< Takaisin kalenteriin

Isoniemi 23.8.2012

Perämeren Rasti

radat: ABC ja D radat, yhteyshenkilö: Erkki Pietiläinen 050-3720722

Opastus
Annalankankaan th. Haukipudas tie 847 - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
339
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo AliciaPohjant57:43 8:00
2.Kalliokoski Hannamari62:51+5:088:43
3.Vesala MariaPeRa62:55+5:128:44
4.Ronkainen Terhi78:22+20:3910:53
5.Aikio Outi86:40+28:5712:02
6.Simola LottaOys-Vapari96:13+38:3013:21
A-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant40:54 5:40
2.Vehmas RistoViRuS43:02+2:085:58
3.Grekelä HeikkiPohjant43:53+2:596:05
4.Rahko SampoPohjant44:24+3:306:10
5.Haapasalo HarriPohjant45:25+4:316:18
6.Mourujärvi PetriHaHe48:43+7:496:45
7.Kakko KimmoIisu50:03+9:096:57
8.Holappa HannuVePo50:39+9:457:02
9.Moilanen Ville51:02+10:087:05
10.Kuopus SauliPudU51:20+10:267:07
11.Kela MarkoOulRe52:02+11:087:13
12.Hyvönen PanuPohjant52:12+11:187:15
13.Ronkainen TuomasKoskRi52:32+11:387:17
14.Konttajärvi SeppoOys-Vapari53:14+12:207:23
15.Harju TeemuKoskRi53:17+12:237:24
16.Rinta ToniKanSu53:21+12:277:24
17.Qvist LasseKoskRi53:22+12:287:24
18.Grekelä AnttiHaHe53:50+12:567:28
19.Fredriksson KajPohjant54:03+13:097:30
20.Vihavainen JuhaONMKY54:12+13:187:31
21.Vaarala Harri54:23+13:297:33
22.Taskila Markku54:23+13:297:33
23.Backman KariIinYr54:49+13:557:36
24.Järvenpää RaimoIisu55:19+14:257:40
25.Ojala Kai55:37+14:437:43
26.Hokkanen Matti55:42+14:487:44
27.Kaipala RaunoPohjant56:12+15:187:48
28.Huuhka KaiKiimU56:16+15:227:48
29.Turtinen Pauli56:24+15:307:50
30.Berg Timo57:13+16:197:56
31.Nissi Markus57:38+16:448:00
32.Taskila Hannu57:46+16:528:01
33.Koutonen Mikko57:51+16:578:02
34.Rankinen JuhoSiSe58:05+17:118:04
35.Ronkainen Ari58:10+17:168:04
36.Isokoski ErkkiVePo58:14+17:208:05
37.Väliheikki MikaelLaiVe58:31+17:378:07
38.Räisänen HarriKiimU58:47+17:538:09
39.Halonen TeroKoskRi59:47+18:538:18
40.Myllymaa KaukoOulRe61:12+20:188:30
41.Kivinen Janne61:44+20:508:34
42.Soppela Esa61:51+20:578:35
43.Suomala Taneli61:54+21:008:35
44.Hautala Aatu62:07+21:138:37
45.Junttola Jaakko62:46+21:528:43
46.Junttola Antti62:51+21:578:43
47.Jokela Petri63:43+22:498:50
48.Malm LauriReima65:23+24:299:04
49.Hepokangas EdvinLaiVe66:07+25:139:10
50.Verronen Mika66:18+25:249:12
51.Ronkainen MarkusKoskRi66:26+25:329:13
52.Kokko Jarno66:53+25:599:17
53.Mikkonen Alpo67:16+26:229:20
54.Teerikangas Matti67:55+27:019:25
55.Oksanen JarkkoPilpa69:18+28:249:37
56.Päkkilä Jukka69:19+28:259:37
57.Kaasinen AulisPohjant69:37+28:439:40
58.Similä Jouni69:43+28:499:40
59.Pirttiaho Lauri69:49+28:559:41
60.Kauma Heikki70:12+29:189:45
61.Valasma HarriYlikNM74:40+33:4610:22
62.Sirviö 77:27+36:3310:45
63.Tonttila Panu78:08+37:1410:51
64.Niskanen Veli-Matti78:21+37:2710:52
65.Heikkinen MarkkuRasHy78:36+37:4210:55
66.Lehtosaari JariHaHe78:39+37:4510:55
