< Takaisin kalenteriin

Pikkarala 26.8.2004

SK Pohjantähti

Kangasmaasto. Myös pyöräsuunnistusrata.

Opastus
Oulujoen eteläpuolen tieltä nro 22, 18 km Oulusta.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
196
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.08 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Löytynoja ElinaNivU66:04 9:19
2.Palmi Sara 76:17+10:1310:46
A-rata, miehet 7.08 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kvist PerttiKemKi40:59 5:47
2.Nygård MarkkuOpu47:44+6:456:44
3.Hepokangas EdvinLaiVe49:33+8:346:59
4.Hurskainen PenttiKoskRi49:44+8:457:01
5.Partanen 50:31+9:327:08
6.Kesti Ari 52:10+11:117:22
7.Grekelä AnttiHaHe53:42+12:437:35
8.Kunnari Esa 53:51+12:527:36
9.Pukema JarnoOuTa54:25+13:267:41
10.Huuhka Kai 54:44+13:457:43
11.Ingerttilä PenttiLaive55:50+14:517:53
12.Holappa TeuvoRaPe57:41+16:428:08
13.Pudas JarmoMuhU58:03+17:048:11
14.Niemelä Urpo 58:38+17:398:16
15.Riippa Ilkka 58:55+17:568:19
16.Lotvonen KariLaiVe60:20+19:218:31
17.Kinnunen MattiPohjan Veikot61:47+20:488:43
18.Alaraasakka EeroIisu61:48+20:498:43
19.Kilpeläinen VeikkoVaKa63:23+22:248:57
20.Rämö Jaakko 65:33+24:349:15
21.Kaakinen VeliOsVa66:03+25:049:19
22.Hanhela H.KiiMU73:09+32:1010:19
23.Karppinen JoukoLaive78:03+37:0411:01
B-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nykänen Tarja 48:40 8:41
2.Haajanen SatuPohjant50:22+1:428:59
3.Seppänen MarkeKosKRi51:15+2:359:09
4.Reini KaarinaLapVi52:47+4:079:25
5.Lappalainen RiikkaKaSu54:56+6:169:48
6.Martikainen SampsaKoskRi55:12+6:329:51
7.Kiili Annemari 55:55+7:159:59
8.Hokajärvi TuulaMSM56:30+7:5010:05
9.Tirkkonen Anni 64:06+15:2611:26
10.Posio Asta 67:41+19:0112:05
11.Leinonen Sirkka-liisaPohjant72:45+24:0512:59
Väänänen SariYlikNm54:24 9:42
B-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant36:19 6:29
2.Viinamäki ReijoIisu37:05+0:466:37
3.Rahko SampoPohjant37:42+1:236:43
4.Myllymaa KaukoOulRe37:45+1:266:44
5.Rahkola EeroOulRe40:06+3:477:09
6.Kaipala RaunoOYS/Vapari40:25+4:067:13
7.Höynälä Jouko 40:53+4:347:18
8.Siirilä Jukka 41:17+4:587:22
9.Hautala AatuPohjant41:35+5:167:25
10.Remsu MikkoOYS/Vapari41:52+5:337:28
11.Helttunen JanneKiiMU42:30+6:117:35
12.Pietiläinen ErkkiPeRa43:20+7:017:44
13.Nikula ReinoOuTa44:51+8:328:00
14.Tolonen JanneKiiMu44:57+8:388:01
15.Parkkinen PekkaPohjant45:30+9:118:07
16.Laurila MikaKiVi45:49+9:308:10
17.Laatikainen Matti 45:51+9:328:11
18.Inki PekkaTuMe46:28+10:098:17
19.Keskikuru Jaakko 46:51+10:328:21
20.Juutinen MikkoKoPa47:00+10:418:23
21.Suorajärvi MauriPohjant47:40+11:218:30
