< Takaisin kalenteriin

Korvenkylä 19.7.2007

Oulun NMKY
Lisätiedot
-
Opastus
Kuusamontieltä (vt. 20) n. 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
216
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.36 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant58:08 9:08
2.Salmela JuttaLaiVe78:35+20:2712:21
3.Marttinen MinnaVaKa85:10+27:0213:23
4.Väänänen MerviOYS/Vapari91:33+33:2514:23
5.Tirkkonen AnniOYS/Vapari94:11+36:0314:48
Partanen Jonna 0:00 0:00
Yliniva Marika&Markku 0:00 0:00
A-rata, miehet 6.36 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant45:45 7:11
2.Koivu SamiPohjant48:19+2:347:35
3.Haapasalo HarriPohjant49:14+3:297:44
4.Tahkola TapioKEV52:19+6:348:13
5.Hihnala HeikkiAlatPi53:12+7:278:21
6.Ylitalo MattiLoJa53:23+7:388:23
7.Karjalainen TeemuPohjant53:28+7:438:24
8.Mäkinen SeppoPelPo55:44+9:598:45
9.Höynälä Jouko 56:13+10:288:50
10.Hongell TimoKoS56:22+10:378:51
11.Siponen Kimmo 57:17+11:329:00
12.Tohmola MikaVePo58:37+12:529:12
13.Viljanmaa SamiFINN-Savotta59:39+13:549:22
14.Pajari TommiPohjant60:31+14:469:30
15.Posti HarriKoskRi60:32+14:479:31
16.Pyykkö Pauli 61:01+15:169:35
17.Hautala MattiPohjant61:25+15:409:39
18.Niemelä Urpo 61:52+16:079:43
19.Grekelä AnttiHaHe62:47+17:029:52
20.Vaarala Harri 62:56+17:119:53
21.Lempinen HannuFujitsu63:32+17:479:59
22.Alaperä Arttu 64:17+18:3210:06
23.Törmänen MarkoOpu64:57+19:1210:12
24.Palosaari Heikki 65:17+19:3210:15
25.Juuso HannuOYUS65:35+19:5010:18
26.Tolonen RaineVePo65:59+20:1410:22
27.Kolehmainen JannePohjant66:48+21:0310:30
28.Ruotsalainen KeijoOYUS67:22+21:3710:35
29.Putkonen Jyrki 71:21+25:3611:13
30.Hepokangas EdvinLaiVe71:24+25:3911:13
31.Nikkanen Markku 71:35+25:5011:15
32.Karppinen JoukoLaive73:11+27:2611:30
33.Mäkelä EsaIiU73:21+27:3611:31
34.Liinamaa OlliPohjant73:48+28:0311:36
35.Partanen Pekka 74:01+28:1611:38
36.Remsu MikkoOYS/Vapari75:19+29:3411:50
37.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari75:31+29:4611:52
38.Haapakangas Tommi 78:16+32:3112:18
39.Korpela SamuliKeKi79:47+34:0212:32
40.Päkkilä Pertti 81:11+35:2612:45
41.Ahokoivu HemmoPohjant84:25+38:4013:16
42.Sirviö Petri 88:09+42:2413:51
43.Väisänen Mikko 88:22+42:3713:53
44.Rämö Jouko 91:00+45:1514:18
45.Hutila RistoNokia93:28+47:4314:41
46.Oksanen JarkkoPilPa94:42+48:5714:53
47.Heinämaa Risto 98:17+52:3215:27
48.Kinnunen MattiPohjan Veikot98:22+52:3715:27
49.Pelkonen AlpoOsVa99:53+54:0815:42
50.Suomio Pekka 103:07+57:2216:12
51.Kivinen Janne 111:28+65:4317:31
52.Juutinen MikkoKoPa115:51+70:0618:12
Lotvonen KariLaiVe0:00 0:00
Vehkaoja Aki 0:00 0:00
Järvenpää MikaVePo0:00 0:00
Hanhela MaunoHaHe0:00 0:00
Hokkanen Matti 0:00 0:00
Korhonen Jari 0:00 0:00
Kaisanlahti Jyrki 0:00 0:00
Kinnunen Mikko 0:00 0:00
Ylimäki Kauko 0:00 0:00
Vanhanen KonstaKiimU0:00 0:00
B-rata, naiset 4.51 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halme RitvaKiimU47:24 10:30
2.Karppinen Kukka-MaariaLaive49:55+2:3111:04
3.Saaranen SatuRasTiimi51:11+3:4711:20
4.Jokela RiittaYlikNM55:05+7:4112:12
