< Takaisin kalenteriin

Norssikumpu 29.4.2008

Oulun Yliopiston Urheiluseura

Sprintti

Opastus
Linnanmaa, normaalikoulun lukion urheilukenttä, yliopistonkadun ja kaitoväylän risteyksestä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
180
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä KatriKanSu22:39 6:07
2.Runtti MerjaYlikNM22:56+0:176:11
3.Oikarinen Eeva-LiisaOH23:46+1:076:25
4.Kosola ElliPohjant23:50+1:116:26
5.Soudunsaari Sanna24:58+2:196:44
6.Kilpeläinen TarjaRasPi26:12+3:337:04
7.Fredriksson CaritaPohjant30:14+7:358:10
8.Keltamäki TiiaPohjant30:15+7:368:10
9.Suvanne SallaLaive30:36+7:578:16
10.Seppänen MarkeKosKRi30:49+8:108:19
11.Pakanen MarikaPohjant30:53+8:148:20
12.Rantala Tytti31:27+8:488:30
13.Ruuska AnniKoskRi32:17+9:388:43
14.Maunu Susanna33:04+10:258:56
15.Jokikokko TarjaOuTa33:44+11:059:07
16.Väänänen MerviOYS/Vapari34:25+11:469:18
17.Lithovius Aino-EevaLNK36:08+13:299:45
18.Suvanne PäiviLaive39:21+16:4210:38
19.Vikström Mia-RiittaKoS41:28+18:4911:12
20.Aikio OutiOYS/Vapari43:18+20:3911:42
21.Mälkiä Tanja47:26+24:4712:49
22.Koski Sanna49:05+26:2613:15
Korkiamäki Paula35:18 9:32
Kemppainen RiikkaSuRa25:44 6:57
Kirjalainen Anna21:31 5:48
Lithovius Anna-RiikkaOsVa28:30 7:42
hokajärvi tuulaOYS/Vapari0:00 0:00
A-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hannuksela JariPohjant17:23 4:41
2.Kujala JouniKoS17:53+0:304:50
3.Oikarinen JukkaPohjant18:22+0:594:57
4.Siponen KimmoPohjant18:28+1:054:59
5.Kosola VillePohjant19:06+1:435:09
6.Westerholm LasseVePo19:26+2:035:15
7.Heikkilä TimoOuHu19:34+2:115:17
8.Runtti JanneVePo19:46+2:235:20
9.Häkämies Antti19:56+2:335:23
10.Auvinen JuhaPieHi20:00+2:375:24
11.Heikka LauriPohjant20:01+2:385:24
12.Palosaari Heikki20:15+2:525:28
13.Hyvönen PanuPohjant20:22+2:595:30
14.Hongell TimoKoS20:53+3:305:38
15.Ojala KaiPaksumahat21:00+3:375:40
16.Mäkelä EsaIisu21:08+3:455:42
17.Eskola PasiSK Mortis21:15+3:525:44
18.Vaarala Harri21:17+3:545:45
19.Pessa MarkusAlatPi21:23+4:005:46
20.Saarela VilleKoS21:44+4:215:52
21.Tahkokorpi JussiRasTiimi21:48+4:255:53
22.Pukema JarnoOuTa21:52+4:295:54
23.Paakolanvaara Mikko22:14+4:516:00
24.Pesonen SamiLaVe22:30+5:076:04
25.Kotilehto JukkaPelPo22:56+5:336:11
26.Janhonen Osmo23:14+5:516:16
27.Alaperä Arttu23:29+6:066:20
28.Tervo ArhiONMKY23:33+6:106:21
29.Silveri MattiOYUS23:37+6:146:22
30.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari23:42+6:196:24
31.Vanhanen KonstaPohjant24:04+6:416:30
32.Kivelä JanneKempele24:11+6:486:32
33.Lotvonen KariLaiVe24:23+7:006:35
34.Remsu MikkoOYS/Vapari24:24+7:016:35
35.Schroderus JariSK Pohj24:36+7:136:38
36.Järnfors Janne24:47+7:246:41
37.Mäkelä JussiSK Mortis24:55+7:326:44
38.Määttä HarriLänRa25:10+7:476:48
39.Ahokoivu HemmoPohjant25:33+8:106:54
40.Tuohimaa EskoONMKY25:33+8:106:54
41.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant25:34+8:116:54
42.Juutinen HannuPohjant25:34+8:116:54
43.Sillanpää PerttiPosPy25:51+8:286:59
44.Luodonpää RistoAlatPi26:41+9:187:12
45.Kivinen Janne27:18+9:557:22
46.Jussila PenttiONMKY27:59+10:367:33
47.Laitinen OlliPeRa28:25+11:027:40
48.Leinonen Marko28:25+11:027:40
49.Suomio Pekka28:26+11:037:41
50.Hoikka MarkoOYS/Vapari28:57+11:347:49
51.Kuopus SauliPudU29:14+11:517:54
52.Hofslagare Severi30:19+12:568:11
53.Huurinainen Kimmo30:55+13:328:21
54.Riekki Jari31:41+14:188:33
55.Länsipuro Henri34:52+17:299:25
56.Riippa IlkkaOpu36:49+19:269:57
Ryynänen EsaPyPo20:40 5:35
Kenttälä Janne26:52 7:15
Putila RistoNOKIA28:09 7:36
Hanhela MaunoHaHe21:26 5:47
