< Takaisin kalenteriin

Sarvisuo 11.9.2008

Oulun Yliopiston Urheiluseura

Yliopiston mestaruuskilpailut, yhteyshenkilö Keijo Ruotsalainen, puh. 040-7076417

Opastus
Alakylä, Kiiminkijoen sillalta n. 20 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
148
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS vapari80:40 12:48
2.Aikio OutiOYS vap106:33+25:5316:54
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo Harri44:52 7:07
2.Kangas Hannu53:06+8:148:25
3.Siponen KimmoPohjant54:10+9:188:35
4.Räisänen KariKiimU54:29+9:378:38
5.Auvinen Juha56:09+11:178:54
6.Eskola Pasi56:31+11:398:58
7.Rönkkö TimoVePo56:39+11:478:59
8.Heikka MarkkuYlikNM57:24+12:329:06
9.Tervo ArhiONMKY57:26+12:349:06
10.Nikkanen Markku57:33+12:419:08
11.Huuhka KaiKiimU57:43+12:519:09
12.Karppinen TimoPohjant58:05+13:139:13
13.Tuohimaa EskoONMKY58:12+13:209:14
14.Yliniemi MattiYlivKu61:25+16:339:44
15.Vaarala Harri61:44+16:529:47
16.Urpo Niemelä62:06+17:149:51
17.Järvenpää RaimoIisu63:35+18:4310:05
18.Pajari TommiPohjant66:14+21:2210:30
19.Rämö Jouko68:15+23:2310:50
20.Luodonpää RistoAlatPi70:29+25:3711:11
21.Soppela Esa70:44+25:5211:13
22.Päkkilä Jukka72:05+27:1311:26
23.Koivunen Timo72:10+27:1811:27
24.Mikkonen ErkkiKoskRi74:57+30:0511:53
25.Paasoranta PerttiIinYr75:30+30:3811:59
26.Jeskanen Juha76:17+31:2512:06
27.Kilpeläinen VeikkoVaKa76:26+31:3412:07
28.Kivinen Janne77:30+32:3812:18
29. 79:41+34:4912:38
30.Savukoski MarkkuYllRa82:45+37:5313:08
31.Savukoski MattiYllRa82:47+37:5513:08
32.Kangas Jani84:22+39:3013:23
33.Heikkinen Markku85:02+40:1013:29
34.Päkkilä Pertti89:56+45:0414:16
35.Hoikka MarkoSK Mortis90:21+45:2914:20
36.Väliheikki MikaelLaiVe93:55+49:0314:54
37.Lukkari Junnu100:30+55:3815:57
38.Malinen Ilkka102:29+57:3716:16
Väyrynen Jarno59:23 9:25
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Aino-Eeva62:14 13:14
2.Lotvonen EssiLaiVe63:00+0:4613:24
3.Maunu Susanna65:08+2:5413:51
4.Väänänen MerviOuTa65:39+3:2513:58
5.Goman Annukka65:46+3:3213:59
6.Kinnula IrmaOYS vap71:49+9:3515:16
7.Ruotsalainen MariRaRu80:18+18:0417:05
8.Pelkonen MaijaOSVA81:13+18:5917:16
9.Hantula EliisaSK Mortis82:22+20:0817:31
10.Ukkola LeilaHaHe94:52+32:3820:11
11.Yliniemi MinnaNivU107:44+45:3022:55
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriPohjant31:19 6:39
2.Väänänen Vesa-VillePohjant34:18+2:597:17
3.Kemppainen VesaIisu36:32+5:137:46
4.Vanhanen KonstaPohjant37:28+6:097:58
5.Kähkölä JuhaPohjant42:49+11:309:06
6.Halonen TeroKoskRi43:26+12:079:14
7.Niemelä Matti43:28+12:099:14
8.Puotiniemi Seppo43:45+12:269:18
9.Juutinen HannuPohjant45:09+13:509:36
10.Siirilä Jukka45:21+14:029:38
11.Fredriksson KajPohjant47:17+15:5810:03
12.Pietiläinen ErkkiPeRa48:05+16:4610:13
13.Nissinen IlkkaFC FC48:11+16:5210:15
14.Rankinen Juho48:42+17:2310:21
15.Horsma Aaro48:58+17:3910:25
16.Jokela TimoOYUS49:59+18:4010:38
17.Pitkänen RaimoKoskRi50:31+19:1210:44
18.Suomio Pekka52:13+20:5411:06
19.Pääkkö JuhaniPohjant53:05+21:4611:17
20.Ehovuo Veijo54:02+22:4311:29
21.Uusimaa Markku54:51+23:3211:40
22.Onnela HeikkiKemijU57:37+26:1812:15
23.Nissinen JussiFC FC58:02+26:4312:20
24.Sandberg Samuli58:07+26:4812:21
25.Timonen Pasi60:50+29:3112:56
26.Puurunen ReijoOuTa60:53+29:3412:57
27.Takkinen EskoKiimU60:57+29:3812:58
