< Takaisin kalenteriin

Turvakko 19.6.2012

Perämeren Rasti

radat: ABC ja D radat, yhteyshenkilö: Onni Ervasti 044-2910501

Opastus
Haukiputaan kk. Kiertoliittymä tie 847 - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
329
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

X-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen MerviOYS Vapari67:41 13:32
X-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhanen KonstaPohjant37:47 7:33
2.Schroderus SamuliPohjant45:13+7:269:02
3.Kakko KimmoIisu45:31+7:449:06
4.Räisänen KariKiimU46:25+8:389:17
5.Päkkilä Jukka49:39+11:529:55
6.Räisänen HarriKiimU50:25+12:3810:05
7.Schroderus SanteriPohjant51:42+13:5510:20
8.Suomala Ville52:51+15:0410:34
9.Eronen Ville64:48+27:0112:57
10.Kivinen Janne70:39+32:5214:07
11.Malinen Ilkka76:28+38:4115:17
12.Hamina Juha-Matti76:55+39:0815:23
13.Pelkonen AlpoOSVA79:59+42:1215:59
14.Lauri Pirttiaho139:25+101:3827:53
15.Tatu Pirttiaho139:29+101:4227:53
A-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo AliciaPohjant55:59 10:33
2.Isolahti Anna-KaisaPohjant58:08+2:0910:58
3.Lithovius Aino-EevaOSVA63:58+7:5912:04
4.Laitinen MariaYlikNM64:12+8:1312:06
5.Aikio OutiOYS Vapari68:19+12:2012:53
6.Kela MerjaOulRe69:11+13:1213:03
7.Holster-Hemmi Mervi69:49+13:5013:10
8.Väyrynen KarinKoskRi75:07+19:0814:10
9.Luiro Taru76:44+20:4514:28
10.Kauppinen SiljaPohjant89:27+33:2816:52
11.Joensuu Ellimaija99:47+43:4818:49
12.Höyhtyä Marja149:30+93:3128:12
A-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoONMKY43:57 8:17
2.Karppinen AleksiLaiVe46:06+2:098:41
3.Lehtosaari JariHaHe46:10+2:138:42
4.Karppinen JoukoLaiVe46:23+2:268:45
5.Petri MourujärviHaHe46:39+2:428:48
6.Ronkainen TuomasKoskRi48:21+4:249:07
7.Rantapelkonen TuomoONMKY48:33+4:369:09
8.Jykylä Petri49:14+5:179:17
9.Tolonen RaineVePo49:49+5:529:23
10.Raimo JärvenpääIisu50:36+6:399:32
11.Väänänen ArttuPohjant51:00+7:039:37
12.Tuohimaa EskoONMKY51:48+7:519:46
13.Hautala Aatu52:14+8:179:51
14.Jokela Petri52:46+8:499:57
15.Koutonen Mikko52:50+8:539:58
16.Ahonen ArtoInarYr52:52+8:559:58
17.Kaisanlahti JyrkiKaiPr52:54+8:579:58
18.Malm LauriReima54:10+10:1310:13
19.Väyrynen JarnoKoskRi54:36+10:3910:18
20.Nikkinen Ville54:58+11:0110:22
21.Mäkelä EsaTeam Rimppakintut55:52+11:5510:32
22.Kela MarkoOulRe56:03+12:0610:34
23.Torvinen Jarkko56:10+12:1310:35
24.Hepokangas EdvinLaiVe56:25+12:2810:38
25.Mutka KaiAlatPi56:45+12:4810:42
26.Isokoski ErkkiVePo56:55+12:5810:44
27.Hanhela MaunoHaHe57:09+13:1210:46
28.Jarno Kokko57:31+13:3410:51
29.Argillander ErkkiVaKa58:07+14:1010:57
30.Ruotsalainen KeijoOYUS58:55+14:5811:06
31.Pitkänen Henri61:02+17:0511:30
32.Fredriksson KajPohjant61:05+17:0811:31
33.Kurula JohannesPohjant62:23+18:2611:46
34.Valasma HarriYlikNM63:08+19:1111:54
35.Holma ErkkiOulRe65:21+21:2412:19
36.Luukkonen Simo66:02+22:0512:27
37.Heinikoski KaukoKoskRi66:15+22:1812:30
38.Kauma HeikkiOYS Vapari66:17+22:2012:30
39.Heinikoski KaleviKoskRi66:21+22:2412:31
40.Nissinen SeppoKuoSu66:49+22:5212:36
41.Koivula IlkkaPohjant66:58+23:0112:38
42.Pyykkö PauliAlatPi67:21+23:2412:42
43.Verronen Mika69:19+25:2213:04
