< Takaisin kalenteriin

Tiura 15.5.2008

Kiimingin Urheilijat

Rastireitin lisäksi tarjolla myös tukireitti.

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 11 km Oulusta,käänny oikealle Laivakankaantielle, jota ajetaan 1.8 km, sieltä opastus perille - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
233
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe77:05 11:00
2.Käkelä MaijaOYS/Vapari78:49+1:4411:15
3.Simola LottaOys/Vapari80:03+2:5811:26
4.Aikio OutiOYS/Vapari93:22+16:1713:20
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Harju JannePohjant41:54 5:59
2.Koivu SamiPohjant46:00+4:066:34
3.Suorsa PekkaPohjant46:23+4:296:37
4.Romppainen PekkaSuomRa47:42+5:486:48
5.Snyder FlurinPohjant49:27+7:337:03
6.Siponen KimmoPohjant50:02+8:087:08
7.Lehtola TomiLapSu50:12+8:187:10
8.Ronkainen ToumasKoskRi50:26+8:327:12
9.Löytynoja Janne50:54+9:007:16
10.Runtti JanneVePo52:45+10:517:32
11.Palosaari Heikki53:05+11:117:35
12.Kymäläinen KimmoSuomRa53:18+11:247:36
13.Maaninka MikaOsVa53:18+11:247:36
14.Lempinen HannuFujitsu53:31+11:377:38
15.Katajisto Jukka-PekkaRasKu54:12+12:187:44
16.Kujala JarmoKoS54:16+12:227:45
17.Kattilakoski TeemuVePo54:32+12:387:47
18.Yliniemi MattiYlivKu54:39+12:457:48
19.Törmänen MarkoOpu54:57+13:037:51
20.Ryynänen EsaPyPo55:00+13:067:51
21.Soppela EsaPI55:25+13:317:55
22.Paavola Ollli-PekkaTeam Iceb55:50+13:567:58
23.Kotaniemi JuhaKoskRi56:02+14:088:00
24.Nygård MarkkuOpu56:16+14:228:02
25.Holappa TeuvoRaPe56:29+14:358:04
26.Kivelä Janne56:33+14:398:04
27.Halonen VesaPohjant56:44+14:508:06
28.Kosola VillePohjant56:54+15:008:07
29.Viman JanekKiimU57:06+15:128:09
30.Järviluoma Ari57:58+16:048:16
31.Näsi JuhoPohjant58:00+16:068:17
32.Silveri Matti60:00+18:068:34
33.Luodonpää RistoAlatPi60:30+18:368:38
34.Puroaho Ari60:31+18:378:38
35.Karppinen JoukoLaive61:37+19:438:48
36.Niemelä UrpoPohjant61:44+19:508:49
37.Ruotsalainen KeijoOYUS63:41+21:479:05
38.Onnela HeikkiKemijU63:58+22:049:08
39.Konttajärvi SeppoOys/vapari64:39+22:459:14
40.Aska Hannu65:18+23:249:19
41.Hepokangas EdvinLaiVe66:31+24:379:30
42.Kaprio HenriSK Mortis67:23+25:299:37
43.Vehkaoja Aki68:11+26:179:44
44.Jortama TimoPohjant68:15+26:219:45
45.Alila KeijoKempY69:23+27:299:54
46.Laurila Mika69:27+27:339:55
47.Päkkilä Pertti69:50+27:569:58
48.Kettunen Olli70:14+28:2010:02
49.Pelkonen AlpoOsVa70:21+28:2710:03
50.Jeskanen Juha72:20+30:2610:20
51.Kivinen Janne72:23+30:2910:20
52.Pesonen SamiLaVe75:43+33:4910:49
53.Markku Heikkinen78:19+36:2511:11
54.Paaso-Rantala PerttiIiY79:45+37:5111:23
55.Länsipuro Henri83:28+41:3411:55
56.Savukoski MarkkuYllRa84:56+43:0212:08
57.Savukoski MattiYllRa85:01+43:0712:08
58.Hirsivaara HannuOH85:28+43:3412:12
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahikkala HeidiPohjant45:17 9:03
2.Runtti ElinaYlikNM51:17+6:0010:15
3.Kosola MarjaPohjant57:34+12:1711:30
4.Nurmikumpu Niina57:39+12:2211:31
5.Juuso Julia60:18+15:0112:03
6.Nurmikumpu MelinaKoskRi60:35+15:1812:07
7.Jortama LauraPohjant61:21+16:0412:16
8.Jortama PirjoPohjant71:36+26:1914:19
9.Juntunen MarjutIiY73:55+28:3814:47
10.Skog AnuVePo79:38+34:2115:55
11.Päivärinta Sanna80:00+34:4316:00
12.Putkonen Hanna83:53+38:3616:46
13.Suvanne SallaLaive88:20+43:0317:40
14.Ruuska RauniOsVa89:35+44:1817:55
15.Leskelä Elina92:08+46:5118:25
Nissinen Marianne88:07 17:37