28.Leinonen Marko62:17+30:5813:15
29.Kivinen Juhani64:26+33:0713:42
30.Jäntti MattiPohjant68:11+36:5214:30
31.Wuotila Mikapv71:43+40:2415:15
32.Hanhineva Tero82:45+51:2617:36
33.Verronen Mika89:15+57:5618:59
Haajanen JuhaPohjant56:47 12:04
Linowski Jan81:59 17:26
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lämsä SoiliYlikNM47:00 15:09
2.Saarela Leena48:26+1:2615:37
3.Päkkilä Johanna54:33+7:3317:35
4.Puolakanaho Päivi54:37+7:3717:37
5.Saarenpää Karoliina61:33+14:3319:51
6.Junes-Kähkölä AnuPohjant62:22+15:2220:07
7.Sirkeinen EevaIisu66:42+19:4221:30
8.Koivula Leena71:36+24:3623:05
9.Saija KortetjärviVePo84:20+37:2027:12
10.Pietiläinen MeeriPeRa91:34+44:3429:32
11.Limingoja Roosa98:44+51:4431:50
12.Herronen Tarja101:22+54:2232:41
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM28:59 9:20
2.Ruokamo EeroONMKY30:35+1:369:51
3.Runtti YrjöKiimU31:14+2:1510:04
4.Alalahti JaakkoONMKY31:57+2:5810:18
5.Salmela JuhaniONMKY32:07+3:0810:21
6.Hohtola Esa33:37+4:3810:50
7.Pinola TimoKaSu39:31+10:3212:44
8.Veijovaara JormaPohjant39:36+10:3712:46
9.Heiskanen Juha43:21+14:2213:59
10.Kilpeläinen Ville45:06+16:0714:32
11.Vattula EeroONMKY45:16+16:1714:36
12.Kaimio AuvoIisu45:49+16:5014:46
13.Jussila Pentti46:17+17:1814:55
14.Tolonen IikkaPeRa47:50+18:5115:25
15.Halttu Sami47:55+18:5615:27
16.Peltola Teemu47:58+18:5915:28
17.Teiramaa Markku48:09+19:1015:31
18.Kurula Juhani48:27+19:2815:37
19.Jurvakainen HeimoKiimU48:27+19:2815:37
20.Kurula Johannes49:46+20:4716:03
21.Rahkola Eino52:24+23:2516:54
22.Manninen EeroOSVA52:43+23:4417:00
23.Borkowski Maciej54:19+25:2017:31
24.Tiensuu TimoLänRa55:16+26:1717:49
25.Nikkanen Antti55:48+26:4918:00
26.Hanhela PenttiKiimU57:00+28:0118:23
27.Järvelä Kalevi57:40+28:4118:36
28.Filiippo CaliPohjant61:53+32:5419:57
29.Nevala Panu64:29+35:3020:48
30.Kallio PenttiKiimU67:55+38:5621:54
31.Huttunen Niilo-PekkaOYS Vapari158:21+129:2251:04
D-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila VeeraVePo19:34 7:31
2.Salmela JennaIisu20:32+0:587:53
3.Kauppila Ilona28:30+8:5610:57
4.Sirviö VenlaPohjant34:28+14:5413:15
5.Höglund VilmaHaHe38:16+18:4214:43
6.Huttunen KaisaOYS Vapari60:58+41:2423:26
D-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo14:40 5:38
2.Räisänen HarriKiimU19:23+4:437:27
3.Vartiainen SuloKiimU24:15+9:359:19
4.Kauppila Matias28:37+13:5711:00
5.Nykyri Timo32:24+17:4412:27
6.Pyhtilä Mauno42:59+28:1916:31
7.Tienhaara Harri47:26+32:4618:14
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kerola PenttiKiimU91:15 -
Malm Lauri76:24 -
Männistö Ville3:43 -
Pekonen Arto84:09 -
Ruotsalainen Silvia0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. samppa kauppila, 2008-09-07 18:52:13

    sunnuntaina 7.9.
    Tervetuloa Alakylään. Iltarastit Honkasessa. Helppo paikoitus kovalle pellolle.
    A-rata: paljon reitivalintaa
    B-rata: ei suota
    C-rata: kuivilla mäntykankailla
    D-rata: helppo, polkuja pitkin
  2. opiskelija, 2008-09-08 17:00:02

    Yliopiston sivuilla näkyi olevan yliopiston mestaruuskilpailuihin ilmoittautumisen alkavan klo 14.40 ja kilpailun alkamisaika klo 15. Voiko tuohon kilpailuun osallistua myöhemmin normaalina oulurastiaikana 16.30-18? Kisapaikalle kun ei ennen viittä ehdi.