< Takaisin kalenteriin

Reininperä 29.5.2007

Muhoksen Urheilijat

Päivitetty kartta

Opastus
Valtatie 22:lta n. 20 km Oulusta Muhokselle päin Hangaksen risteyksestä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
286
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä KatriKanSu60:55 9:13
2.Käkelä MaijaOYS/Vapari61:56+1:019:23
3.Hiltunen PäiviONMKY64:05+3:109:42
4.Tirkkonen AnniOYS/Vapari64:43+3:489:48
5.Alakylmänen Anna-MaijaLaiVe64:48+3:539:49
6.Salmela MarjutLaiVe70:42+9:4710:42
7.Salmela JuttaLaiVe76:43+15:4811:37
8.Mattila PirkkoOYS/Vapari78:42+17:4711:55
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VilleSKPohjant40:00 6:03
2.Oikarinen JukkaSKPohjant41:09+1:096:14
3.Grekelä HeikkiSK Pohjant42:35+2:356:27
4.Männikkö AriYNM42:43+2:436:28
5.Harju JanneSKPohjant44:16+4:166:42
6.Karppinen TimoSKPohjant44:55+4:556:48
7.Alaperä Arttu 45:22+5:226:52
8.Lotvonen MiikaLaiVe46:06+6:066:59
9.Auvinen JuhaPieHi46:42+6:427:04
10.Pajari TommiSKPohjant47:17+7:177:09
11.Posti HarriKoskRi47:35+7:357:12
12.Hepokangas EdvinLaiVe47:36+7:367:12
13.Kangas HannuSKPohjant48:05+8:057:17
14.Norrkniivilä Jaakko 48:41+8:417:22
15.Suorsa PekkaSKPohjant49:34+9:347:30
16.Tuohimaa EskoONMKY50:16+10:167:36
17.Huuhka KaiKiimU50:28+10:287:38
18.Remsu MikkoOYS/Vapari50:53+10:537:42
19.Nygård MarkkuOpu50:54+10:547:42
20.Niemelä TeemuPudU51:08+11:087:44
21.Saarinen JuhaHaHe51:13+11:137:45
22.Halonen TeroKoskRi51:20+11:207:46
23.Hourula IsmoOsVa51:58+11:587:52
24.Törmänen MarkoOPU52:45+12:457:59
25.Kinnunen Mikko 53:09+13:098:03
26.Vaarala Harri 53:18+13:188:04
27.Koskela Jarkko 53:28+13:288:06
28.Merilä SeppoOYS54:28+14:288:15
29.Halonen VesaPohjanT54:34+14:348:16
30.Grekelä AntiHaHe54:45+14:458:17
31.Pääkkönen JarmoONMKY55:17+15:178:22
32.Holappa TeuvoRaPe55:46+15:468:26
33.Soppela EsaPilpasuon Pallo56:09+16:098:30
34.Rantapelkonen TuomoONMKY56:42+16:428:35
35.Näppä Risto 56:45+16:458:35
36.Haapaniemi NiiloHaHe57:03+17:038:38
37.Lehtola TomiLapin Sudet57:22+17:228:41
38.Lassi Janne 57:28+17:288:42
39.Huusko HannuPelPo57:48+17:488:45
40.Koivula Sami 57:57+17:578:46
41.Lalli PasiHaHe58:11+18:118:48
42.Palosaari MikkoKiimU59:39+19:399:02
43.Kaakinen VeliOsVa59:50+19:509:03
44.Järvenpää MikoVePo60:15+20:159:07
45.Korpela SamuliKeKi60:20+20:209:08
46.Fredriksson KaiSKPohjant61:15+21:159:16
47.Herva TuomasPilpasuon Pall61:29+21:299:18
48.Hanhela MaunoHaHe61:40+21:409:20
49.Hokkanen Matti 62:39+22:399:29
50.Nikkanen Markku 62:43+22:439:30
51.Kesälä MikkoLaiVe63:13+23:139:34
52.Jortamo TimoSKPohjant63:15+23:159:35
53.Kokko Jarno 63:17+23:179:35
54.Oksanen JarkkoPilPa64:40+24:409:47
55.Katajisto Jukka-PekkaRasKu64:43+24:439:48
56.Tolppi JuhaLänRa64:55+24:559:50
57.Kinnunen MattiPohjan Veikot65:01+25:019:51
58.Kangas Ossi 67:27+27:2710:13
59.Kurvi Perttu 67:33+27:3310:14
60.Piispanen ReimaSalRe69:11+29:1110:28