Kaipala RaunoOYS/Vapari30:53 8:20
Keskinarkaus JussiFC RuPu21:41 5:51
Savukoski Markku43:32 11:45
Backman KariIin Yritys21:58 5:56
Fredriksson KajPohjant24:15 6:33
Väänänen ArttuPohjant22:03 5:57
Karppinen JoukoLaive36:27 9:51
Isid Diar26:07 7:03
Savukoski Matti43:27 11:44
Leskinen Otto30:14 8:10
Viitala Toni0:00 0:00
B-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaive17:52 6:52
2.Lotvonen ArjaLaiVe18:41+0:497:11
3.Wallin AnninaPolvU19:21+1:297:26
4.Kosola MarjaPohjant20:15+2:237:47
5.Vuontisjärvi Annu20:16+2:247:47
6.Näsi KatariinaPohjant22:42+4:508:43
7.Pääkkönen Katja23:27+5:359:01
8.Isotalus Anita24:32+6:409:26
9.Korpi VirpiVePo24:48+6:569:32
10.Peltoniemi Päivi25:27+7:359:47
11.Kuusela Krista26:08+8:1610:03
12.Autio Kaija26:25+8:3310:09
13.Koivula Leena26:44+8:5210:16
14.Lotvonen EssiLaiVe28:05+10:1310:48
15.Kainulainen Tiina30:21+12:2911:40
16.Kainulainen Vilma30:23+12:3111:41
17.Salo Jaana31:21+13:2912:03
18.Väisänen Katja32:40+14:4812:33
19.Keskinarkaus Taisa33:10+15:1812:45
20.Kujala Annikka38:33+20:4114:49
Kinnula IrmaOYS/Vapari32:00 12:18
Uimi Kirsi42:09 16:12
B-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen SamuelRasti E414:41 5:38
2.Karppinen AleksiLaive18:25+3:447:05
3.Kipinä Juha19:38+4:577:33
4.Mattila SeppoKoskRi20:43+6:027:58
5.Rahko MattiPohjant21:04+6:238:06
6.Moilanen EeroKiimU21:34+6:538:17
7.Lahtinen Markus21:40+6:598:20
8.Alenius Kari23:16+8:358:56
9.Löytynoja Janne23:17+8:368:57
10.Kaimio AuvoIisu24:14+9:339:19
11.Kivinen Juhani24:21+9:409:21
12.Jäntti MattiPohjant25:57+11:169:58
13.Rutanen HenriPohjant26:05+11:2410:01
14.Anttonen Veikko26:18+11:3710:06
15.Koivula IlkkaPohjant26:49+12:0810:18
16.Manninen EeroOsVa38:31+23:5014:48
17.Kauranen JariRasti E449:08+34:2718:53
Tuominen JuhoOYS/Vapari19:48 7:36
C-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Luosujärvi Hanna20:08 8:45
2.Loukusa SallaVePo20:50+0:429:03
3.Orava JohannaPeRa20:59+0:519:07
4.Suvanne SirpaLaive24:35+4:2710:41
5.Saarela Leena24:49+4:4110:47
6.Nall Heini24:54+4:4610:49
7.Kylmäluoma LeilaOuTa25:38+5:3011:08
8.Sorvari PirkkoOSVA28:38+8:3012:26
9.Karjalainen EssiPohjant28:50+8:4212:32
10.Näsi JuliaanaPohjant28:54+8:4612:33
11.Näsi AuroraPohjant28:56+8:4812:34
12.Harrison Kim30:21+10:1313:11
13.Merilä KirstiOYUS30:28+10:2013:14
14.Jutila Heidi30:53+10:4513:25
15.Jutila Henna31:47+11:3913:49
16.Forsen Jenni32:46+12:3814:14
17.Backman SaanaIinYr34:18+14:1014:54
18.Ronkainen EiniKoskRi41:48+21:4018:10
19.Siira JohannaLaiVe45:28+25:2019:46
20.Leskelä Marjukka52:48+32:4022:57
21.Leskelä Maiju54:09+34:0123:32
22.Rehell Maisa54:26+34:1823:40
Ollikainen Anne-Mari23:11 10:04
Alakylmänen Anna-MariaLaiVe20:02 8:42
C-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pietilä Jorma18:54 8:13
2.Jutila Henri21:48+2:549:28
3.Kurula Johannes24:08+5:1410:29
4.Vartiainen SuloKiimU27:19+8:2511:52
5.Schroderus SamuliSK-Pohjant27:32+8:3811:58
6.Schroderus SanteriSK-Pohjant27:49+8:5512:05
7.Rossi LauriPohjant31:19+12:2513:36
8.Järviluoma TimoOYUS31:45+12:5113:48
9.Jutila Riku32:04+13:1013:56
10.Kakko AukustiIisu33:23+14:2914:30
11.Kiviniemi Risto34:01+15:0714:47
12.Järviluoma Tuukka46:25+27:3120:10
13.Pajunpää Oskari78:24+59:3034:05
Järvelä Kalevi24:05 10:28
Kauppila MatiasOYUS27:48 12:05
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtosaari Aino-MariaHaHe17:34 -
2.Lehtosaari JariHaHe19:58+2:24-
3.Kuusela HillaPohjant34:32+16:58-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestarit, 2008-04-24 22:52:47

