< Takaisin kalenteriin

Kempele, Honkanen 7.5.2009

Oulun Tarmo

Radat A, B, C ja D. Yhteyshenkilö Lasse Köngäs 040-3442193

Opastus
Moottoritieltä E75 Zeppelinin liittymästä (Honkasen urheilukeskus) - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
249
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola Elli58:09 8:40
2.Oikarinen Eeva-LiisaOH60:56+2:479:05
3.Kosola EveliinaPohjant63:26+5:179:28
4.Simola Lotta76:20+18:1111:23
5.Paasovaara Kirsi86:58+28:4912:58
6.Laurila Sari88:33+30:2413:12
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jukka Oikarinen37:52 5:39
2.Siponen KimmoPohjant40:21+2:296:01
3.Karppinen TimoPohjant40:27+2:356:02
4.Jouni KujalaPohjant41:59+4:076:15
5.Yliniemi MattiYlivKu43:54+6:026:33
6.Maaninka Jukka46:21+8:296:55
7.Kangas Hannu46:42+8:506:58
8.Alaperä Arttu47:06+9:147:01
9.Kesälä MikkoLaiVe48:41+10:497:15
10.Kinnunen Mikko48:53+11:017:17
11.Nygård Markku48:57+11:057:18
12.Pitkänen RaimoKoskRi49:08+11:167:20
13.Syrjäpalo HannuSalRe49:15+11:237:21
14.Hintikka Mikko49:15+11:237:21
15.Ojala Kai49:16+11:247:21
16.Kivelä Janne49:36+11:447:24
17.Huuhka KaiKiimU50:33+12:417:32
18.Huotari MattiPohjant50:44+12:527:34
19.Keinänen KimmoPohjant50:49+12:577:35
20.Kuusela TeppoPohjant51:19+13:277:39
21.Seppä TomiHimU51:28+13:367:40
22.Rantapelkonen TuomoONMKY51:28+13:367:40
23.Rahikkala Sakari51:30+13:387:41
24.Holappa HannuWBB51:44+13:527:43
25.Fredriksson KajPohjant51:54+14:027:44
26.Halonen VesaPohjant52:00+14:087:45
27.Nikkanen MarkkuKoskRi53:21+15:297:57
28.Okasanen Jarkko53:36+15:448:00
29.Rutanen JakkePohjant53:57+16:058:03
30.Tuohimaa EskoONMKY54:30+16:388:08
31.Sirviö Pertti54:46+16:548:10
32.Hoikka MarkoSK-Mortis54:50+16:588:11
33.Luodonpää RistoAlatPi54:55+17:038:11
34.Palosaari Heikki55:09+17:178:13
35.Peltoniemi Juha55:55+18:038:20
36.Viljanmaa Sami56:30+18:388:25
37.Riippa Ilkka56:54+19:028:29
38.Vaarala Harri57:06+19:148:31
39.Eskola PasiSK-Mortis58:38+20:468:45
40.Paatelma RistoKoskRi59:05+21:138:49
41.Rankinen Juho59:31+21:398:52
42.Ruotsalanen KeijoOYUS60:46+22:549:04
43.Lieto Pasi60:58+23:069:05
44.Jeskanen Juha62:02+24:109:15
45.Juutinen HannuPohjant62:24+24:329:18
46.Ahokoivu HemmoPohjant62:34+24:429:20
47.Ilmonen Markus63:33+25:419:29
48.Väliheikki Mika63:39+25:479:30
49.Onnela HeikkiKemijU64:57+27:059:41
50.Mikkonen ErkkiKoskRi65:05+27:139:42
51.Raunio Marko67:03+29:1110:00
52.Malinen Ilkka69:09+31:1710:19
53.Väyrynen Jarno69:20+31:2810:20
54.Kilpeläinen VeikkoVaKa69:45+31:5310:24
55.Päkkilä Pertti73:18+35:2610:56
56.Rutanen HenriPohjat74:39+36:4711:08
57.Mäkelä EsaIisu76:41+38:4911:26
58.Kivinen Janne82:36+44:4412:19
Putila Risto0:00 0:00
Määttä Harri0:00 0:00
Putila Risto83:00 12:23
Hepokangas EdvinLaiVe0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen Kaisa44:08 8:19
2.Riikola Sirpa47:50+3:429:01
3.Jaako NiinaLänRa50:00+5:529:26
4.Lotvonen EssiLaiVe52:35+8:279:55
5.Sillanpää ElinaPohjant54:39+10:3110:18
6.Junnila ANu54:46+10:3810:20
7.Hokkanen AnniOYS / Vapari54:55+10:4710:21
8.Kirjalainen AnnaOYS vap57:32+13:2410:51
9.Kiuru EssiPohjant58:10+14:0210:58
10.Karjalainen NooraPohjant58:18+14:1011:00
11.Kangas HannaSalRe61:29+17:2111:36
12.Käkelä MaijaOYS / Vapari61:43+17:3511:38
13.Lamberg Anja-Leena63:40+19:3212:00
14.Kauppinen LiisaSuomRa64:41+20:3312:12
15.Kaijanen Tytti66:00+21:5212:27