5.Lämsä SoiliYlikNM55:34+8:1012:19
6.Simola LottaOYS/Vapari61:15+13:5113:34
7.Reini KaarinaLapVi62:40+15:1613:53
8.Aikio OutiOYS/Vapari64:51+17:2714:22
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari70:02+22:3815:31
10.Kolehmainen Eeva-Maija 70:12+22:4815:33
11.Väyrynen Tanja 71:14+23:5015:47
12.Herronen TarjaOYS/Vapari72:09+24:4515:59
13.Pelkonen MaijaOSVA76:48+29:2417:01
14.Piltonen Riikka 77:13+29:4917:07
15.Suvanne PäiviLaiVe85:40+38:1618:59
16.Jalkanen MarttaKuoR90:54+43:3020:09
17.Nuutinen Eeva 90:55+43:3120:09
18.Remes MinnaOsVa98:53+51:2921:55
Suvanne Salla 0:00 0:00
B-rata, miehet 4.51 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriPohjant37:03 8:12
2.Hintikka Mikko 37:52+0:498:23
3.Kinnula AhtiKEV38:15+1:128:28
4.Kotila HarriYlikNM38:31+1:288:32
5.Haajanen JuhaPohjant40:48+3:459:02
6.Parkkinen PekkaPohjant42:35+5:329:26
7.Alahuhtala Mikko 42:43+5:409:28
8.Kipinä Juha 44:14+7:119:48
9.Hintikka Juha-Matti 44:15+7:129:48
10.Kela Lari 44:49+7:469:56
11.Uusitalo Miika 45:14+8:1110:01
12.Takkinen EskoKiimU45:52+8:4910:10
13.Myllymaa KaukoOulRe46:32+9:2910:19
14.Malm LauriOSAO46:43+9:4010:21
15.Lindvall TuomoKiimU46:59+9:5610:25
16.Timonen Pasi 47:55+10:5210:37
17.Lax ErkkiPohjant48:31+11:2810:45
18.Lindvall Timo 48:35+11:3210:46
19.Mähönen SeppoPeRa49:08+12:0510:53
20.Ingerttilä PenttiLaiVe49:10+12:0710:54
21.Määttä TaistoPeRa49:17+12:1410:55
22.Lukkarinen OlaviPohjant50:50+13:4711:16
23.Hoikka MarkoOYS/Vapari50:51+13:4811:16
24.Wuotila MikaPV51:54+14:5111:30
25.Paukkeri Kari 52:34+15:3111:39
26.Kurttila PenttiKivi53:04+16:0111:45
27.Lukkarinen AaroPohjant54:02+16:5911:58
28.Leinonen Marko 55:43+18:4012:21
29.Sääksjärvi Sami 57:42+20:3912:47
30.Moilanen Juha 57:44+20:4112:48
31.Huhtala Jari 58:05+21:0212:52
32.Jäntti MattiPohjant58:05+21:0212:52
33.Laaksonen LasseSuSi60:06+23:0313:19
34.Salminen SuloS-200065:37+28:3414:32
35.Väänänen TeroKiimU66:30+29:2714:44
36.Nissinen Kari 68:08+31:0515:06
37.Herronen Jouni 71:59+34:5615:57
38.Haukipuro Janne 74:10+37:0716:26
39.Manninen EeroOsVa75:37+38:3416:45
40.Tapio MattiKiimU82:48+45:4518:21
41.Pietola RistoSportti Klubi116:33+79:3025:50
Pätsi JuhaPosPy0:00 0:00
Rahko MattiPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ponkala Sari 52:57 13:56
2.Virkkula MarjaYlikNM55:12+2:1514:31
3.Pätsi TuulaPosPy56:55+3:5814:58
4.Boman Annukka 57:15+4:1815:03
5.Ainassaari KaisuOsVa57:23+4:2615:06
6.Paso KerttuPeRa57:52+4:5515:13
7.Holmi Milja 58:27+5:3015:22
8.Maunu Susanna 58:47+5:5015:28
9.Sorvari PirkkoOSVA59:12+6:1515:34
10.Hilli Tuija 60:26+7:2915:54
11.Ruuska RauniOsVa61:09+8:1216:05
12.Kirstilä Anu 68:46+15:4918:05
13.Kangas Teija 68:52+15:5518:07
14.Partanen AnneliOYS/Vapari69:44+16:4718:21
15.Tervo Minna 69:47+16:5018:21
16.Palosaari Eeva 71:05+18:0818:42
17.Aatsinki MirjaVePo72:52+19:5519:10
18.Kortetjärvi SaijaVePo73:04+20:0719:13
19.Karhula VirpiPohjant74:18+21:2119:33
20.Ahola Vellamo 84:56+31:5922:21
21.Vähänen Kaisa 85:02+32:0522:22
22.Juutinen RiikaOYS/Vapari90:03+37:0623:41