61.Hanhela H.PeRa70:13+30:1310:38
62.Pelkonen AlpoOsVa70:21+30:2110:39
63.Järnfors Janne 71:51+31:5110:53
64.Kettunen Olli 72:18+32:1810:57
65.Virta Pasi 72:59+32:5911:03
66.Ronkainen MarkusSKPohjant73:42+33:4211:10
67.Viita AnttiS-200074:50+34:5011:20
68.Kilpeläinen Ville 74:52+34:5211:20
69.Immonen Konsta 74:55+34:5511:21
70.Heikkinen Markku 77:07+37:0711:41
71.Väyrynen Jarno 77:40+37:4011:46
72.Ikäheimo Jouni 80:27+40:2712:11
73.Salmela OlliLaiVe85:22+45:2212:56
74.Salmela JussiLaiVe86:22+46:2213:05
75.Sapola Simo 103:51+63:5115:44
Eskola Pasi 0:00 0:00
Heikkinen Lassi 57:07 8:39
Niemelä Urpo 0:00 0:00
Salovaara HeikkiSKPohjant50:49 7:41
Lehmusvuo Eetu 0:00 0:00
Väisänen Mikko 0:00 0:00
Huotari Antti 0:00 0:00
Suorsa Vesa-MattiSKPohjant0:00 0:00
Toppari PekkaPuolRy0:00 0:00
Siponen Kimmo 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo RiikkaSKPohjant42:50 8:04
2.Saaranen Satu 49:43+6:539:22
3.Jokela RiittaYNM53:12+10:2210:02
4.Lämsä SoileYNM53:25+10:3510:04
5.Aatsinki TanjaHaHe53:30+10:4010:05
6.Jaako NiinaLänRa54:24+11:3410:15
7.Koivikko TarjaSiSe55:34+12:4410:29
8.Rintala TuuliSiSe55:41+12:5110:30
9.Miilukangas SoileSalRe56:09+13:1910:35
10.Väänänen MerviOYS/Vapari57:05+14:1510:46
11.Jortamo PirjoSKPohjant59:48+16:5811:16
12.Niva TuuliaOsVA62:26+19:3611:46
13.Jortama LauraSKPohjant62:48+19:5811:50
14.Lithovius Aino-EevaLNK65:19+22:2912:19
15.Kinnula IrmaOYS/Vapari69:19+26:2913:04
16.Linna EijaOuHu71:17+28:2713:26
17.Pelkonen MaijaOsVa72:33+29:4313:41
18.Näsi KatariinaSk73:35+30:4513:53
19.Aikio OutiOYS/Vapari75:47+32:5714:17
20.Märsynaho MaaretPuolRy83:07+40:1715:40
21.Fritzer Karin 93:34+50:4417:39
22.Salonen Henriikka 96:50+54:0018:16
23.Vorne Paula 125:00+82:1023:35
Lotvonen ArjaLaiVe0:00 0:00
Toppila Riikka 0:00 0:00
Autio Kaija 0:00 0:00
Ylitolonen Marjukka 0:00 0:00
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneVePo29:39 5:35
2.Tapaninaho KaleviONMKY40:14+10:357:35
3.Kotila HarriYNM40:51+11:127:42
4.Puttonen Jyrki 41:25+11:467:48
5.Lukkarinen OlaviSKPohjant41:32+11:537:50
6.Kipinä Juha 42:13+12:347:57
7.Paavola Olli-PekkaTeam IceBok43:08+13:298:08
8.Nummi EinoLaiVe43:59+14:208:17
9.Laurila Mika 44:07+14:288:19
10.Kukkohovi ReinoOsVa45:08+15:298:30
11.Männikkö KalleLaiVe45:11+15:328:31
12.Uusitalo Miika 45:23+15:448:33
13.Kolehmainen Janne 45:49+16:108:38
14.Huotari MattiSKPohjant45:50+16:118:38
15.Lamu MikaYlivKu45:54+16:158:39
16.Lax ErkkiPohjanT46:04+16:258:41
17.Ingerttilä PenttiLaiVe46:58+17:198:51
18.Vaarala Janne 47:01+17:228:52
19.Uusimaa MarkkuPeRa47:05+17:268:53
20.Mähönen TeppoPeRa47:13+17:348:54
21.Kuoppamaa KariMuhU47:49+18:109:01
22.Laitinen OlliPeRa48:40+19:019:10
23.Pelkonen ToivoYNM49:31+19:529:20
24.Vehkaoja KariYNM49:31+19:529:20
25.Saariniemi Pekka 49:58+20:199:25
26.Rahkola AnttiOuRe50:01+20:229:26