22.Pokela RistoPohjant47:53+11:348:33
23.Järvinen SeppoOuTa48:04+11:458:35
24.Tukala Ari 49:40+13:218:52
25.Suomio PekkaIF50:21+14:028:59
26.Fredrikson Kaj 50:28+14:099:00
27.Kaimio AuvoHope50:34+14:159:01
28.Takkinen EskoKiimU50:44+14:259:03
29.Väisänen MikkoKiVi50:50+14:319:04
30.Heikkinen JariPPLY52:42+16:239:24
31.Miettinen TimoLMK52:54+16:359:26
32.Tuominen JuhoOYS/Vapari53:01+16:429:28
33.Martikainen ErkkiKosKRi54:16+17:579:41
34.Suhonen Kauko 54:26+18:079:43
35.Lappalainen JormaKaSu54:49+18:309:47
36.Hyvönen JarkkoKaSu54:55+18:369:48
37.Hokkanen Matti 56:08+19:4910:01
38.Härmä Antti 56:41+20:2210:07
39.Kurttila Pentti 56:57+20:3810:10
40.Myllylä JuhaniONMKY57:36+21:1710:17
41.Tahkokorpi Jukka 59:02+22:4310:32
42.Rahko MattiPohjant59:15+22:5610:34
43.Kallio VeikkoYlikNM59:35+23:1610:38
44.Sundelin Juha 60:01+23:4210:43
45.Jämsä EeroKiimU65:21+29:0211:40
46.Koivula RaunoRaPe66:24+30:0511:51
47.Muranen Hannu 66:55+30:3611:56
48.Paakkonen AimoSalRe67:24+31:0512:02
49.Rantakeisu Esa 85:14+48:5515:13
50.Kiuttu EsaPAO85:29+49:1015:15
51.Moilanen Antti 90:29+54:1016:09
52.Arkkola Antti 92:10+55:5116:27
53.Nissinen Kari 97:40+61:2117:26
Tapaninaho KaleviONMKY34:39 6:11
Vehkala LauriPohjan Veikot64:29 11:30
C-rata, naiset 3.43 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saavalainen Sari 31:11 9:05
2.Rahko LeenaOYS/Vapari32:11+1:009:22
3.Jortama LauraPohjant34:00+2:499:54
4.Jokela RiittaYlikNM36:27+5:1610:37
5.Lämsä SoiliYlikNM36:35+5:2410:39
6.Rahko Saana-MariaPohjant37:42+6:3110:59
7.Kangas NiinaOYS/Vapari39:00+7:4911:22
8.Mattila PirkkoOYS/Vapari39:49+8:3811:36
9.Junin Anne-Maarit 41:43+10:3212:09
10.Ruuska Anni 43:09+11:5812:34
11.Lintilä Tuija 47:24+16:1313:49
12.Vähänen Kaisa 49:46+18:3514:30
13.Sorvari PirkkoOSVA49:53+18:4214:32
14.Innanen Krista 50:03+18:5214:35
15.Huttunen Jetta 51:14+20:0314:56
16.Kartano Outi 52:20+21:0915:15
17.Pyykölä Sanna 57:27+26:1616:44
18.Kinnula IrmaOYS/Vapari57:34+26:2316:46
19.Holmi Milja 59:05+27:5417:13
20.Kinnunen JohannaPohjant71:51+40:4020:56
21.Huttunen Riikka 73:50+42:3921:31
22.Herva RiittaOYS/Vapari91:21+60:1026:37
C-rata, miehet 3.43 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant28:06 8:11
2.Kivinen Janne 28:43+0:378:22
3.Alasaarela JormaKiimU28:47+0:418:23
4.Juutinen HannuPohjant28:55+0:498:25
5.Jansson OlliPohjant29:06+1:008:29
6.Runtti YrjöKiimU29:34+1:288:37
7.Kenttälä Janne 29:59+1:538:44
8.Ojala Arto 30:59+2:539:01
9.Mattila SeppoKoskRi31:35+3:299:12
10.Vattula EeroYlikNm32:15+4:099:24
11.Tolonen IlkkaPeRa32:42+4:369:32