    Upouudella "Linnanmaa" sprinttisuunnistuskartalla 1:5000 seuraavat radat:
    A - 3,7 km
    B - 2,6 km
    c - 2,3 km
    Tervetuloa suunnistamaan!
  2. Jarmo, 2008-04-25 18:56:09

    Tuleeko kenkäkauppias jo seuraaville Oulurasteille, että saadaan juniorille kengät ostettua kun kausikin on jo alkanut.
  3. Hannu Juuso, 2008-04-25 20:58:17

    Hyvä kysymys. Soittelen Kelterille josko tulisi paikalle.
  4. DI, 2008-04-26 11:31:26

    Mihin aikaan rastit ovat? En ole aikaisemmin osallistunut, enkä löydä tietoa näiltä sivuilta.
  5. Toppatakkimies, 2008-04-26 12:58:32

    Valitse navigaatiosta "Oulurasti-info" ja salat aukeavat.
  6. Plösö, 2008-04-26 18:34:40

    minkähänlainen alusta linnanmaan sprintti radoilla mahtaa olla? onko kuinka suuri osa asfalttia?
  7. ratamestarit, 2008-04-26 21:29:36

    Suunnistamaan pääsee klo 17-19 välisenä aikana. Alusta: vähän kaikenlaista, riippuu myös siitä, minkä radan ottaa ja millaisia reitinvalintoja tekee.
  8. Hannu Juuso, 2008-04-28 20:20:26

    Keltamäen suunnistustarvikeauto on paikalla Oulurasteilla ensimmäisen kerran ensi viikolla 8.5. SK Pohjantähden rasteilla Mäntylässä. Varsinainen Seppo Keltamäen suunnistustarvikeliike liike löytyy Iistä (Kauppatie 14).
  9. Aloittelija, 2008-04-29 16:54:31

    Mitä rataa suosittelisitte hyväkuntoiselle nais juoksijalle, joka aloittelee suunnistusta?
  10. Keijo R, 2008-04-30 16:58:56

    Tämän linkin takaa löytyy eilisten sprinttirastien tulokset ja väliajat:

    http://s-mat-pc16.oulu.fi.../public_html/t080430.html

    http://s-mat-pc16.oulu.fi.../public_html/v080430.html

    Olli laittaa lopulliset tulokset, kun ehtii.
  11. Keijo R, 2008-04-30 17:05:02

    Tulokset löytyvät tämän linkin takaa:

    http://s-mat-pcs.oulu.fi/~keba/t080430.html

    ja väliajat täältä

    http://s-mat-pcs.oulu.fi/~keba/v080430.html