27.Kivinen Janne 50:09+20:309:27
28.Siirilä Jukka 50:12+20:339:28
29.Roine TeijoViPa50:13+20:349:28
30.Määttä TaistoPeRa51:03+21:249:37
31.Wuotila MikaBV51:24+21:459:41
32.Kuivalainen MarkkuIisU52:20+22:419:52
33.Lehtosaari JariHaHe52:22+22:439:52
34.Ehovuo Veijo 52:42+23:039:56
35.Närä Petteri 53:09+23:3010:01
36.Jussila PenttiONMKY53:59+24:2010:11
37.Jurvakainen HeinoKiimU54:15+24:3610:14
38.Rahtu Esa 54:16+24:3710:14
39.Sandberg Samuli 54:27+24:4810:16
40.Saastamoinen Hannu 55:29+25:5010:28
41.Kenttälä Janne 55:30+25:5110:28
42.Karvonen MikkoHakarasti56:33+26:5410:40
43.Kotaniemi JuhaKoskRi56:34+26:5510:40
44.Martikainen Erkki 57:36+27:5710:52
45.Manner MarkkuPeRA58:01+28:2210:56
46.Tolonen IikkaPeRa58:38+28:5911:03
47.Nikula ReinoOuTa58:54+29:1511:06
48.Mattila SeppoKoskRi60:03+30:2411:19
49.Lampi MattiLNM60:12+30:3311:21
50.Väänänen ViljoOH60:27+30:4811:24
51.Kemppainen Timo 61:05+31:2611:31
52.Jäntti MattiPohjanT61:06+31:2711:31
53.Pulju Oula 61:30+31:5111:36
54.Leskinen Kalle 62:12+32:3311:44
55.Koivula RaunoRaPe62:30+32:5111:47
56.Vanhanen KonstaKiimU63:29+33:5011:58
57.Manninen EeroOsVa63:42+34:0312:01
58.Anttonen VeikkoKiimU64:06+34:2712:05
59.Puustinen MarkkuONMKY65:16+35:3712:18
60.Saukko Sami 66:13+36:3412:29
61.Rimpiläinen AnttiOsVa66:29+36:5012:32
62.Kaikkonen Kari 67:56+38:1712:49
63.Okkonen Jaakko 68:49+39:1012:59
64.Järvinen SeppoOuTa69:20+39:4113:04
65.Lukkarinen Olli-Pekka 71:14+41:3513:26
66.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari71:49+42:1013:33
67.Savolainen Timo 76:44+47:0514:28
68.Niinimaa Juha-Pekka 77:10+47:3114:33
69.Leskinen Jouko 77:28+47:4914:36
70.Rahja OsmoONMKY82:32+52:5315:34
71.Kanne MikkoHakarasti86:17+56:3816:16
72.Laakkonen SauliLaiVe95:01+65:2217:55
73.Petäjäsuvanto Tapani 96:48+67:0918:15
74.Länsitie JanneUIFK111:10+81:3120:58
Norrkniivilä Martti 0:00 0:00
Ranta Tuomo 0:00 0:00
Riekki Jari 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänen SariKoskRi23:38 7:23
2.Fredriksson CaritaSKPohjant28:05+4:278:46
3.Leinonen Sirkka-LiisaSKPohjant33:39+10:0110:30
4.Huotari MaijaSKPohjant34:02+10:2410:38
5.Ainassaari KaisuOsVa35:55+12:1711:13
6.Koivukoski Hanna-Mari 36:43+13:0511:28
7.Ruuska RauniOsVa37:01+13:2311:34
8.Pöykkölä Hannele 37:21+13:4311:40
9.Herronen TarjaOYS/Vapari37:50+14:1211:49
10.Lotvonen EssiLaiVe37:57+14:1911:51
11.Kolehmainen Eeva-Maija 38:32+14:5412:02
12.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari39:21+15:4312:17
13.Suvanne SallaLaiVe39:32+15:5412:21
14.Sorvali PirkkoOsVa42:08+18:3013:10
15.Nikula IrmaOuTa42:23+18:4513:14
16.Kiuru Essi 42:30+18:5213:16
17.Suvanne PäiviLaiVe42:38+19:0013:19
18.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari43:05+19:2713:27
19.Partanen AnneliOYS/Vapari44:35+20:5713:55
20.Leskinen Anne 45:30+21:5214:13
21.Korkiakoski Mervi 46:48+23:1014:37
22.Aatsinki MirjaVePo47:06+23:2814:43
