< Takaisin kalenteriin

- 19.6.2008

Muhoksen Urheilijat
Lisätiedot
-
Opastus
Muhoksen taajamasta 8km Kestilän suuntaan
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
125
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe50:18 6:53
2.Lotvonen EssiLaiVe64:20+14:028:48
3.Kirjalainen Anna75:07+24:4910:17
4.Suvanne PäiviLaiVe111:37+61:1915:17
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmola MikaVepo42:19 5:47
2.Löytynoja Janne43:50+1:316:00
3.Karppinen TimoPohjantähti46:46+4:276:24
4.Näppä RistoMuhU47:47+5:286:32
5.Lotvonen KariLaiVe48:00+5:416:34
6.Väänänen ArttiPohjantähti49:20+7:016:45
7.Pukema JarnoOuTa49:45+7:266:48
8.Paavola Olli-PekkaIcebuc50:04+7:456:51
9.Klasila JarmoOHS50:55+8:366:58
10.Rahko JaakkoLaiVe51:18+8:597:01
11.Niemelä UrpoPohjantähti53:01+10:427:15
12.Huuhka KaiKiimU53:09+10:507:16
13.Järviluoma Ari53:28+11:097:19
14.Näsi JuhoPohjantähti53:39+11:207:20
15.Viitala JuhanaMSParma54:29+12:107:27
16.Kesälä MikkoLaiVe55:50+13:317:38
17.Alaperä Arttu56:41+14:227:45
18.Kivinen Janne56:55+14:367:47
19.Pelkonen AlpoOsVa57:27+15:087:52
20.Riekki Jari59:17+16:588:07
21.Lukkarinen MikkoPohjantähti61:31+19:128:25
22.Ruotsalainen KeijoOYUS61:43+19:248:27
23.Kauma ErkkiOyus Vapari61:58+19:398:29
24.Saarinen JuhaHaHe63:42+21:238:43
25.Luodonpää RistoAltPi64:02+21:438:46
26.Savukoski MarkkuYlRa64:20+22:018:48
27.Savukoski MattiYlRa64:27+22:088:49
28.Mikkonen AlpoOYS Vapari67:07+24:489:11
29.Karppinen JoukoLaiVe67:23+25:049:13
30.Sirviö Petri68:55+26:369:26
31.Holappa RaimoHaHe74:40+32:2110:13
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JenniLaiVe49:28 9:09
2.Sillanpää ElinaPohjantähti51:25+1:579:31
3.Maunu Susanna52:25+2:579:42
4.Leskinen Anne52:26+2:589:42
5.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe52:35+3:079:44
6.Väänänen MerviOYUS Vapari53:20+3:529:52
7.Jokela riittaYikNM53:59+4:319:59
8.Nissinen MariannePohjantähti54:08+4:4010:01
9.Lämsä SoileYlikNM54:16+4:4810:02
10.Koivula Riikka55:58+6:3010:21
11.Lintilä Tuija59:37+10:0911:02
12.Pelkonen MaijaOsVa59:43+10:1511:03
13.Leinonen Sirkka-LiisaPohjantähti61:37+12:0911:24
14.Kinnula IrjaOUS Vapari61:54+12:2611:27
15.Kilpeläinen MarjaOYUS Vapari62:05+12:3711:29
16.Suvanne SallaLaiVe62:58+13:3011:39
17.Hokajärvi TuulaOYUS Vapari65:18+15:5012:05
18.Ruuska RauniOsVa66:58+17:3012:24
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hanhela Veli-MattiLaiVe33:08 6:08
2.Karppinen AleksiLaiVe37:08+4:006:52
3.Siirilä Jukka38:46+5:387:10
4.Myllymaa KaukoOulRe38:46+5:387:10
5.Peltoniemi JuhaUU39:06+5:587:14
6.Merilä SeppoOYUS40:18+7:107:27
7.Rahko JuhoLaiVe40:21+7:137:28
8.Kotila HarriYlikNM40:29+7:217:29
9.Nissinen NikoPohjantähti41:48+8:407:44
10.Sillanpää TommiSk-Pohjantähti43:00+9:527:57