44.Väänänen AriOulun Insinöörit72:49+28:5213:44
45.Silveri Matti74:04+30:0713:58
46.Leinonen Marko75:09+31:1214:10
47.Holappa RaimoHaHe76:04+32:0714:21
48.Hohtola EsaYliopisto85:03+41:0616:02
49.Herzig Aleksis85:10+41:1316:04
50.Herzig Karl85:41+41:4416:10
51.Kanto Hannu136:35+92:3825:46
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Moilanen AnnePohjant48:49 11:05
2.Simola LottaOYS Vapari52:21+3:3211:53
3.Lamberg Anja-LeenaSalRe55:25+6:3612:35
4.Kinnula IrmaOYS Vapari57:38+8:4913:05
5.Jokela RiittaYlikNM61:48+12:5914:02
6.Lämsä SoiliYlikNM62:14+13:2514:08
7.Saarenpää Kaisa65:37+16:4814:54
8.Eilola PäiviOYS Vapari66:20+17:3115:04
9.Rouhiainen SiniOYS Vapari67:20+18:3115:18
10.Parkkinen Teija69:26+20:3715:46
11.Hannuniemi Anne70:34+21:4516:02
12.Maikkola MerviOuTa70:46+21:5716:04
13.Heikkinen SallaOSVA70:56+22:0716:07
14.Marja KilpeläinenOys-Vapari71:01+22:1216:08
15.Myllylä Riina72:34+23:4516:29
16.Pyörälä Maarit73:59+25:1016:48
17.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant77:46+28:5717:40
18.Huttunen Riikka79:00+30:1117:57
19.Päkkilä Inka79:31+30:4218:04
20.Päkkilä Johanna79:35+30:4618:05
21.Koukkari Mervi81:32+32:4318:31
22.Leinonen Leena84:15+35:2619:08
23.Torvela Tiina84:31+35:4219:12
24.Korkiakoski Mervi85:48+36:5919:30
25.Lukkari Liisa87:27+38:3819:52
26.Mutka Hanna89:07+40:1820:15
27.Holma Liisa93:44+44:5521:18
28.Pihlajaniemi AnuOYS Vapari104:39+55:5023:47
29.Erkkilä PäiviOYS Vapari104:43+55:5423:47
30.Löytynoja Päivi108:33+59:4424:40
31.Haapaniemi Tuula108:42+59:5324:42
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen Lassi39:24 8:57
2.Hanhela Jouko42:17+2:539:36
3.Leukkunen Marko42:52+3:289:44
4.Toropainen PauliONMKY45:03+5:3910:14
5.Markkanen PasiLapVe45:42+6:1810:23
6.Tervo Henri46:13+6:4910:30
7.Jukka Siirilä47:25+8:0110:46
8.Ojala Sami48:59+9:3511:07
9.Suomio PekkaPohjant49:17+9:5311:12
10.Moilanen Sampo49:32+10:0811:15
11.Pietiläinen ErkkiPeRa49:51+10:2711:19
12.Koivunen TimoPohjant50:59+11:3511:35
13.Jussila Pentti51:45+12:2111:45
14.Heinonen Joni51:53+12:2911:47
15.Saariniemi Pekka52:09+12:4511:51
16.Pelkonen ToivoYlikNM53:01+13:3712:02
17.Soppela Pepe53:22+13:5812:07
18.Laitila VesaPeRa53:23+13:5912:07
19.Vuoti Mikko53:37+14:1312:11
20.Okkonen Jaakko54:22+14:5812:21
21.Tahkokorpi Jukka54:29+15:0512:22
22.Juutinen HannuPohjant54:38+15:1412:24
23.Laitinen OlliPeRa54:45+15:2112:26
24.Harjumaa Lasse55:15+15:5112:33
25.Tauriainen Janne55:39+16:1512:38
26.Mattila SeppoKoskRi56:08+16:4412:45
27.Takkinen EskoKiimU56:11+16:4712:46
28.Huhtanen RaimoKiimU56:29+17:0512:50
29.Tienhaara JukkaHaHe56:40+17:1612:52
30.Lepistö Harri56:43+17:1912:53
31.Kinnula AhtiKEV57:36+18:1213:05
32.Rankinen JuhoSiSe58:01+18:3713:11
33.Latva-Rasku Jukka58:08+18:4413:12
34.Jäntti MattiPohjant58:31+19:0713:17
35.Hagman JuhaOYS Vapari58:57+19:3313:23
36.Mettovaara Pekka60:10+20:4613:40
37.Pyky AriKiimU61:07+21:4313:53
38.Rahikkala Esa62:32+23:0814:12
39.Mettälä Juuso63:00+23:3614:19
40.Vehkala LauriPV63:04+23:4014:19
41.Keränen Vesa63:10+23:4614:21
42.Runtti YrjöKiimU65:19+25:5514:50
43.Hirsimäki Markus65:34+26:1014:54