16.Nissinen MariannePohjant70:07+25:5913:13
17.Ruuska RauniOSVA70:11+26:0313:14
18.Maunu Susanna70:15+26:0713:15
19.Huotari MaijaPohjant72:04+27:5613:35
20.Patosalmi Nina75:53+31:4514:19
21.Korkeakoski Anna-Leena87:48+43:4016:33
Karppinen Kukka-MaariaLaiVe0:00 0:00
Väliheikki Susanna81:37 15:23
Koivula Rea0:00 0:00
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karhunen SamiSalRe36:55 6:57
2.Norrkniivilä Jaakko40:55+4:007:43
3.Sorvari Kerkko42:00+5:057:55
4.Peltokorpi Miikka42:00+5:057:55
5.Sillanpää TommiPohjant42:31+5:368:01
6.Rönkkö TimoVePo42:38+5:438:02
7.Kinnula AhtiKEV42:48+5:538:04
8.Tapaninaho KaleviONMKY44:07+7:128:19
9.Mäkinen JuhaniSalRe45:14+8:198:32
10.Lukkarinen OlaviPohjant46:11+9:168:42
11.Haapaniemi NiiloHaHe47:16+10:218:55
12.Heiskanen JuhaKKP47:29+10:348:57
13.Lehtomäki Juha47:49+10:549:01
14.Puttonen Jyrki48:42+11:479:11
15.Paasorantala PerttiIinYr48:57+12:029:14
16.Haarala JariPohjant49:01+12:069:14
17.Nikkari Olli49:38+12:439:21
18.Siirilä Jukka50:31+13:369:31
19.Myllyaho MarkkuSalRe51:44+14:499:45
20.Laitinen Olli52:32+15:379:54
21.Nevala Klaus53:24+16:2910:04
22.Leinonen Marko53:46+16:5110:08
23.Wuotila Mikapv54:26+17:3110:16
24.Karvosenoja Pauli54:58+18:0310:22
25.Sirviö Petri55:08+18:1310:24
26.Kurttila Pentti55:35+18:4010:29
27.Rahikkala Esa55:48+18:5310:31
28.Lappalainen JormaKaSu56:24+19:2910:38
29.Pöykkölä Jouko56:59+20:0410:45
30.Norrkniivilä MarttiPulkPo60:02+23:0711:19
31.Ehovuo Veijo61:10+24:1511:32
32.Nissinen NikoPohjant62:01+25:0611:42
33.Pääkkö Juhani62:22+25:2711:46
34.Sandberg Samuli62:35+25:4011:48
35.Alahuhtala Mikko63:00+26:0511:53
36.Soppela Pete63:20+26:2511:56
37.Terho Jari63:35+26:4011:59
38.Verronen Mika64:03+27:0812:05
39.Kemppainen Timo64:14+27:1912:07
40.Lampi MattiLNM66:22+29:2712:31
41.Suur-Inkeroinen MattiOYS66:53+29:5812:37
42.Okkonen Jaakko66:53+29:5812:37
43.Salminen Sulo67:05+30:1012:39
44.Ponkala JaakkoOulRe68:51+31:5612:59
45.Kurtti Kyösti69:56+33:0113:11
46.Saariniemi Pekka69:57+33:0213:11
47.Aatsinki Jukka74:22+37:2714:01
48.Nissinen Kari74:44+37:4914:06
49.Leskinen Jouko81:40+44:4515:24
50.Kok Keong88:29+51:3416:41
Urpo Niemelä0:00 0:00
Pietilä Antti0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukkola Marjo33:08 9:12
2.Hoikkaniemi Marika36:48+3:4010:13
3.Ervasti JaanaHaHe37:04+3:5610:17
4.Alahuhtala Alli39:03+5:5510:50
5.Karjalainen SeijaLaiVe39:49+6:4111:03
6.Kokkonen HannaOYS vap41:15+8:0711:27
7.Karjalainen ValmaPohjant42:11+9:0311:43
8.Herronen TarjaOSVA44:18+11:1012:18
9.Timonen Saija45:11+12:0312:33
10.Näsi AuroraPohjant45:35+12:2712:39
11.Jokela RiittaYlikNM47:58+14:5013:19
12.Lämsä SoiliYlikNM48:08+15:0013:22
13.Marjakangas Elina48:15+15:0713:24
14.Kilpeläinen MarjaOYS / Vapari48:48+15:4013:33
15.Riikola Henna-Maria49:06+15:5813:38
16.Karhula SallaPohjant52:01+18:5314:26
17.Koivula Leena54:52+21:4415:14
18.Kangas Margit57:13+24:0515:53
19.Teiramaa Leila58:20+25:1216:12
20.Laakso Jenni59:28+26:2016:31
21.Kinnula IrmaOYS vap60:59+27:5116:56
22.Lappalainen Saija61:01+27:5316:56
23.Tuula Ritva64:16+31:0817:51
24.Rahikkala Pirjo75:25+42:1720:56
25.Sorvari PirkkoOSVA79:02+45:5421:57
26.Väliheikki Petra96:35+63:2726:49
Hiltunen Katri0:00 0:00
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY29:17 8:08
2.Kuivalainen MarkkuIisu31:50+2:338:50