67.Mutka KaiAlatPi80:29+39:3511:10
68.Heinimaa Risto87:36+46:4212:10
69.Pelkonen AlpoOSVA90:37+49:4312:35
70.Savilaakso Hannu90:58+50:0412:38
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallunki KatjaOTaru41:27 7:40
2.Laitinen MariaYlikNM42:48+1:217:55
3.Backman SaanaHaHe54:05+12:3810:00
4.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe57:59+16:3210:44
5.Kokkonen HannaOys-Vapari62:03+20:3611:29
6.Junttola Ulla63:19+21:5211:43
7.Väänänen MerviOys-Vapari63:23+21:5611:44
8.Sirviö VenlaPohjant64:27+23:0011:56
9.Korppinen LauraKoskRi65:22+23:5512:06
10.Jokikokko TarjaOuTa66:13+24:4612:15
11.Kela MirjaOulRe66:15+24:4812:16
12.Leinonen Mari66:51+25:2412:22
13.Juntunen JohannaIinYr67:08+25:4112:25
14.Partanen Mervi67:08+25:4112:25
15.Juntunen MarjutIinYr67:13+25:4612:26
16.Mutka Hanna67:42+26:1512:32
17.Lamberg Anja-LeenaSalRe67:56+26:2912:34
18.Kuusela VappuVaKa68:30+27:0312:41
19.Hirvelä Elina69:31+28:0412:52
20.Päkkilä Inka69:59+28:3212:57
21.Väliheikki SusannaLaiVe70:02+28:3512:58
22.Stenius VeeraLaiVe70:07+28:4012:59
23.Holma Liisa71:05+29:3813:09
24.Maunu Susanna71:08+29:4113:10
25.Myllymaa PirkkoOulRe71:24+29:5713:13
26.Yrjänheikki Eija74:35+33:0813:48
27.Immonen Kaija78:28+37:0114:31
28.Huotari VirvaOYS-Vapari79:54+38:2714:47
29.Pelkonen MaijaOSVA87:55+46:2816:16
30.Höyhtyä Marja91:05+49:3816:52
31.Rahko LeenaPohjant94:45+53:1817:32
32.Jaatinen MarjoHaHe96:22+54:5517:50
33.Kaukua Anu96:23+54:5617:50
34.Ruuska RauniOSVA98:18+56:5118:12
35.Korkiakoski Mervi116:19+74:5221:32
36.Löytynoja Päivi148:11+106:4427:26
37.Haapaniemi Tuula148:20+106:5327:28
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen TuomasKoskRi39:07 7:14
2.Hautala MattiONMKY41:49+2:427:44
3.Norrkniivilä Jaakko42:41+3:347:54
4.Harju TeemuKoskRi42:45+3:387:54
5.Qvist Lasse42:52+3:457:56
6.Viippola IlpoOuTa43:26+4:198:02
7.Viippola AapoOuTa43:26+4:198:02
8.Soppela Pepe43:28+4:218:02
9.Markkanen PasiLapVe43:34+4:278:04
10.Vainikainen Lauri45:00+5:538:19
11.Lohela JarmoOYS/Vapari45:17+6:108:23
12.Karjalainen PasiPohjant45:24+6:178:24
13.Nuolioja VesaPohjant45:37+6:308:26
14.Korhonen Lassi45:52+6:458:29
15.Haajanen JuhaPohjant46:18+7:118:34
16.Haapaniemi NiiloHaHe49:39+10:329:11
17.Schroderus JariPohjant50:23+11:169:19
18.Parkkinen KaukoRR50:26+11:199:20
19.Kaukua Jaakko50:44+11:379:23
20.Laurila MikaKoskRi50:55+11:489:25
21.Merilä SeppoOYUS51:14+12:079:29
22.Sorvari KerkkoSoJy51:19+12:129:30
23.Kariniemi Markku51:47+12:409:35
24.Heinonen Joni51:48+12:419:35
25.Ahokoivu HemmoPohjant51:50+12:439:35
26.Konttila Samuli52:11+13:049:39
27.Mäntykenttä HannuOYUS52:16+13:099:40
28.Kuivalainen MarkkuIisu52:34+13:279:44
29.Yrjänheikki MarkkuOuHu52:38+13:319:44
30.Ruokamo EeroONMKY53:12+14:059:51
31.Lepikkö Tapio53:12+14:059:51
32.Pulkka Pekka53:36+14:299:55
33.Pirttiaho Lauri53:54+14:479:58