44.Koski Juha65:57+26:3314:59
45.Juntunen ReijoIinYr67:04+27:4015:14
46.Nissinen Kari67:30+28:0615:20
47.Tonttila PanuOYS Vapari69:41+30:1715:50
48.Muranen Hannu69:58+30:3415:54
49.Åkerman Petri71:00+31:3616:08
50.Hiltunen Kalervo71:37+32:1316:16
51.Karu Joni72:05+32:4116:22
52.Hirvelä Reijo78:30+39:0617:50
53.Jouni Herronen79:56+40:3218:10
54.Korhonen Aki80:08+40:4418:12
55.Kaila Kari85:51+46:2719:30
56.Rautiola Miikka91:06+51:4220:42
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Erkkilä Leena30:04 10:22
2.Myllymaa PirkkoOulRe36:07+6:0312:27
3.Romakkaniemi TerhiHaHe43:27+13:2314:58
4.Kukkonen ErikaOuTa44:50+14:4615:27
5.Rekilä Emma45:22+15:1815:38
6.Hirvelä Elina45:57+15:5315:50
7.Hanhela RailiKiimU47:28+17:2416:22
8.Huotari VirvaOYS Vapari48:30+18:2616:43
9.Lapinkangas HeidiPeRa53:03+22:5918:17
10.Juopperi TarjaIisu55:20+25:1619:04
11.Rusanen MiiaPeRa56:07+26:0319:21
12.Korkeasaloa Kaisa57:07+27:0319:41
13.Pirttilahti HelviHaHe57:19+27:1519:45
14.Ponto HelläHaHe57:23+27:1919:47
15.Karppinen ElinaOuTa57:25+27:2119:47
16.Juntunen JohannaIinYr58:10+28:0620:03
17.Niskakangas KaroliinaPeRa59:15+29:1120:25
18.Merilä KirstiOYUS59:39+29:3520:34
19.Rahkola Päivi59:49+29:4520:37
20.Still MariaOYS Vapari60:49+30:4520:58
21.Lampinen Riina61:45+31:4121:17
22.Isolahti Maria62:35+32:3121:34
23.Hautala TuulaONMKY62:44+32:4021:37
24.Malm PirkkoOYS Vapari64:36+34:3222:16
25.Korpi Anu65:19+35:1522:31
26.Nevala AnuOYS Vapari66:11+36:0722:49
27.Rahikkala Pirjo66:41+36:3722:59
28.Huuskonen AnneOYS Vapari71:10+41:0624:32
29.Vaakanainen Sonja71:12+41:0824:33
30.Lepistö Veera71:36+41:3224:41
31.Ylimannila Paula72:49+42:4525:06
32.Sundelin Päivi73:15+43:1125:15
33.Sankelo LottaPohjant77:57+47:5326:52
34.Kinnunen Tuulia78:27+48:2327:03
35.Tamio Anne79:34+49:3027:26
36.Siirilä Katariina80:51+50:4727:52
37.Parkkila TanjaOYS Vapari82:59+52:5528:36
38.Sorvari PirkkoOSVA85:31+55:2729:29
39.Kanniainen Sinikka88:02+57:5830:21
40.Logar Monika91:05+61:0131:24
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen RaimoKoskRi29:01 10:00
2.Veijovaara JormaPohjant30:03+1:0210:21
3.Lukkarinen MikkoPohjant30:30+1:2910:31
4.Myllymaa KaukoOulRe30:34+1:3310:32
5.Pentikäinen Heimo35:26+6:2512:13
6.Luukela Esko36:05+7:0412:26
7.Samuli PohjamoPeRa38:39+9:3813:19
8.Rahkola Eino39:04+10:0313:28
9.Kotila HarriYlikNM39:20+10:1913:33
10.Alalahti JaakkoONMKY39:38+10:3713:40
11.Hanhela PaavoKiimU43:57+14:5615:09
12.Puurunen JormaONMKY44:23+15:2215:18
13.Paularanta KimmoOLK47:59+18:5816:32
14.Sirviö Tomi51:04+22:0317:36
15.Kivinen Juhani52:32+23:3118:06
16.Heinikoski KaleviKoskRi53:00+23:5918:16
17.Hamina Martti54:14+25:1318:42
18.Maikkola SeppoOuTa55:20+26:1919:04
19.Juopperi HannuIisu55:30+26:2919:08
20.Kemppainen Janne59:48+30:4720:37
21.Patana TeuvoKoS60:43+31:4220:56
22.Pyky EskoKiimU61:16+32:1521:07
23.Havas MarttiOYUS61:41+32:4021:16
24.Mylly Tapio63:38+34:3721:56
25.Arola SeppoLaiVe64:42+35:4122:18
26.Maaninen Eero65:32+36:3122:35
27.Sundelin LauriHaHe73:07+44:0625:12
28.Kinnunen Kauko78:28+49:2727:03
29.Jokela Roope78:35+49:3427:05
30.Tauriainen Timo+Hannele112:52+83:5138:55
