< Takaisin kalenteriin

Murron koulu 19.8.2004

Pohjan Viestikilta

Uusi kartta, aiemmin suunnistamaton maasto! Radat A-rata 6.360 km, B 5.235 km, C 3.320 km ja D 2 km sekä RR n. 2 km. Huom! Samalla seurojen mestaruuskilpailut sekä Oulun reserviläisurheilijoiden suunnistusmestaruuskilpailut! Tervetuloa! Pohjan Viestikilta 35v.

Opastus
Kempele-Tyrnävä tieltä n. 10 km Zeppelinin kauppakeskuksesta (Murron tie). Autolla ajoaika Zeppelinistä n. 10 min. Pyörätie alkaa Zeppelinin jälkeen n. 1.5 km.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
239
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sankari MinnaPohjant53:11 8:18
2.Reini KaarinaLapVi65:23+12:1210:12
3.Nykänen TarjaSuunta 10169:42+16:3110:53
4.Marttinen MinnaVaKa75:37+22:2611:48
5.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe75:41+22:3011:49
6.Jokikokko TarjaOuTa80:34+27:2312:35
Ruuska AnniKoskRi0:00 0:00
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka JarmoOsVa43:37 6:48
2.Maaninka MikaOsVa44:11+0:346:54
3.Karppinen TimoPohjant46:14+2:377:13
4.Karjalainen PetriPohjant47:22+3:457:24
5.Mäkinen JuhaniSalRe50:09+6:327:50
6.Grekelä HeikkiPohjant51:11+7:347:59
7.Helttunen JanneOulu/Res51:25+7:488:02
8.Matila TommiLänRa52:02+8:258:07
9.Grekelä AnttiHaHe52:19+8:428:10
10.Holappa TeuvoRaPe52:54+9:178:15
11.Hepokangas EdvinLaiVe54:23+10:468:29
12.Rantapelkonen TuomoONMKY54:38+11:018:32
13.Huuhka Kai 55:26+11:498:39
14.Kunnari Esa 56:08+12:318:46
15.Qvist LasseKoskRi57:10+13:338:55
16.Pernu AnttiOsVa57:14+13:378:56
17.Mikkonen ErkkiKoskRi57:21+13:448:57
18.Kinnunen Mikko 57:24+13:478:58
19.Rossi JarmoPohjant58:05+14:289:04
20.Alaraasakka EeroIiSu59:33+15:569:18
21.Remsu MikkoOYS/Vapari59:37+16:009:18
22.Lukkarinen MikkoPohjant59:39+16:029:19
23.Riippa IlkkaOPU59:53+16:169:21
24.Jortama TimoPohjant60:16+16:399:25
25.Niemelä Urpo 60:52+17:159:30
26.Lotvonen KariLaiVe60:52+17:159:30
27.Ahokoivu HemmoPohjant61:01+17:249:32
28.Perkkiö JuhaniYlivKu61:37+18:009:37
29.Herva TuomasPilPa61:48+18:119:39
30.Ruotsalainen KeijoOYUS62:03+18:269:41
31.Kaipala RaunoOYS/Vapari66:01+22:2410:18
32.Niiniketo MikaOulu/Res66:23+22:4610:22
33.Hanhela MaunoHaHe71:22+27:4511:09
34.Pudas JarmoMuhU72:10+28:3311:16
35.Soppela Esa 76:36+32:5911:58
36.Ahonen MikkoOlmit76:43+33:0611:59
37.Martikainen ErkkiKoskRi78:59+35:2212:20
38.Fredrikson Kaj 81:25+37:4812:43
39.Savukoski Matti/Antti 96:56+53:1915:08
40.Savukoski Juha-Matti 118:24+74:4718:30
Korpela Samuli 0:00 0:00
Moilanen MikkoOsVa0:00 0:00
Pukema JarnoOuTa0:00 0:00
Vähämetsä JuhaKiimU0:00 0:00
Luodonpää RistoAlatPi0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen MillaLaiVe45:49 8:59
2.Nummi MaaritLaiVe49:44+3:559:45
3.Leskelä MaaritOsVa53:26+7:3710:28
4.Suomela Marjo 58:46+12:5711:31
5.Kiili Annemari 64:39+18:5012:40
6.Jortama PirjoPohjant65:30+19:4112:50
7.Alaraasakka Maria 69:23+23:3413:36
8.Halmeenpää Hanna-70:58+25:0913:54
9.Tirkkonen Anni 81:59+36:1016:04
10.Posio Asta 83:57+38:0816:27
Halme RitvaKiimU0:00 0:00
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VillePohjant35:00 6:51
2.Flurin SchnyderPohjant35:48+0:487:01
3.Rahko SampoPohjant36:05+1:057:04
4.Tapaninaho KaleviONMKY39:21+4:217:42