3.Alalahti JaakkoONMKY32:27+3:109:00
4.Pelkonen ToivoYlikNM32:29+3:129:01
5.Nuolioja VesaPohjant32:39+3:229:04
6.Veijovaara JormaPohjant35:27+6:109:50
7.Mikkonen AnteroKoskRi36:15+6:5810:04
8.Mattila SeppoKoskRi36:18+7:0110:05
9.Karppinen JariOuTa36:27+7:1010:07
10.Pernu JereOuTa37:07+7:5010:18
11.Kivinen Juhani37:10+7:5310:19
12.Aarnio Janne38:09+8:5210:35
13.Hekkala Urpo39:53+10:3611:04
14.Kokkonen TimoOLK41:19+12:0211:28
15.Pietilä Jorma41:48+12:3111:36
16.Kurula Juhani41:56+12:3911:38
17.Rahkola AnttiOulRe42:01+12:4411:40
18.Pernu JuusoOuTa42:28+13:1111:47
19.Tolonen IikkaPeRa42:55+13:3811:55
20.Kaimio Auvo43:25+14:0812:03
21.Viippola Aimo44:06+14:4912:15
22.Herronen Jouni44:12+14:5512:16
23.Sirviö Tomi44:14+14:5712:17
24.Schroderus SanteriPohjant45:43+16:2612:41
25.Kurkela Aarno46:49+17:3213:00
26.Käyrä Mikko46:57+17:4013:02
27.Mettälä Juuso47:40+18:2313:14
28.Eronen Ville47:44+18:2713:15
29.Suokonautio Eero50:35+21:1814:03
30.Järvelä Kalevi51:41+22:2414:21
31.Haatainen MattiIisu51:44+22:2714:22
32.Kariniemi HeikkiPeRa51:51+22:3414:24
33.Huhtanen Raimo52:05+22:4814:28
34.Kauppila Matias55:01+25:4415:16
35.Manninen Eero56:06+26:4915:35
36.Teiramaa Markku58:20+29:0316:12
37.Koivisto Juhani68:01+38:4418:53
38.Lyttinen Kalle76:15+46:5821:10
39.Keinänen Olavi96:26+67:0926:47
Riekki Jari0:00 0:00
Hoikkala Timo63:38 17:40
Patana Timo41:08 11:25
Karjula Iiro54:32 15:08
Schroderus SamuliPohjant0:00 0:00
Viippola AapoOuTa42:38 11:50
Havas MarttiOYUS0:00 0:00
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen EssiPohjant22:01 11:00
2.Paakkolanvaara Anna25:19+3:1812:39
3.Mahlakaarto Suvi30:00+7:5915:00
4.Kokko Sonja36:54+14:5318:27
5.Lassi Ulla38:49+16:4819:24
6.Räisänen Sanna39:16+17:1519:38
7.Höglund VilmaHaHe42:32+20:3121:16
8.Parkkinen Veera42:40+20:3921:20
9.Mäntykenttä Anja50:19+28:1825:09
10.Uusitalo AnnikaYlikNM53:56+31:5526:58
11.Hiltunen Anna54:00+31:5927:00
12.Koivunen Sini54:09+32:0827:04
13.Puurunen JohannaOuTa55:52+33:5127:56
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pernu JereOuTa16:20 8:10
2.Kallioinen Ari18:46+2:269:23
3.Pernu JuusoOuTa19:08+2:489:34
4.Viippola AapoOuTa19:35+3:159:47
5.Kakko Aukusti22:46+6:2611:23
6.Halonen MiikaKoskRi29:06+12:4614:33
7.Vartiainen SuloKiimU29:49+13:2914:54
8.Patana Joonas31:05+14:4515:32
9.Kokko Sami32:57+16:3716:28
10.Kurula Johannes37:35+21:1518:47
11.Eetu Lasse37:44+21:2418:52
12.Laurila Santeri40:36+24:1620:18
13.Tienhaara JoukoHaHe43:46+27:2621:53
14.Qvist VilleKoskRi45:18+28:5822:39
15.Mäenpää Henri45:50+29:3022:55
16.Mäntykenttä HannuOYUS50:10+33:5025:05
17.Heikkinen Lasse54:14+37:5427:07
18.Lehtosaari VillePohjant60:19+43:5930:09
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäntti MattiPohjant70:44 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Lasse, 2009-05-07 11:13:58

    Ratapituudet ovat:

    A: 6,7 km (17 rastia)
    B: 5,3 km (14 rastia)
    C: 3,6 km (11 rastia)
    D: 2,0 km (7 rastia)

    Ja Smartumin liikuntasetelit käyvät muksuksi.
  2. JT, 2009-05-08 11:22:17

    Olipas mukavan lepposa tunnelma, hieno keli ja kiva rata. Köykkyrissä on kiva kausi aloittaa, Kiitos!
  3. jälkipelaaja, 2009-05-09 09:13:01

    Mutta missä reittihärveli?
  4. Laase, 2009-05-17 21:21:45

    Ei vielä löydetty härvelille paikkaa.. opetellaan :-)