D-rata, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas TaikaPohjant13:10 8:13
2.Kokko Sonja16:54+3:4410:33
3.Mutka Aino17:45+4:3511:05
4.Kallinen Anna-MaijaKoskRi18:26+5:1611:31
5.Kauppil Anniina20:13+7:0312:38
6.Savolainen Anna21:17+8:0713:18
7.Isolahti AinoPohjant21:37+8:2713:30
8.Kauppila Aino23:09+9:5914:28
9.Romakkaniemi TeeaHaHe23:13+10:0314:30
10.Lukkari Fiona23:19+10:0914:34
11.Päkkilä Helmi24:48+11:3815:30
12.Junttola LottaLaiVe26:13+13:0316:23
13.Koivunen Elli26:56+13:4616:50
14.Haapala Anna-Julia27:32+14:2217:12
15.Kakko SiiriIisu28:56+15:4618:05
16.Pietila Milja29:09+15:5918:13
17.Kakko PirjoIisu29:15+16:0518:16
18.Kakko HelmiIisu29:25+16:1518:23
19.Varimo Elli30:49+17:3919:15
20.Juopperi JenniIisu31:36+18:2619:45
21.Miettunen Elina32:25+19:1520:15
22.Paakki Aino32:37+19:2720:23
23.Öörni-Miettunen MariaIisu32:52+19:4220:32
24.Öörni MarjattaIisu33:31+20:2120:56
25.Keränen Maria35:27+22:1722:09
26.Höglund VilmaHaHe39:35+26:2524:44
D-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurkinen Antti13:12 8:15
2.Kukkonen Elias14:23+1:118:59
3.Tienhaara HarriHaHe14:29+1:179:03
4.Haarala EelisPohjant16:36+3:2410:22
5.Kai MutkaPohjant18:00+4:4811:15
6.Pirinen Raimo18:18+5:0611:26
7.Tienhaara JoukoHaHe19:05+5:5311:55
8.Pyky KalleKiimU19:19+6:0712:04
9.Ijäs Oskari19:46+6:3412:21
10.Patana Joonas20:06+6:5412:33
11.Hoikkaniemi Joonas20:12+7:0012:37
12.Heikka BenjaminPohjant20:22+7:1012:43
13.Ahopelto Roope21:25+8:1313:23
14.Vartiainen SuloKiimU21:28+8:1613:25
15.Kokko Sami22:00+8:4813:45
16.Koivunen LauriPohjant27:06+13:5416:56
17.Karppinen Taavi29:12+16:0018:15
18.Juopperi JesseIisu30:39+17:2719:09
19.Takalo EmilOSVA31:02+17:5019:23
20.Salminen KariOYUS31:46+18:3419:51
21.Pirttilahti JariJäPa32:30+19:1820:18
22.Karppinen Viljamiiisu35:29+22:1722:10
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Grekelä HeikkiPohjant40:48 -
Juhani KurulaPohjant67:39 -
Pätsi JuhoPosPy57:45 -
Väänänen AriOulu insinöörit26:10 -
Karjala Oskari16:12 -
Partanen Mervi29:02 -
Isolahti MikaPohjant64:05 -
Halme RitvaKiimU35:27 -
Ylänne Elina73:57 -
Kotaniemi ValtteriKoskRi35:36 -
Ahokoivu HemmoPohjant0:00 -
Maliniemi Ville35:50 -
Teerikangas Matti58:32 -
Lukkari Junnu36:26 -
Kukkonen IiroOuTa66:41 -
Nauska Seppo39:18 -
Lotvonen EssiLaiVe71:51 -
Korkala VeikkoRTG79:13 -
Hoikkala TimoFC Parta75:21 -
Vähäoja Pekka40:53 -
Paaso-Rantala PirjoOYS Vapari161:31 -
Seppo MeriläOYUS43:28 -
Parkkila SatuPudU4:38 -
Kotaniemi JuhaKoskRi43:35 -
Taskila Markku59:40 -
Korhonen PäiviHanka43:38 -
Kaipala RaunoPohjant61:20 -
Lotvonen ArjaLaiVe49:27 -
Takalo SusannaOSVA64:13 -
Pirttijärvi Tanja49:57 -
Alitalo SamiOSVA66:52 -
Keränen EeroKoskRi51:17 -
Karvonen Tuukka71:20 -
Aatsinki MirjaVePo51:52 -
Junttola Antti72:54 -
Ollanketo Toni52:12 -
Pohjonen Katri74:11 -
Haarala JariPohjant52:59 -
Savilaakso Hannu77:41 -
Mäkinen JuhaniSalRe55:15 -
Lappalainen Minna143:14 -
Jaako MikkoPohjant55:34 -
Pulska Janne0:00 -
Savolainen JouniPohjant56:18 -
Hautala MattiONMKY0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. PeRa 19.6, 2012-06-15 10:37:41

