< Takaisin kalenteriin

Hietasaari 27.4.2004

Pohjan Viestikilta

Kartta 9/2003. Radat A-rata 8.240 km, B 5.240 km, C 3.450 km ja D 1.960 km. Tervetuloa kansallisen veteraanipäivän Oulurasteille! Pohjan Viestikilta 35v.

Opastus
Hietasaaressa Nallisportin-PohTo:n tienhaara. Kilpailukeskus PohTo:n P-paikka.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
154
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viirimaa MinnaPohjant55:01 -
2.Oikarinen Eeva-LiisaOH56:33+1:32-
3.Haajanen SatuPohjant62:27+7:26-
4.Aatsinki MaijaKemU64:37+9:36-
5.Väyrynen Anna-KaisaLaiVe72:01+17:00-
6.Tyyskänen AnnuPohjant77:42+22:41-
Haajanen SofiaPohjant0:00 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takalo TeemuOSVA45:16 -
2.Rahja MikaPeRa45:21+0:05-
3.Hongell TimoKoS47:24+2:08-
4.Jarmo MaaninkaOsVa48:06+2:50-
5.Posti HarriKoskRi50:02+4:46-
6.Mikko MoilanenOsVa50:49+5:33-
7.Koskela Jarkko 53:25+8:09-
8.Puurunen OlliOuTa55:09+9:53-
9.Tuohimaa EskoONMKY56:22+11:06-
10.Lempinen HannuFujitsu57:11+11:55-
11.Kunnari Esa 57:26+12:10-
12.Kesti Jari 58:48+13:32-
13.Ronkainen MarkusLaiVe59:37+14:21-
14.Kaasinen AulisPohjant62:23+17:07-
15.Saari AkiNokia62:27+17:11-
16.Kinnunen MattiPohjan Veikot63:42+18:26-
17.Luodonpää RistoAlatPi64:10+18:54-
18.Perkkiö JuhaniYlivKu68:12+22:56-
19.Huusko HannuPePo69:34+24:18-
20.Torvinen SamiLaiVe75:46+30:30-
21.Putila RistoNokia83:03+37:47-
Haarahiltunen Mika 0:00 -
Riippa IlkkaOPO0:00 -
Ruotsalainen KeijoOYUS0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä MaaritSievSi41:35 -
2.Kari JaanaOSVA43:12+1:37-
3.Lotvonen MillaLaiVe44:44+3:09-
4.Nurmikumpu MelinaKoskRi46:40+5:05-
5.Ahokas MaaritSalRe47:50+6:15-
6.Jaako NiinaLänRa49:51+8:16-
7.Reini KaarinaLapVi51:32+9:57-
8.Ruuska AnniKoskRi55:59+14:24-
Hanna VaitiniemiSalRe0:00 -
Lotvonen ArjaLaiVe0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuYlikNM31:21 -
2.Ruokamo EeroONMKY32:33+1:12-
3.Rahko SampoPohjant33:31+2:10-
4.Väänänen Vesa-VilleYlikNM35:39+4:18-
5.Paatelma RistoKoskRi36:47+5:26-
6.Hihnavahtero TeroAlPi36:51+5:30-
7.Rossi Jarmo 37:48+6:27-
8.Remsu MikkoOYS/Vapari37:52+6:31-
9.Tapainaho KaleviONMKY38:07+6:46-
10.Lukkarinen MikkoPohjant38:09+6:48-
11.Matila TommiLänRa38:49+7:28-
12.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari39:07+7:46-
13.Wuotila MikaPohjan Veikot39:17+7:56-
14.Hautala AatuPohjant39:34+8:13-
15.Juuso HannuOUYS39:46+8:25-
16.Lampi JuhaLNM40:18+8:57-
17.Juutinen HannuPohjant40:53+9:32-
18.Koljonen JouniVaKa41:43+10:22-
19.Veijovaara JormaPohjant41:51+10:30-
20.Pernu AnttiOsVa42:38+11:17-
21.Pitkänen Juha 42:42+11:21-
22.Alalahti JaakkoONMKY43:10+11:49-
23.Liinamaa OlliPohjant43:53+12:32-
24.Kinnunen Matti 44:26+13:05-
25.Mäntykenttä HannuOYUS44:57+13:36-
26.Laitila VesaPeRa45:27+14:06-
27.Koivumaa SeppoVaKa46:07+14:46-
28.Kaimio AuvoHopo47:13+15:52-