5.Nummi EinoLaiVe40:05+5:057:51
6.Tuohimaa EskoONMKY42:00+7:008:14
7.Pietiläinen ErkkiPeRa42:06+7:068:15
8.Kaakinen VeliOsVa42:18+7:188:17
9.Toropainen PauliOulu/Res42:25+7:258:19
10.Höynälä Jouko 42:45+7:458:22
11.Haapaniemi NiiloHaHe44:38+9:388:45
12.Juuso HannuOYUS45:38+10:388:56
13.Juutinen HannuPohjant45:38+10:388:56
14.Lassi Janne 45:40+10:408:57
15.Hassinen JuhaPohjant45:46+10:468:58
16.Saastamoinen Hannu 45:52+10:528:59
17.Määttä MiikaPuRy46:18+11:189:04
18.Myllymaa KaukoOulRe46:29+11:299:06
19.Salminen RikuVaRa46:46+11:469:10
20.Merilä SeppoOYUS47:53+12:539:23
21.Mäntykenttä HannuOYUS48:18+13:189:28
22.Haapasalo Pertti 49:00+14:009:36
23.Rahko JaakkoLaiVe49:37+14:379:43
24.Pahkala PetriPohjant49:43+14:439:44
25.Mähönen SeppoPeRa50:35+15:359:55
26.Rahko MattiPohjant50:46+15:469:57
27.Tukala Ari 50:55+15:559:59
28.Kallio VeikkoONMKY51:34+16:3410:06
29.Määttä Teemu 51:56+16:5610:10
30.Martikainen SampsaKoskRi52:21+17:2110:15
31.Holappa RaimoOuTa52:28+17:2810:17
32.Niiniketo KullervoOulu/Res52:33+17:3310:18
33.Hohtola EsaYliopisto52:45+17:4510:20
34.Haverinen ErkkiLNN52:46+17:4610:20
35.Haverinen Risto 52:55+17:5510:22
36.Suomio PekkaIF52:56+17:5610:22
37.Manninen MarkkuPeRa52:59+17:5910:23
38.Lukkarinen OlaviPohjant53:08+18:0810:25
39.Tuominen JuhoOYS/Vapari53:15+18:1510:26
40.Tahkokorpi Jukka 53:20+18:2010:27
41.Ervasti OnniPeRa53:38+18:3810:30
42.Suhonen Kauko 53:49+18:4910:33
43.Kenttälä Janne 54:11+19:1110:37
44.Rahkola EeroOulRe54:14+19:1410:38
45.Sipilä Juha 54:53+19:5310:45
46.Holmi Lauri 54:55+19:5510:46
47.Pokela RistoPohjant55:40+20:4010:54
48.Härmä Antti 56:10+21:1011:00
49.Määttä TaistoPeRa57:49+22:4911:20
50.Tolonen IikkaPeRa57:51+22:5111:20
51.Keränen PekkaPohjant58:39+23:3911:30
52.Heikkinen JariPPLY59:32+24:3211:40
53.Ponkala JaakkoOulu/Res59:49+24:4911:43
54.Oksanen JarkkoPilPa60:11+25:1111:48
55.Lampi Matti 60:31+25:3111:51
56.Jokela TimoYliopisto62:10+27:1012:11
57.Kukkohovi ReinoOulu/Res62:31+27:3112:15
58.Väänänen SakariYlikNM65:04+30:0412:45
59.Lappalainen JormaKaSu65:32+30:3212:50
60.Vattukumpu Mauno 66:16+31:1612:59
61.Teräsniska Markus 69:14+34:1413:34
62.Mäkelä TimoOYS/Vapari69:17+34:1713:35
63.Hukkanen Matti 72:21+37:2114:11
64.Nissinen Kari 106:51+71:5120:57
Mikkonen TuomasSIK0:00 0:00
Haajanen JuhaPohjant0:00 0:00
Lukkarinen AaroPohjant0:00 0:00
Suorajärvi MauriPohjant0:00 0:00
Qvist EinoKoskRi0:00 0:00
Jaako MikkoPPyK0:00 0:00
C-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila PirkkoOYS/Vapari46:52 12:01
2.Lassi Ulla 48:00+1:0812:18
3.Tahko JenniLaiVe49:37+2:4512:43
4.Sillanpää ElinaPohjant56:05+9:1314:22
5.Lämsä SoiliYlikNM61:38+14:4615:48
6.Jortama LauraPohjant63:04+16:1216:10
7.Sorvari PirkkoOsVa68:28+21:3617:33
8.Hietala PiiaTahkis68:42+21:5017:36
9.Vähärautio AiraOuTa75:10+28:1819:16
10.Julin Anne-Maarit 78:52+32:0020:13
11.Huttunen Jetta 85:01+38:0921:47
12.Herronen TarjaOYS/Vapari89:46+42:5423:01
13.Pietiläinen MeeriPeRa94:35+47:4324:15
Huttunen Riikka 0:00 0:00
Lintilä Tuija 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiLaiVe36:25 9:20
2.Pelkonen ToivoYlikNM36:53+0:289:27
3.Sivunen Sami 40:09+3:4410:17
4.Koivumaa SeppoOulu/Res43:07+6:4211:03
5.Kivinen Juhani 45:01+8:3611:32