34.Potinkara Rami54:04+14:5710:00
35.Vainikainen Seppo54:49+15:4210:09
36.Turunen EskoSonPa55:21+16:1410:15
37.Paatelma RistoKoskRi55:24+16:1710:15
38.Puurunen ReijoOuTa55:24+16:1710:15
39.Sotaniemi Ville55:29+16:2210:16
40.Tuohimaa EskoONMKY55:43+16:3610:19
41.Juntunen ReijoIinYr55:55+16:4810:21
42.Kemppainen PasiOYS-Vapari55:56+16:4910:21
43.Pätsi Markus56:44+17:3710:30
44.Tahkokorpi Jukka56:45+17:3810:30
45.Jaako MikkoPohjant57:05+17:5810:34
46.Takkinen EskoKiimU57:37+18:3010:40
47.Tienhaara Jari59:07+20:0010:56
48.Hietala Aki59:22+20:1510:59
49.Huhtanen RaimoKiimU59:43+20:3611:03
50.Paaso JoukoPeRa59:44+20:3711:03
51.Pyky AriKiimU59:49+20:4211:04
52.Mettälä Juuso59:55+20:4811:05
53.Paularanta KimmoOLK60:11+21:0411:08
54.Maliniemi Ville60:18+21:1111:10
55.Moilanen MikkoOSVA60:48+21:4111:15
56.Karhumaa Jouni60:48+21:4111:15
57.Aula Matti61:03+21:5611:18
58.Hanni Juha61:09+22:0211:19
59.Heinikoski KaleviKoskRi61:44+22:3711:25
60.Suomio PekkaPohjant62:11+23:0411:30
61.Kokkonen TiimoOAMK62:14+23:0711:31
62.Kallioinen AriPohjant62:31+23:2411:34
63.Tauriainen Janne62:55+23:4811:39
64.Eronen Ville63:10+24:0311:41
65.Grön Matias63:36+24:2911:46
66.Saariniemi Pekka63:41+24:3411:47
67.Nissinen Jussi64:24+25:1711:55
68.Nikkilä JaniPaksumahat64:57+25:5012:01
69.Hirsimäki Markus66:39+27:3212:20
70.Kurttila Pentti66:41+27:3412:20
71.Rahikkala EsaMuhU67:47+28:4012:33
72.Hagman JuhaOusVa69:43+30:3612:54
73.Jäntti MattiPohjant70:25+31:1813:02
74.Holappa RaimoHaHe70:32+31:2513:03
75.Hekkala Urpo70:47+31:4013:06
76.Nissinen Kari72:58+33:5113:30
77.Lindfors Jukka73:02+33:5513:31
78.Timmerbacka Juhani75:58+36:5114:04
79.Kurula JuhaniPohjant77:53+38:4614:25
80.Hirvelä ReijoPunKu81:46+42:3915:08
81.Mäntylä Juha87:04+47:5716:07
82.Tanskanen Jouni98:36+59:2918:15
83.Perjes Abel116:10+77:0321:30
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HenriikkaPohjant35:01 10:36
2.Aalto Pirjo35:42+0:4110:49
3.Ervasti AinoKiimU45:25+10:2413:45
4.Kivelä Elina48:04+13:0314:33
5.Nuolioja Sari51:12+16:1115:30
6.Paaso LeenaPeRa53:46+18:4516:17
7.Malm Pirkko54:38+19:3716:33
8.Siirilä Kristiina55:33+20:3216:50
9.Nevala AnuOusva60:44+25:4318:24
10.Niemistö Johanna61:02+26:0118:29
11.Hautala TuulaONMKY63:18+28:1719:10
12.Hanhela RailiKiimU65:31+30:3019:51
13.Kiuttu Merja66:14+31:1320:04
14.Sorvari PirkkoOSVA67:05+32:0420:19
15.Hiltunen Marja-Liisa67:09+32:0820:20
16.Herronen TarjaOys-Vapari67:22+32:2120:24
17.Merilä KirstiOYUS67:32+32:3120:27
18.Junes-Kähkölä AnuPohjant68:09+33:0820:39
19.Halme Viivi68:34+33:3320:46
20.Apila Outi68:36+33:3520:47
21.Huotari Sari69:15+34:1420:59
22.Rahikkala Pirjo70:08+35:0721:15
23.Laakkonen Sari72:55+37:5422:05
24.Neiti 173:00+37:5922:07
25.Sarkkinen Kaisu73:37+38:3622:18
26.Huukonen AnneOus/vapari74:51+39:5022:40
27.Koivunen SiniYlikNM76:24+41:2323:09
28.Sotaniemi Anna-Marja79:19+44:1824:02