11.Hautala MattiPohjantähti43:22+10:148:01
12.Schroderus JariPohjantähti44:57+11:498:19
13.Pöyry IlkkaMuhU48:35+15:278:59
14.Vaarala Janne48:53+15:459:03
15.Leskinen Otto49:31+16:239:10
16.Lehtomäki JuhaSiSe50:14+17:069:18
17.Leskinen Jouko52:04+18:569:38
18.Herronen Jouni52:24+19:169:42
19.Kivinen Juhani53:25+20:179:53
20.Kaipala RaunoOYUS Vapari53:55+20:479:59
21.Koivula IlkkaPohjantähti57:24+24:1610:37
22.Kilpeläinen Ville59:14+26:0610:58
23.Ehovuo Veijo61:28+28:2011:22
24.Isolahti MikaSalRe63:31+30:2311:45
25.Seppä YrjöSK Pohjasakka68:27+35:1912:40
Kaakinen VeliOsVa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toivonen OutiRiSu40:05 11:08
2.Holappa ArjaLaiVe41:56+1:5111:38
3.Isola Anna-KaisaSalRe43:11+3:0611:59
4.Herronen TarjaOYUS Vapari48:23+8:1813:26
5.Kivelä Elina48:56+8:5113:35
6.Suvanne SirpaLaiVe51:28+11:2314:17
7.Karjula SallaPohjantähti52:56+12:5114:42
8.Huttunen Marjatta53:49+13:4414:56
9.Niva saraLaiVe58:08+18:0316:08
10.Väliheikki Anniina67:18+27:1318:41
11.Tauriainen Minna71:04+30:5919:44
12.Moilanen Anne73:18+33:1320:21
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen IlkkaFCFC28:50 8:00
2.Väänänen Ari30:03+1:138:20
3.Nissinen JussiFCFC31:06+2:168:38
4.Kaimio AuvoIiSu34:22+5:329:32
5.Karjula Harri36:43+7:5310:11
6.Manninen RasmusOsVa36:44+7:5410:12
7.Kariniemi HeikkiPeRa37:29+8:3910:24
8.Vähäoja Pekka38:20+9:3010:38
9.Huusko SamuliLaiVe38:25+9:3510:40
10.Borgovski Matsiej40:31+11:4111:15
11.Kurula Juhani42:15+13:2511:44
12.Hirvelä Reijo45:21+16:3112:35
13.Havas MarttiOYUS45:45+16:5512:42
14.Manninen EeroOsVa48:19+19:2913:25
15.Koivula AnteroOYUS Vapari48:41+19:5113:31
16.Järvitalo RaimoHaHe50:57+22:0714:09
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjantähti19:17 8:45
2.Näsi JuliaanaPohjantähti19:33+0:168:53
3.Heikkinen IinaLaiVe31:27+12:1014:17
4.Mäkinen JessiMSParma34:16+14:5915:34
5.Högglund VilmaHaHe36:44+17:2716:41
6.Väliheikki Petra41:02+21:4518:39
7.Niva HeiniLaiVe41:17+22:0018:45
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderus SamuSK-Pohj17:55 8:08
2.Heikkinen JaakkoLaiVe21:44+3:499:52
3.Pyhtilä Mauno39:28+21:3317:56
4.Huttunen Niilo62:46+44:5128:31
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Schroderus SanteriSk-Pohjantähti24:24 -
Moilanen Eero31:00 -
Stenius Verne67:08 -
Suokonautio Eero34:51 -
Kurula Johannes38:20 -
Juuso HannuOYUS35:29 -
Parkkinen Pekka0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. PI, 2008-06-16 06:59:38

    Opastus: Muhoksen taajamasta 8km Kestilän suuntaan.
    Maasto: runsaspolkuinen-, kangas-, suppa-, kumparemaasto.
    A-rata: 7,34 km, 18 rastia
    B-rata: 5,42 km, 13 rastia
    C-rata: 3,65 km, 10 rastia
    D-rata: 2,20 km, 6 rastia