6.Saavalainen Jussi 45:34+9:0911:41
7.Laurila Mika 45:45+9:2011:43
8.Alasaarela JormaKiimU47:17+10:5212:07
9.Huotari MattiLaiVe48:21+11:5612:23
10.Helttunen ReinoOulu/Res48:21+11:5612:23
11.Ehovuo Veijo 48:42+12:1712:29
12.Saikkonen ToivoOulu/Res50:50+14:2513:02
13.Halonen PauliOulRe51:07+14:4213:06
14.Isojärvi MikaOsVa54:17+17:5213:55
15.Pohjamo SamuliPeRa55:28+19:0314:13
16.Rahkola AnttiOulRe55:44+19:1914:17
17.Laukka TuomasOsVa57:13+20:4814:40
18.Haverinen EeroLNN57:38+21:1314:46
19.Tuominen Pentti 57:45+21:2014:48
20.Rautioaho Risto 57:54+21:2914:50
21.Kivinen Janne 60:03+23:3815:23
22.Sipola TaunoOulu/Res61:13+24:4815:41
23.Rajaniemi SakariOulu/Res61:17+24:5215:42
24.Pyky EskoKiimU61:18+24:5315:43
25.Malkamäki Janne 61:22+24:5715:44
26.Havas MarttiOYUS63:34+27:0916:17
27.Kankainen IlmariOulu/Res65:55+29:3016:54
28.Isojärvi JuhaOsVa67:52+31:2717:24
29.Tiittanen Eero 71:33+35:0818:20
30.Tiittanen Erkki 73:07+36:4218:44
31.Ruuth TapioPohjant74:11+37:4619:01
32.Lumme Eero-77:29+41:0419:52
33.Huotari EsaLaiVe77:31+41:0619:52
34.Moilanen AnttiPuolRy77:56+41:3119:58
35.Tyhtilä Mauno 84:50+48:2521:45
36.Kauranen JariRasti E491:03+54:3823:20
Kaakinen KaunoOsVa0:00 0:00
Taimio AuvoHope0:00 0:00
Pietilä JormaOulu/Res0:00 0:00
Kaakinen Pentti 0:00 0:00
Tolonen Jonne 0:00 0:00
D-rata, naiset 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant10:06 6:44
2.Kangas AnniLaiVe10:50+0:447:13
3.Fredrikson CaritaOuTa14:16+4:109:30
4.Lotvonen EssiLaiVe14:39+4:339:46
5.Uusimäki AnnaOsVa16:07+6:0110:44
6.Karjalainen NooraPohjant16:09+6:0310:46
7.Uusimäki SatuOsVa16:11+6:0510:47
8.Holmi Milja 19:44+9:3813:09
9.Liikamaa-Pasma KatiYllRa21:08+11:0214:05
10.Kela ElisaOsVa23:12+13:0615:28
11.Fredrikson Riikka 24:19+14:1316:12
12.Höglund VilmaHaHe26:25+16:1917:36
13.Puukka Heidi 32:19+22:1321:32
14.Berkovits Emma 40:05+29:5926:43
15.Kauppila Veera 55:33+45:2737:02
16.Sirviö Venla 55:45+45:3937:10
17.Malviina Soili 55:55+45:4937:16
Raappa ArjaLaiVe0:00 0:00
D-rata, miehet 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe12:28 8:18
2.Nisula TaneliPeRa13:19+0:518:52
3.Pitkänen TeuvoOulu/Res13:47+1:199:11
4.Martikainen PerttuKoskRi15:41+3:1310:27
5.Turkka JussiOulu/Res16:04+3:3610:42
6.Mattila Joona 21:20+8:5214:13
7.Kähkölä JohannesPohjant23:08+10:4015:25
8.Rutanen HenriPohjant27:44+15:1618:29
9.Mäenpää Henri 28:06+15:3818:44
10.Sirviö Pyry 56:04+43:3637:22
Moilanen TeuvoVaKa0:00 0:00
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen TiiaKoskRi11:54 -
2.Fredrikson ErikaOuTa15:37+3:43-
3.Uusimäki LottaOsVa15:42+3:48-
4.Paatelma RonjaKoskRi23:21+11:27-
5.Kela AinoOsVa27:12+15:18-
Herronen Ida 0:00 -
Pasma Lotta 0:00 -
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martikainen VilleKoskRi14:10 -
2.Kivikunnas Leo 14:12+0:02-
3.Rossi LauriPohjant14:40+0:30-
4.Tuomaala AttePohjant14:43+0:33-
5.Laukka MatiasOsVa15:14+1:04-
6.Laukka Joonas 15:23+1:13-
7.Helanen LauriOsVa18:17+4:07-
8.Rantapelkonen JaakkoONMKY19:07+4:57-
9.Rantapelkonen HeikkiONMKY19:11+5:01-
10.Huuhka Mikko 22:08+7:58-
Isojärvi LauriOsVa0:00 -
Kela ArttuOsVa0:00 -
Pasma Väinö 0:00 -
Manninen RasmusOsVA0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.