< Takaisin kalenteriin

Halmelampi 7.6.2007

Oulun Yliopiston Urheiluseura

Yhteyshenkilö Keijo Ruotsalainen 040-7076417

Opastus
Kiimingin Alakylässä Alakyläntien ja Kiiminki-Haukipudas tienristeyksestä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
213
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM80:33 12:59
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi86:24+5:5113:56
3.Runtti MerjaYlikNM91:32+10:5914:45
4.Tirkkonen AnniOYS/Vapari104:02+23:2916:46
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko KimmoIisu54:08 8:43
2.Hongell TimoKoS57:48+3:409:19
3.Nikula PasiOuTa58:41+4:339:27
4.Tervo ArhiONMKY60:18+6:109:43
5.Grekelä AnttiHaHe63:29+9:2110:14
6.Pukema JarnoOuTa63:38+9:3010:15
7.Pajari TommiPohjant64:42+10:3410:26
8.Pyykkö PauliAlatPi66:21+12:1310:42
9.Tohmola MikaVePo66:45+12:3710:45
10.Juntunen OlliPeRa66:57+12:4910:47
11.Hintikka Juha-Matti 67:59+13:5110:57
12.Puurunen OlliOuTa69:09+15:0111:09
13.Alaperä Arttu 69:51+15:4311:15
14.Eskola PasiKT70:19+16:1111:20
15.Hintikka Mikko 70:53+16:4511:25
16.Nygård MarkkuOpu71:26+17:1811:31
17.Palosaari MikkoKiimU72:29+18:2111:41
18.Riippa IlkkaOpu75:46+21:3812:13
19.Tuohimaa EskoONMKY77:40+23:3212:31
20.Koivula Sami 78:30+24:2212:39
21.Halonen TeroKoskRi78:38+24:3012:40
22.Koljonen JouniVaKa78:39+24:3112:41
23.Näsi JuhoPohjant80:34+26:2612:59
24.Kettunen Olli 82:58+28:5013:22
25.Paatelma RistoKoskRi84:22+30:1413:36
26.Hanhela H.KiimU93:09+39:0115:01
27.Virta Pasi 93:49+39:4115:07
28.Vanhanen KonstaKiimU97:08+43:0015:40
29.Ylimäki Kauko 97:43+43:3515:45
30.Lalli PasiHaHe98:08+44:0015:49
31.Päkkilä Pertti 98:39+44:3115:54
32.Järnfors Janne 102:37+48:2916:33
33.Viljanmaa SamiFINN-Savotta102:56+48:4816:36
34.Mikkonen AlpoOYS/Vapari108:04+53:5617:25
35.Koskela Ari 109:15+55:0717:37
36.Lehtinen Juha-Matti 111:08+57:0017:55
37.Puurunen ReijoOuTa111:18+57:1017:57
38.Alakiuttu Tapani 113:22+59:1418:17
39.Rämö Jouko 143:21+89:1323:07
Kankaanpää Rami 102:41 16:33
Väänänen Ari 120:46 19:28
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rintala TuuliSiSe66:06 14:22
2.Väänänen MerviOYS/Vapari66:20+0:1414:25
3.Lithovius Aino-EevaLNK68:26+2:2014:52
4.Jokela RiittaYlikNM70:00+3:5415:13
5.Lämsä SoiliYlikNM70:10+4:0415:15
6.Nikula SariOuTa78:44+12:3817:06
7.Timonen SaijaYlikNM79:05+12:5917:11
8.Saaranen SatuRasTiimi87:15+21:0918:58
9.Päkkilä MarjaOYS/Vapari88:41+22:3519:16
10.Niva TuuliaOsVa91:00+24:5419:46
11.Märsynaho MaaretPuolRy93:10+27:0420:15
12.Kolehmainen Eeva_Maija 96:03+29:5720:52
13.Mäkelä Katja 116:38+50:3225:21
14.Vorne Paula 119:29+53:2325:58
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Norrkniivilä JaakkoPulkPo44:29 9:40
2.Rönkkö TimoVePo48:05+3:3610:27
3.Lukkarinen OlaviPohjant51:05+6:3611:06
4.Uusitalo Miika 51:29+7:0011:11
5.Laitinen OlliPeRa54:30+10:0111:50
6.Pietiläinen ErkkiPeRa54:49+10:2011:55
7.Vehkaoja KariYlikNM55:00+10:3111:57
8.Helttunen JanneKiimU55:00+10:3111:57
9.Saloranta Seppo 55:08+10:3911:59
10.Määttä TaistoPeRa55:47+11:1812:07
11.Korpijärvi VesaKannUra56:36+12:0712:18
12.Tolppi JuhaLänRa57:41+13:1212:32
13.Norrkniivilä MarttiPulkPo58:09+13:4012:38
14.Korvonen MikkoHakarasti58:13+13:4412:39
15.Hekkala Urpo 58:32+14:0312:43
16.Mähönen SeppoPeRa58:35+14:0612:44
17.Pöyry TuomasMuhU59:23+14:5412:54
18.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari60:33+16:0413:09
19.Kukkohovi ReinoOsVa62:10+17:4113:30
20.Moisio Teppo 62:16+17:4713:32
21.Kipinä Juha 62:45+18:1613:38
22.Saastamoinen Hannu 63:10+18:4113:43
23.Runtti YrjöKiimU63:18+18:4913:45
24.Manninen MarkkuPeRa63:19+18:5013:45
25.Siirilä Jukka 63:22+18:5313:46
26.Hoikka MarkoOYS/Vaoari64:21+19:5213:59
27.Lukkarinen Olli-Pekka 64:34+20:0514:02
28.Rahkola AnttiOulRe65:44+21:1514:17
29.Holappa RaimoOulu66:41+22:1214:29
30.Jurvakainen HeinoKiimU66:54+22:2514:32
31.Suomio Pekka 67:01+22:3214:34
32.Uusimaa MarkkuPeRa68:24+23:5514:52
33.Kanninen MikkoHakarasti68:35+24:0614:54
34.Sandberg Samuli 68:59+24:3014:59
35.Tervo YrjöSiSe69:09+24:4015:01
36.Mattila SeppoKoskRi71:08+26:3915:27
37.Alhainen Petri 72:06+27:3715:40
38.Huhtala Jari 72:41+28:1215:48
39.Pernu PenttiIiSu72:59+28:3015:51
40.Kivinen Janne 73:07+28:3815:53
41.Heinämaa Risto 73:52+29:2316:03
42.Pätsi JuhaPosPy75:05+30:3616:19
43.Ikäheimonen Jouni 79:16+34:4717:13
44.Väänänen Petri 81:40+37:1117:45