Kirjalainen Anna0:00 0:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa37:24 7:28
2.Kemppainen VesaIisu42:03+4:398:24
3.Räisänen KariKiimU42:36+5:128:31
4.Norrkniivilä JaakkoPulkPo43:08+5:448:37
5.Pääkkönen JarmoONMKY47:11+9:479:26
6.Rahikkala Sakari48:04+10:409:36
7.Kuivalainen MarkkuIisu48:09+10:459:37
8.Haapaniemi NiiloHaHe48:27+11:039:41
9.Vanhanen KonstaPohjant49:25+12:019:53
10.Kortelainen Lauri50:00+12:3610:00
11.Kivelä MattiPohjant51:26+14:0210:17
12.Kaipala RaunoOYS/Vapari53:30+16:0610:42
13.Kenttälä Janne54:40+17:1610:56
14.Kurttila Pentti54:41+17:1710:56
15.Saastamoinen Hannu55:01+17:3711:00
16.Juntunen ReijoIiY56:39+19:1511:19
17.Sandberg Samuli57:23+19:5911:28
18.Tolonen Jonne57:29+20:0511:29
19.Kosola VeijoPohjant57:30+20:0611:30
20.Kauppila MikkoKiimU57:38+20:1411:31
21.Tahkokorpi Jukka57:47+20:2311:33
22.Juutinen HannuPohjant58:17+20:5311:39
23.Hemmilä Jouni58:18+20:5411:39
24.Jokela TimoOYUS59:08+21:4411:49
25.Toppari PekkaPuolRy61:32+24:0812:18
26.Hekkala UrpoOulu61:33+24:0912:18
27.Asikainen Juha62:13+24:4912:26
28.Timonen Pasi62:48+25:2412:33
29.Takkinen EskoKiimU63:59+26:3512:47
30.Norrkniivilä MarttiPulkPo65:01+27:3713:00
31.Järvenpää PenttiVePo67:32+30:0813:30
32.Antikainen Juho69:12+31:4813:50
33.Honkaniemi Samuli70:32+33:0814:06
34.Nissinen Niko70:46+33:2214:09
35.Leinonen Marko70:47+33:2314:09
36.Juutinen MikkoSK Mortis72:46+35:2214:33
37.Koivisto Juhani72:56+35:3214:35
38.Ronkainen MarkusSK Pohjantähti73:21+35:5714:40
39.Leskinen Jouko79:43+42:1915:56
40.Leskinen Otto79:47+42:2315:57
41.Kurtti Kyösti82:33+45:0916:30
42.Nissinen Kari82:51+45:2716:34
43.Rantakokko Timo85:09+47:4517:01
44.Pietola Risto89:05+51:4117:49
45.Lehto Antto93:29+56:0518:41
46.Malila Juha-Matti100:05+62:4120:01
Lahtinen Markus71:30 14:18
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant31:29 8:30
2.Parkkinen PiiaYNM33:29+2:009:02
3.Kosola EveliinaPohjant39:25+7:5610:39
4.Näsi KatariinaPohjant41:13+9:4411:08
5.Väänänen SariKoskRi42:44+11:1511:32
6.Säävälä Anni-ElinaVePo44:04+12:3511:54
7.Herronen TarjaOYS/Vapari44:26+12:5712:00
8.Goman Annukka44:45+13:1612:05
9.Koivula Leena47:15+15:4612:46
10.Lämsä SoiliYlikNM49:23+17:5413:20
11.Vuontisjärvi Annu50:07+18:3813:32
12.Koivisto Virpi50:22+18:5313:36
13.Ylitolonen Marjukka50:39+19:1013:41
14.Yliniemi MinnaNivU50:51+19:2213:44
15.Käsmä Salla52:14+20:4514:07
16.Suvanne PäiviLaive56:02+24:3315:08
17.Suvanne SirpaLaive59:04+27:3515:57
18.Pumpanen SannaVePo59:45+28:1616:08
19.Juutinen Riikka61:23+29:5416:35
20.Pelkonen MaijaOSVA67:40+36:1118:17
21.Sorvari PirkkoOSVA67:42+36:1318:17
22.Harrison Kim69:26+37:5718:45
23.Saarela Leena70:38+39:0919:05
24.Suhonen &SK Mortis73:24+41:5519:50
25.Vesala Satu76:09+44:4020:34
26.Valling Anniina93:10+61:4125:10
27.Vasko Tarja98:59+67:3026:45
28.Kallio Airi147:20+115:5139:49
29.Polus Leila147:21+115:5239:49
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen RaimoOYUS29:41 8:01
2.Suokonautio Eero30:29+0:488:14
3.Pelkonen ToivoYlikNM32:03+2:228:39
4.Paavola Lari-SanteriKiimU32:03+2:228:39
5.Alalahti JaakkoONMKY33:42+4:019:06
6.Lind MattiONMKY35:43+6:029:39
7.Sundelin Juha36:29+6:489:51
8.Kivinen Juhani37:49+8:0810:13
9.Halonen PauliOulRe39:24+9:4310:38
10.Juvani Jarkko40:14+10:3310:52
11.Alila KeijoKemPy43:33+13:5211:46