    Turvakko on osa Haukiputaan Santaholman aluetta. Viime syksynä valmistunut kartta on 1:5000 A4.

    Tämän tiistain radat ovat:
    A-rata 5,3km
    B-rata 4,4km
    C-rata 2,9km
    D-rata helppo 1,6km
    X-kaikki(35rastia) 5,0km

    Rasteille lähdöt normaaliaikaan: 16.30---19.00

    Smartumin setelit käyvät maksuksi.

    Kilpailupaikka on vanhan sahan piipun vieressä, jonne opastus keskustan ympyrästä.

    Tervetuloa
    Perämeren Rasti/ Onni
  2. Kävittekö Turvakossa?, 2012-06-19 21:58:57

    Turvakko oli nimensä veroinen.Rastinumerot piti paikkansa, vaikka lähdössä varoteltiin.
  3. Simppa, 2012-06-19 22:12:04

    Rastikoodit 43 ja 52 olivat alussa väärinpäin, mutta ainakin kuuden maissa aloittaneilla ne olivat jo korjattu oikein.
  4. Polttelee, 2012-06-19 22:53:01

    Monelta tulokset? En halua valittaa hitaasta tuloksien tulosta. Mutta itseä polttelee nii että saisi varmistuksen että monelta tulee:)
  5. Jäähdyttäjä, 2012-06-19 23:00:30

    Polttelee vaan pistää nyt jäitä hattuun ja outtelee kärsivällisesti, ettei synny samanlainen kalabaliikki kun reilu kuukausi sitten Virpiniemen rastien suhteen...

    ;-)
  6. Olli P., 2012-06-19 23:13:43

    Hetken tässä ylläpito vielä vartoo tuloksia. Jos ei piakkoin tule postilaatikkoon, menee julkaisu huomiselle.
  7. Polttelee, 2012-06-19 23:28:43

    En todellakaan halua sellaista niinkuin se jussi aiheutti. Aivan kauheaa valitusta mutta pitää yrittää viilentää itteä:):)
  8. Olli P., 2012-06-20 06:52:40

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailen varmaan tuossa iltasella.
  9. Lotta, 2012-06-20 16:04:58

    Rata tarjosi hienoja luontoelämyksiä. Tosi kaunista. Kiitos järjestäjille!