45.Wuotila MikaPV81:41+37:1217:45
46.Rimpiläinen AnttiOsVa84:14+39:4518:18
47.Puttonen Jyrki 84:31+40:0218:22
48.Eronen Ville 85:46+41:1718:38
49.Rahja OsmoONMKY86:11+41:4218:44
50.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari88:36+44:0719:15
51.Manninen EeroOsVa89:20+44:5119:25
52.Oikarinen Jorma 116:36+72:0725:20
53.Känsälä IlkkaKVM131:01+86:3228:28
Timonen Pasi 55:59 12:10
Palosaari ReijoOuTa59:02 12:50
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lalli TarjaPeRa39:15 11:53
2.Partanen AnneliOYS/vapari48:59+9:4414:50
3.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari53:30+14:1516:12
4.Kortetjärvi SaijaVePo55:33+16:1816:50
5.Elme Anna-Leena 57:21+18:0617:22
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:12+18:5717:38
7.Hilli Tuija 60:00+20:4518:10
8.Jalkanen MarttaKuoR63:49+24:3419:20
9.Nuutinen Eeva 63:53+24:3819:21
10.Fredricsson CaritaPohjt64:14+24:5919:27
11.Nall HeiniOYS/Vapari72:23+33:0821:56
12.Hautala TuulaPohjant75:52+36:3722:59
13.Pietiläinen MeeriPeRa78:00+38:4523:38
14.Alakorva-Pernu LeaIiSu78:04+38:4923:39
15.Autio Kaija 80:23+41:0824:21
16.Ylitolonen Marjukka 80:32+41:1724:24
17.Vähärautio AiraOuTa83:01+43:4625:09
18.Runtti Hanna 84:39+45:2425:39
19.Huttunen Jetta 86:31+47:1626:13
20.Piltonen Riikka 92:16+53:0127:57
21.Aatsinki MirjaVePo95:52+56:3729:03
Nurmikumpu Niina 101:37 30:47
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen AnteroORUK29:44 9:00
2.Nikula ReinoOuTa34:33+4:4910:28
3.Veijovaara JormaPohjant35:53+6:0910:52
4.Ruotsalainen JuhaRa-Ru37:24+7:4011:20
5.Leukkunen Marko 40:18+10:3412:12
6.Vattula EeroONMKY42:02+12:1812:44
7.Ahola TeroPosPy42:32+12:4812:53
8.Kullervo NiiniketoONMKY43:09+13:2513:04
9.Hohtola EsaOY43:29+13:4513:10
10.Runtti JuhaniKiimU45:43+15:5913:51
11.Tolonen Jyrki 46:24+16:4014:03
12.Severi KarjalainenPohjant46:50+17:0614:11
13.Lind MattiONMKY48:23+18:3914:39
14.Juutinen HannuPohjant50:11+20:2715:12
15.Manninen RasmusOsVa51:37+21:5315:38
16.Smart MikaelHaHe52:22+22:3815:52
17.Tapio MattiKiimU53:02+23:1816:04
18.Harri TapioKiimU53:06+23:2216:05
19.Mettovaara Pekka 53:39+23:5516:15
20.Säävälä HannuVePo55:34+25:5016:50
21.Kemppainen PasiOYS/Vapari56:38+26:5417:09
22.Kaila Kari 59:03+29:1917:53
23.Heikkinen Ville 59:56+30:1218:09
24.Tiittonen Erkki 62:49+33:0519:02
25.Hautala MattiPohjant65:35+35:5119:52
26.Rajaniemi Sakari 68:03+38:1920:37
27.Kujala Mikko 68:04+38:2020:37
28.Kivinen Henri 69:17+39:3320:59
29.Hanhela PaavoKiimU71:18+41:3421:36
30.Vartiainen SuloKiimU77:27+47:4323:28
31.Pyky EskoKiimU85:00+55:1625:45
32.Laine Vesa 86:05+56:2126:05
33.Järvinen SeppoOuTa86:22+56:3826:10
34.Moilanen AnttiOYS/Vapari89:43+59:5927:11
35.Huttunen Niilo-PekkaPohjant138:48+109:0442:03
Kaimio AuvoIisu45:34 13:48
Lehtonen TapaniK&C131:46 39:55
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mertala Irja 25:37 13:28
2.Säävälä Anni-ElinaVePo28:54+3:1715:12
3.Ervasti AinoKiimU31:17+5:4016:27
4.Pekkala TarjaOulun aikuislukio33:33+7:5617:39
5.Höglund VilmaHaHe45:32+19:5523:57
6.Loponen-Salovaara Riitta 47:05+21:2824:46
7.Virtanen Ella 55:49+30:1229:22
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallio Johannes 31:32 16:35
2.Tolonen IikkaPeRa31:36+0:0416:37
3.Teräs Mikko 34:08+2:3617:57
4.Määttä Jukka 34:08+2:3617:57
5.Pesonen SamuliLaVe35:02+3:3018:26
6.Huhtala Teemu 37:46+6:1419:52
7.Räisänen HarriKiimU38:12+6:4020:06
8.Pyhtilä Mauno 45:12+13:4023:47
9.Kankainen IlmariORUK46:32+15:0024:29
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen Mikko 44:58 -
2.Fredriksson KajPohjant47:06+2:08-
3.Karjalainen PasiPohjant57:39+12:41-
4.Kähkölä JohannesPohjant77:45+32:47-
5.Hanhela MaunoHaHe88:07+43:09-
6.Keinänen KimmoPohjant89:26+44:28-
7.Sillanpää TommiPohjant107:28+62:30-
8.Sillanpää ElinaPohjant107:29+62:31-
9.Vainio Matti 134:58+90:00-
10.Savukoski Matti 146:46+101:48-
11.Savukoski Markku 146:54+101:56-
Airaksinen RistoOuTa44:24 -
Haajanen Tuula 61:59 -
Jaako MikkoSK Pohj70:31 -
Vehkaoja Aki 28:05 -
Vainionpää Vesa 61:55 -
Korkalo JormaPohjant61:42 -
Jäntti MattiPohjant83:18 -
Posti HarriKoskRi41:25 -
Holappa TiinaOulu87:13 -
Melamies ja 110:26 -
Myllylä Taina 62:12 -
Alalahti JaakkoONMKY21:23 -
Ollonen PetriKoskRi65:58 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Keijo Ruotsalainen, 2007-06-04 15:08:09