23.Remes MirjamOsVa98:39+45:4225:57
24.Suvanne SonjaLaiVe122:04+69:0732:07
Suvanne Sirpa 0:00 0:00
Heikkinen Ritva 0:00 0:00
Kuusela Satu 0:00 0:00
Mattila PirkkoOYS/Vapari0:00 0:00
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lind MattiONMKY38:22 10:05
2.Hohtola EsaYliopisto41:42+3:2010:58
3.Suorajärvi MauriPohjant41:45+3:2310:59
4.Runtti YrjöKiimU41:47+3:2510:59
5.Tolonen IikkaPeRa45:16+6:5411:54
6.Karppinen AleksiLaive51:19+12:5713:30
7.Koivula IlkkaPohjant53:07+14:4513:58
8.Pitkänen TeuvoIisu53:20+14:5814:02
9.Hirvelä Reijo 53:33+15:1114:05
10.Vartiainen SuloKiimU54:12+15:5014:15
11.Manninen RasmusOsVa55:53+17:3114:42
12.Pyky EskoKiimU59:48+21:2615:44
13.Havas MarttiOYUS60:25+22:0315:53
14.Nivalainen Jouko 67:01+28:3917:38
15.Järvelä Kalevi 68:14+29:5217:57
16.Koivisto Juhani 68:59+30:3718:09
17.Partanen Valtteri 69:36+31:1418:18
18.Moilanen AnttiOYS/Vapari72:52+34:3019:10
19.Kunnari Esa 74:06+35:4419:30
Luosujärvi Timo 0:00 0:00
Iisakka Samppa 79:47 20:59
Kivinen Juhani 0:00 0:00
Peltonen Mauno 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.19 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola LeilaHaHe21:58 10:01
2.Hoikkaniemi MarikaKiimU25:38+3:4011:42
3.Hakala OrvokkiHaHe26:36+4:3812:08
4.Säävälä Anni-ElinaVePo26:55+4:5712:17
5.Lehtonen IidaOuTa31:31+9:3314:23
6.Keltamäki SonjaOuTa31:38+9:4014:26
7.Partanen Lotta 34:02+12:0415:32
8.Partanen Tiia 34:17+12:1915:39
9.Mattila JustiinaLaive36:04+14:0616:28
10.Katajamäki Saana 38:30+16:3217:34
11.Känsäkoski Mira 44:31+22:3320:19
12.Jurvakainen EllaKiimU45:01+23:0320:33
13.Hovig Emilia 46:17+24:1921:08
14.Hoving Maija 49:48+27:5022:44
15.Höglund Vilma 56:12+34:1425:39
16.Pääkkönen PauliinaONMKY71:15+49:1732:32
17.Pääkkönen AnnukkaONMKY71:20+49:2232:34
18.Haapasalo HenriikkaTeam Haapasalo74:09+52:1133:51
19.Haapasalo WilmaTeam Haapasalo74:32+52:3434:02
Hanhela Eeva-Liisa 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.19 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo22:18 10:10
2.Ylitalo ValtteriLoJa27:36+5:1812:36
3.Ylitalo OskariLoJa27:42+5:2412:38
4.Kaisanlahti ValtteriOulu34:19+12:0115:40
5.Ukkola SamuliOsVa36:41+14:2316:45
6.Rossi LauriPohjant37:04+14:4616:55
7.Katajamäki Samu 38:01+15:4317:21
8.Kurkela Aarno 38:25+16:0717:32
9.Juttula Rauno 40:47+18:2918:37
10.Himanka Jesse 40:49+18:3118:38
11.Jurvakainen AkseliKiimU45:06+22:4820:35
12.Ukkola SakariOsVa46:00+23:4221:00
13.Pyhtilä Mauno 48:39+26:2122:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Runtti JanneVePo0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2007-07-18 10:18:28

    A-rata6.3km B-rata4.5km C-rata3.8km ja D-rata2.2km Radat tehty suunnistuksellisesti ,liput suht.koht alhaalla. D-rata myötäilee polkua ja on suht.helppo.
  2. Kartta ja rastimäärät, 2007-07-18 13:22:19

    KARTTA
    V. 2007 päivitetty tulostekartta, mittakaava 1:10 000 ja käyräväli 2,5 m.

    RADAT
    A-rata, 21 rastia
    B-rata, 17 rastia
    C-rata, 14 rastia
    D-rata, 11 rastia

    Onnistuneita reitinvalintoja!
    ONMKY