12.Ponkala Jaakko 33:18+5:129:42
13.Hohtola EsaOY33:44+5:389:50
14.Saavalainen Jussi 35:49+7:4310:26
15.Vartiainen SuloKiiMu36:48+8:4210:43
16.Malkamäki Janne 38:34+10:2811:14
17.Kivinen Juhani 38:41+10:3511:16
18.Pitkänen Teuvo 38:49+10:4311:19
19.Saukko Sami 39:16+11:1011:26
20.Huotari MattiLaive39:30+11:2411:30
21.Pyky EskoKiiMU40:44+12:3811:52
22.Tuominen Pentti 41:44+13:3812:10
23.Martikainen PerttuKoskRi43:14+15:0812:36
24.Kankainen IlmariORUK44:20+16:1412:55
25.Lumme EeroLMK45:35+17:2913:17
26.Järvelä Kalevi 46:27+18:2113:32
27.Havas MarttiOYUS46:49+18:4313:38
28.Pitkälä VäinöRKM50:15+22:0914:39
29.Pyhtilä Mauno 53:30+25:2415:35
30.Tolkkinen Mikko 57:41+29:3516:49
31.Leinonen AimoOSP60:23+32:1717:36
32.Keränen Ville 65:46+37:4019:10
33.Kauma Iiro 68:51+40:4520:04
34.Karjula IiroKemKi69:33+41:2720:16
35.Kaakinen AunoOsVa75:25+47:1921:59
36.Kauranen JariRastiE481:08+53:0223:39
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaive24:00 10:54
2.Fredrikson Riikka 31:37+7:3714:22
3.Fredriksson CaritaOuTa34:17+10:1715:34
4.Sirviö Siiri 38:03+14:0317:17
5.Karppinen Kukka-MaariaLaive38:28+14:2817:29
6.Huotari MaijaLaive41:04+17:0418:40
7.Höglund VilmaHaHe52:28+28:2823:50
8.Heikkinen Suvi 59:26+35:2627:00
9.Häkkinen Saija 59:29+35:2927:02
10.Häkkinen Saana 59:44+35:4427:09
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paakinen EetuOsVa34:21 15:36
2.Martikainen VilleKoskRi36:50+2:2916:44
3.Karppinen AleksiLaive38:41+4:2017:35
4.Rossi LauriPohjant43:56+9:3519:58
5.Kangas Arttu 51:43+17:2223:30
6.Röning Tapio 90:54+56:3341:19
7.Röning Janne 91:14+56:5341:28
Lehtosaari JuhoPohjant0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa50:09 -
Pyöräsuunnistus, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant37:17 -
2.Lukkarinen MikkoPohjant45:22+8:05-
3.Sillanpää TommiPohjant49:56+12:39-
4.Veijovaara JormaPohjant54:17+17:00-
5.Halonen VesaPohjant62:01+24:44-
Toivonen Valtteri 48:47 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Pietiläinen MeeriPeRa80:42 -
Alaraasakka Maria 38:18 -
Herva TuomasPilPa57:15 -
Kuusela TeppoPohjant46:00 -
Jäntti MattiPohjant0:00 -
Kemppainen Janne 48:54 -
Marjakangas EetuPohjan veikot68:37 -
Keräsniska Markus 49:48 -
Pitkänen Ismo 90:32 -
Huttunen KaisaOYS/Vapari50:03 -
Pohjola Päivi 35:47 -
Haapala Auni 51:59 -
Ahonen Mikko 65:32 -
Koskinen Siiri 52:15 -
Sillanpää Pertti 72:16 -
Silvola Anni 52:18 -
Kaarteenaho Jouko 84:18 -
Koskinen Anni 52:19 -
Korhonen Teija 90:32 -
Heape Tanja 52:38 -
Ponkala Pirkko 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.