    Ratapituudet:

    A 6.2 km
    B 4.6 km
    C 3.3 km
    D 1.9 km

    Ratapituudet ovat lyhyenlaiset; mutta tuohon maastoon ei pidempiä kannata tehdä. Ratasuunnittelussa olen pyrkinyt välttämään pahimmat kivikot.
  2. JT, 2007-06-07 15:43:13

    Pääseekö Onkamon kautta?
  3. KV, 2007-06-07 20:21:37

    Maasto oli mahtava ja niin oli ratakin. Kiitokset ratamestarille. Sai ettiä rasteja jonkun aikaa ennen ku löysi ne. Lisää samanlaisia.
  4. Tapani, 2007-06-07 20:43:48

    Iso käsi järjestäjille. Ei sitä Halmelampea turhaan sanota haastavaksi. Tommoista lisää. Oli mukava käydä hortoilemassa pitkästä aikaa vaikkei ihan kaikki mennytkään niinkuin elokuvissa.
    Toivottavasti tytötkin löysivät pois Kumpuselän soramontulta :)
  5. TH, 2007-06-07 20:51:48

    Voi hyvänen aika sentään etten paremmin sanos.. Kyllä sitä ihiminen saatto olla HUKASSA siellä metäsä!
    Toivottavasti kaikki löysivät/löytävät kottiin sieltä! :D
  6. tp, 2007-06-08 14:50:47

    Kiitokset järjestäjille, kun neuvoitte mm. miten emitiä käytetään. Viime suunnistuskerrasta kun aikaa oli yli 10 vuotta.
  7. Jari_T, 2007-06-08 14:54:35

    Olipa suunnistettava A-rata !KIITOSTA ratamestarille oli nähnyt kyllä vaivaa.