23.Hautala TuulaSKPohjant47:23+23:4514:48
24.Pyrrö Alisa 53:33+29:5516:44
25.Pietiläinen MeeriPeRa55:19+31:4117:17
26.Lähdesmäki RaijaOYUS55:32+31:5417:21
27.Salo Sirpa 64:18+40:4020:05
28.Saarela Leena 67:43+44:0521:09
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vasala JussiUIFK21:50 6:49
2.Hoikka MarkoOYS/Vapari22:09+0:196:55
3.Riippa Ilkka 24:04+2:147:31
4.Hohtola EsaPuulaaki YO25:08+3:187:51
5.Linna MattiOuHu25:49+3:598:04
6.Paavola LariTeam Ice Bok25:57+4:078:06
7.Hukkanen VeijoOY26:48+4:588:22
8.Alasaarela JormaKiimU26:54+5:048:24
9.Leskinen Otto 27:21+5:318:32
10.Kaimio AuvoIisU27:24+5:348:33
11.Sipilä Juha 27:27+5:378:34
12.Honkala Jaakko 28:03+6:138:45
13.Heinämaa Risto 28:04+6:148:46
14.Järvelä TeemuOR28:38+6:488:56
15.Alahainen Petri 29:07+7:179:05
16.Huotari EsaSKPohjant29:31+7:419:13
17.Eronen VilleHakarasti30:43+8:539:35
18.Tapio MattiKiimU31:35+9:459:52
19.Juutinen HannuSKPohjant31:44+9:549:55
20.Torvinen Jarkko 32:01+10:1110:00
21.Rautioaho Risto 32:13+10:2310:04
22.Ylikoski Risto 32:46+10:5610:14
23.Kivinen Juhani 33:01+11:1110:19
24.Manninen RasmusOsVa33:23+11:3310:25
25.Vartiainen SuloKiimU33:37+11:4710:30
26.Kariniemi HeikkiPeRa33:57+12:0710:36
27.Arola Ari 34:27+12:3710:45
28.Suorajärvi MauriSKPohjant34:46+12:5610:51
29.Koivula IlkkaSKPohjant35:49+13:5911:11
30.Leskinen Mikko 36:02+14:1211:15
31.Paakkola JuhaniKiimU37:22+15:3211:40
32.Herronen Jouni 37:42+15:5211:46
33.Väisänen Veli-Pekka 41:27+19:3712:57
34.Hoikkala TimoFC Parta41:27+19:3712:57
35.Rautiainen Tatu 42:33+20:4313:17
36.Kukkola MarkkuONMKY42:50+21:0013:23
37.Hautala MattiSKPohjant47:06+25:1614:43
38.Moilanen AnttiOYS/Vapari47:32+25:4214:51
39.Hyyrynen KariTVV53:41+31:5116:46
40.Huttunen Niilo-PekkaOYS/Vapari83:51+62:0126:12
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huovinen Minna 21:01 10:00
2.Keltamäki SonjaOuTa21:20+0:1910:09
3.Vasala JohannaUIFK22:00+0:5910:28
4.Lehtonen IidaOuTa22:14+1:1310:35
5.Järvelä Maaria 23:30+2:2911:11
6.Suvanne SirpaLaiVe26:23+5:2212:33
7.Höglund VilmaHaHe30:56+9:5514:43
8.Paakkola UllaKiimU34:01+13:0016:11
9.Mämmelä VilmaUIFK36:08+15:0717:12
10.Huttunen KaisaOYS/Vapari55:03+34:0226:12
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turkka JussiIisU22:38 10:46
2.Järvelä Kalevi 22:45+0:0710:50
3.Kilpeläinen Juuso 22:49+0:1110:51
4.Aatsinki AtteHaHe28:57+6:1913:47
5.Pyhtilä Mauno 34:21+11:4316:21
6.Eskola Eerikki 39:14+16:3618:40
7.Himanka Jesse 39:58+17:2019:01
8.Juttula Rauno 40:16+17:3819:10
9.Linna PekkaOuHu47:39+25:0122:41
10.Nurmela Santeri 48:02+25:2422:52
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Julin Anne-Maarit 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Haapasalo Pertti, 2007-05-27 22:29:56

    MuhU:n rastien ratapituudet:
    A- rata 6,6 km, B-rata 5,3 km
    C-rata 3,2 km ja D-rata 2,1 km