12.Herronen Jouni43:35+13:5411:46
13.Tolonen Juhani43:48+14:0711:50
14.Koivula IlkkaPohjant43:53+14:1211:51
15.Rahikkala Esa45:36+15:5512:19
16.Niiniketo KullervoONMKY45:38+15:5712:20
17.Ehovuo Veijo49:07+19:2613:16
18.Havas MarttiOYUS51:13+21:3213:50
19.Manninen RasmusOsVa54:11+24:3014:38
20.Rahkola AnttiOulRe55:01+25:2014:52
21.Tapio MattiKiimU56:28+26:4715:15
22.Pääkkö JuhaniRaHa57:11+27:3015:27
23.Lehtomäki Juha76:12+46:3120:35
24.Rantanen Jussi78:49+49:0821:18
25.Manninen EeroOsVa79:35+49:5421:30
26.Siponen Aki111:07+81:2630:01
Markku Kukkola0:00 0:00
Kankainen IlmariORUK0:00 0:00
D-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredrisson ErikaPohjant39:14 14:31
2.Juntunen JohannaIinYr43:59+4:4516:17
3.Holmi Milja50:01+10:4718:31
4.Kauppila Veera50:09+10:5518:34
5.Lämsä MarikaKiimU53:02+13:4819:38
6.Ervasti AinoKiimU66:41+27:2724:41
7.Höglund VilmaHaHe72:42+33:2826:55
Ronkainen Eini19:02 7:02
Paakkolanvaara Anna0:00 0:00
Salo Jaana48:42 18:02
D-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen EeroKiimU26:07 9:40
2.Järviluoma Tuukka40:23+14:1614:57
3.Järviluoma Timo41:12+15:0515:15
4.Halonen MiikaKoskRi44:56+18:4916:38
5.Korola Johannes46:03+19:5617:03
6.Pyhtilä Mauno58:55+32:4821:49
TR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant13:58 7:45
2.Pääkkönen AnnukkaONMKY17:36+3:389:46
3.Näsi AuroraPohjant17:39+3:419:48
4.Päkkilä Emma24:43+10:4513:43
5.Jurvakainen EllaKiimU28:34+14:3615:52
6.Uusitalo Annika69:58+56:0038:52
7.Parkkinen Veera70:10+56:1238:58
TR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HarriKiimU15:52 8:48
Heikkinen Jaakko0:00 0:00
RR-rata, tytöt 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen SatuKiimU18:20 11:27
2.Heikkinen LauraLaive18:39+0:1911:39
3.Sirviö VenlaPohjant19:21+1:0112:05
4.Päkkilä Suvi19:45+1:2512:20
5.Holappa Sini29:00+10:4018:07
6.Goman Anna29:13+10:5318:15
7.Norkot 129:29+11:0918:25
8.Goman Maija32:15+13:5520:09
RR-rata, pojat 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Viljami19:05 11:55
2.Marjala Sakari19:24+0:1912:07
3.Jurvakainen OlliKiimU26:09+7:0416:20
4.Oravat 32:54+13:4920:33
5.Viman HenrikKiimU37:04+17:5923:10
Pyöräsuunnistus, naiset 8.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa60:27 6:52
Pyöräsuunnistus, miehet 8.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lind MattiONMKY52:17 5:56
2.Alalahti Jaakko59:00+6:436:42
3.Veijovaara JormaPohjant70:58+18:418:03
4.Vilhunen Ossi71:27+19:108:07
Tuikka Ilkka0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson KajPohjant45:43 -
2.Väisänen Mikko53:58+8:15-
3.Heikkinen Ritva57:51+12:08-
4.Tolonen Juhani67:47+22:04-
5.Leskelä KatriKanSu72:02+26:19-
Kauppila Taneli0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mika, 2008-05-12 22:38:13

    Ratatietoja

    A-rata 7.0 km 15 rastia
    B-rata 5.0 km 11 rastia
    C-rata 3.7 km 8 rastia
    D-rata 2.7 km 7 rastia
    TR 1.6 km 6 rastia
    RR 1.6 km 5 rastia
    Pyöräsuunnistus 8.8 km 13 rastia
  2. suoma, 2008-05-15 22:24:06

    Hienoa KiimU! Upeaa, että teillä oli sekä RR että TR. Kiitos!
  3. Testing Lab, 2008-05-16 20:28:12

    Työreissulla Oulun seudulla ja oli mahdollisuus käydä iltarasteilla. Järjestelyt olivat upeat ja laadukkaat. Toivottavasti kesän aikana on mahdollisuus vierailla hienoilla rasteilla uudelleen.