:1215:57
80.Saarinen Marko 88:10+47:1016:19
81.Sarvanto Tomi 94:11+53:1117:26
82.Vanhanen Konsta 94:13+53:1317:26
83.Jussila Jani 95:28+54:2817:40
84.Manninen EeroOsVa97:35+56:3518:04
85.Kuivamäki Kari 100:46+59:4618:39
Pulju Oula 0:00 0:00
Wagner Andreas 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.04 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant30:20 9:58
2.Kosola EveliinaPohjant34:24+4:0411:18
3.Partanen AnneliOUS/Vapari38:53+8:3312:47
4.Runtti JuhaniKiimU39:18+8:5812:55
5.Holmi Milja 40:45+10:2513:24
6.Hilli Tuija 41:43+11:2313:43
7.Nikula IrmaOuTa43:25+13:0514:16
8.Ylitolonen Marjukka 44:35+14:1514:39
9.Kolehmainen Eeva-Maija 45:49+15:2915:04
10.Holappa TiinaOuTa45:58+15:3815:07
11.Roininen Elina 46:48+16:2815:23
12.Seppänen MarkeKosKRi48:13+17:5315:51
13.Korkiakoski Mervi 48:22+18:0215:54
14.Kuula Ritva 48:34+18:1415:58
15.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant48:53+18:3316:04
16.Pelkonen MaijaOSVA50:01+19:4116:27
17.Paso KerttuPeRa50:26+20:0616:35
18.Herronen TarjaOYS/Vapari51:32+21:1216:57
19.Käsmä SallaVePo51:55+21:3517:04
20.Loukkola SaaraKiimU59:46+29:2619:39
21.Loukusa KatriKiimU59:52+29:3219:41
22.Heikkinen Ritva 62:11+31:5120:27
23.Ruuska RauniOsVa68:19+37:5922:28
C-rata, miehet 3.04 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola Ollli-PekkaTeam Icebug26:54 8:50
2.Puurunen JormaOYUS27:04+0:108:54
3.Pelkonen HeimoKiimU27:18+0:248:58
4.Lindfors Jukka 27:35+0:419:04
5.Juutinen HannuPohjant27:53+0:599:10
6.Ahola TeroPosPy28:08+1:149:15
7.Lind MattiONMKY29:21+2:279:39
8.Mähönen SeppoPeRa29:40+2:469:45
9.Tuominen JuhoOUS/Vapari31:30+4:3610:21
10.Väänänen Ari 32:06+5:1210:33
11.Veijovaara JormaPohjant32:45+5:5110:46
12.Mäntykenttä HannuOYUS33:22+6:2810:58
13.Iisakka Samppa 35:42+8:4811:44
14.Järvelä TeemuOR36:00+9:0611:50
15.Rautioaho Risto 37:04+10:1012:11
16.Pitkänen TeuvoIisu37:05+10:1112:11
17.Kivinen Juhani 38:13+11:1912:34
18.Ronkainen Jukka 39:09+12:1512:52
19.Torvinen Jarkko 39:45+12:5113:04
20.Arola Ari 39:46+12:5213:04
21.Havas MarttiOYUS40:43+13:4913:23
22.Manninen RasmusOsVa41:55+15:0113:47
23.Malm Vesa 43:28+16:3414:17
24.Koivula IlkkaPohjant44:17+17:2314:34
25.Tapio MattiKiimU44:22+17:2814:35
26.Koivisto Juhani 44:54+18:0014:46
27.Kaikkonen MarttiIisu48:04+21:1015:48
28.Pyky EskoKiimU48:15+21:2115:52
29.Smart Mikael 48:47+21:5316:02
30.Kiimala Salla 48:54+22:0016:05
31.Lampi MattiLNM49:38+22:4416:19
32.Herronen Jouni 51:16+24:2216:51
33.Lukkari Junnu 61:19+34:2520:10
34.Turunen ViljoIisu66:25+39:3121:50
35.Honkaniemi Samuli 72:14+45:2023:45
36.Huttunen Niilo-PekkaPohjant112:41+85:4737:04
Hanhela Paavo 0:00 0:00
Maliniemi Ville 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säävälä Anne-ElinaVePo31:44 13:47
2.Aatsinki MirjaVePo33:57+2:1314:45
3.Keltamäki SonjaOuTa36:40+4:5615:56
4.Lehtonen IidaOuTa37:21+5:3716:14
5.Pietiläinen MeeriPeRa51:04+19:2022:12
6.Höglund VilmaHaHe51:33+19:4922:24
7.Leskelä Maiju 67:57+36:1329:32
8.Leskelä Marjukka 78:20+46:3634:03
Korpioja Anita 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säävälä HannuVePo31:42 13:46
2.Vartiainen SuloKiimU41:26+9:4418:00
3.Rautio Eero 46:00+14:1820:00
4.Savuoja Eeli 46:01+14:1920:00
5.Pyhtilä Mauno 46:41+14:5920:17
TR-rata, tytöt 1.24 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Veera 28:42 23:08
2.Kiimala Salla 52:38+23:5642:26
3.Sirviö VenlaPohjant52:43+24:0142:30
TR-rata, pojat 1.24 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Taneli 23:09 18:40
2.Haverinen Jere 38:17+15:0830:52
Qvist VilleKoskRi46:02 37:07
RR-rata, tytöt 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juntunen JohannaIiY19:52 11:41
2.Leskinen Elina 23:09+3:1713:37
3.Halonen Tiia 23:17+3:2513:41
4.Päkkilä Suvi 37:06+17:1421:49
5.Säävälä KatriVePo45:19+25:2726:39
6.Kakko SiiriIiSu58:29+38:3734:24
RR-rata, pojat 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko Augusti 18:43 11:00
2.Halonen Miika 23:27+4:4413:47
3.Leskinen Eetu 26:38+7:5515:40
4.Qvist TuomasKoskRi28:38+9:5516:50
5.Säkkinen Eetu 28:40+9:5716:51
6.Rusanen AttePeRa31:13+12:3018:21
7.Sillanpää TopiPohjant34:54+16:1120:31
8.Aatsinki AtteHaHe36:56+18:1321:43
9.Päkkilä Matti 37:05+18:2221:48

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Markku Kuure, 2007-05-16 20:17:59

    22.5. Oulurastien ratapituudet:
    A-rata: 6.810 km 16 rastia
    B-rata: 5.400 km 13 rastia
    C-rata: 3.040 km 9 rastia
    D-rata: 2.300 km 6 rastia
    TR-rata: 1.240 km 5 rastia
    RR-rata: 1.700 km 5 rastia
  2. Olli P., 2007-05-22 22:26:09

    Kiitokset minunkin puolestani! Mukava rata, haastava maasto ja lämmin keli :)