29.Tahkokorpi Jukka 47:15+15:54-
30.Kallio VeikkoONMKY48:01+16:40-
31.Lampi MattiLNM48:13+16:52-
32.Markkanen PasiLapVe49:20+17:59-
33.Tuominen Juho-51:52+20:31-
34.Ojala Arto 57:42+26:21-
35.Martikainen KoskRi58:41+27:20-
36.Martikainen VilleKoskRi65:57+34:36-
37.Martikainen ErkkiKoskRi66:04+34:43-
38.Hassinen JuhaPohjant84:23+53:02-
Helttunen JanneKiiMu0:00 -
Määttä HarriOTC0:00 -
Kivelä JannePolar0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.satu väyrynenlaive22:47 -
2.Nummi MaaritLaiVe23:04+0:17-
3.Ruokamo RiikkaPohjant24:46+1:59-
4.Keltamäki TiiaOuTa25:01+2:14-
5.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe28:11+5:24-
6.Saavalainen Sari 28:44+5:57-
7.Rahko Saana-MariaPohjant29:23+6:36-
8.Seppänen MarkeKoskRi29:49+7:02-
9.Saarela KatjaYlikNM31:45+8:58-
10.Alatalo SannaS-200032:03+9:16-
11.Väänänen MerviYlikNM33:08+10:21-
12.Pelkonen MaijaOSVA36:30+13:43-
13.Julin Anne-Maarit 38:56+16:09-
14.Remsu Tarja 39:22+16:35-
15.Korpioja Anita 50:23+27:36-
16.Väisänen Katja 64:23+41:36-
Nikula IrmaOuTa0:00 -
Isotalus Anita 0:00 -
Kartano Outi 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola Olli-PekkaKiiMu22:41 -
2.Nummi EinoLaiVe22:46+0:05-
3.Pahkala PetriPohjant23:23+0:42-
4.Runtti YrjöKiimU25:30+2:49-
5.Heikka LauriYlikNM26:08+3:27-
6.Saavalainen Jussi 26:42+4:01-
7.Rimpiläinen Antti 27:49+5:08-
8.kuure markkuONMKY29:13+6:32-
9.Kurttila Pentti 29:20+6:39-
10.Juutinen MikkoKokkopartio31:11+8:30-
11.Rasinkangas Seppo 31:21+8:40-
12.Helttunen ReinoKiimU32:51+10:10-
13.Mikkonen JuhoKoskRi34:03+11:22-
14.Korkalo JormaPohjant34:10+11:29-
15.Pitkänen TeuvoIiSu34:38+11:57-
16.Kivinen Janne 34:42+12:01-
17.Sulho NisulaKIIMU34:58+12:17-
18.Esko YkyKIIMU35:01+12:20-
19.Havas MarttiOYUS35:20+12:39-
20.Tuominen Pentti-35:26+12:45-
21.Pyhtilä Mauno 49:10+26:29-
Laukka TuomasOsVa0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapala Auni-15:17 -
2.Pukkunen Reetta 24:02+8:45-
3.Koskinen Siiri-24:08+8:51-
4.Huotari Saru 30:51+15:34-
5.Silvola Anni-31:02+15:45-
6.Heap Tanja 31:47+16:30-
7.Kartano Outi--33:06+17:49-
8.Lehto HelkaHippo45:16+29:59-
9.Helanen Teea 49:22+34:05-
10.Leskelä Marjukka 54:26+39:09-
11.Parkkinen HeliOsVa57:00+41:43-
12.Paatelma RonjaKoskRi57:20+42:03-
Törrö Tiia-0:00 -
Keltamäki SonjaOuTa0:00 -
Koskinen Anni-0:00 -
Helanen Piia 0:00 -
Fredrikson KaritaOuTa0:00 -
Parkkinen Hanna 0:00 -
Miesmaa Sarapohjanv0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola Lari-SanteriKiiMu14:09 -
2.Mikkonen JuhoKoskRi18:13+4:04-
3.Kakko AukustiIiSu34:00+19:51-
4.Manninen VilleOsVa39:16+25:07-
5.Leskelä VilleSievSi40:39+26:30-
6.Pesu Lasse 40:51+26:42-
7.Rimpilä JoonasOsVa40:57+26:48-
8.Laukka JoonasOsVa45:58+31:49-
9.Laukka MatiasOsVa46:07+31:58-
10.Tonteri OlliOsVa55:58+41:49-
Leskelä Juho 0:00 -
Martikainen PerttuKoskRi0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.