29.Hakkarainen Riitta79:26+44:2524:04
30.Aatsinki MirjaVePo81:19+46:1824:38
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen Raimo29:40 8:59
2.Toropainen PauliONMKY31:38+1:589:35
3.Alalahti JaakkoONMKY33:05+3:2510:01
4.Schroderus SanteriPohjant33:23+3:4310:06
5.Pirttiaho Lauri34:26+4:4610:26
6.Tienhaara JariHaHe36:30+6:5011:03
7.Kivinen Juhani38:19+8:3911:36
8.Pentikäinen Heimo39:18+9:3811:54
9.Pohjamo SamuliPeRa43:21+13:4113:08
10.Hiltunen Juho43:29+13:4913:10
11.Karppinen JariOuTa44:20+14:4013:26
12.Karjalainen Ilpo44:49+15:0913:34
13.Heinikoski KaleviKoskRi46:25+16:4514:03
14.Puurunen JormaONMKY46:51+17:1114:11
15.Lind MattiKiimU47:38+17:5814:26
16.Kaimio Auvo48:13+18:3314:36
17.Pentikäinen PekkoLuiskaotsat48:30+18:5014:41
18.Mattila SeppoKoskRi49:03+19:2314:51
19.Patana Timo49:06+19:2614:52
20.Pyky KalleKiimU50:24+20:4415:16
21.Pyky EskoKiimU50:52+21:1215:24
22.Runtti YrjöKiimU50:57+21:1715:26
23.Veijovaara JormaPohjant51:03+21:2315:28
24.Väinö LohelaPohjant51:58+22:1815:44
25.Väänänen AriOHS53:27+23:4716:11
26.Manninen Eero56:38+26:5817:09
27.Närhi Tuomas57:06+27:2617:18
28.Mylly Tapio57:15+27:3517:20
29.Luukinen Tuomo57:36+27:5617:27
30.Arola SeppoLaiVe58:07+28:2717:36
31.Patana TeuvoKoS58:11+28:3117:37
32.Pöyry MattiKiimu58:38+28:5817:46
33.Vattula EeroONMKY60:44+31:0418:24
34.Haikola Mauri63:24+33:4419:12
35.Eino Rahkola64:52+35:1219:39
36.Karjalainen ArtoKajKu66:20+36:4020:06
37.Herronen Jouni67:10+37:3020:21
38.Rahja Osmo67:36+37:5620:29
39.Hanhela PaavoKiimU74:08+44:2822:27
40.Mikkonen Toivo74:58+45:1822:43
41.Rautio Jukka79:08+49:2823:58
42.Keränen EeroKoskRi83:45+54:0525:22
43.Korkala Veikko92:01+62:2127:53
44.Kemppainen Timo100:36+70:5630:29
D-rata, naiset 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki JuliaLaiVe15:53 11:20
2.Lapinkangas HeidiPeRa15:54+0:0111:21
3.Kallinen Anna-MaijaKoskRi16:13+0:2011:35
4.Anttila Oona17:03+1:1012:10
5.Kelhä Jenni18:18+2:2513:04
6.Kokko Sonja18:21+2:2813:06
7.Alitalo HeidiOSVA18:29+2:3613:12
8.Mutka Aino20:41+4:4814:46
9.Ronkainen Sanni23:50+7:5717:01
10.Tuomela Pauliina27:57+12:0419:57
11.Lehtosaari Anna-MariaHaHe28:00+12:0720:00
12.Korkeasalo VuokkoHaHe28:15+12:2220:10
13.Hyry Emma30:28+14:3521:45
14.Kauppila Anniina32:41+16:4823:20
15.Leskelä JasminHaHe44:36+28:4331:51
16.Höglund VilmaHaHe46:22+30:2933:07
17.Mäntykenttä Anja48:31+32:3834:39
D-rata, miehet 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopeKiimU11:14 8:01
2.Karjalainen ArtoKajKu13:19+2:059:30
3.Ijäs Oskari14:03+2:4910:02
4.Tienhaara HarriHaHe14:04+2:5010:02
5.Kukkonen Elias14:06+2:5210:04
6.Heikka BenjaminPohjant14:47+3:3310:33
7.Alitalo JoonasOSVA15:30+4:1611:04
8.Kokko Sami18:35+7:2113:16
9.Patana Joonas19:14+8:0013:44
10.Mutka KaiAlatPi20:57+9:4314:57
11.Ojuva Kalle23:15+12:0116:36
12.Lahtela Veikka23:21+12:0716:40
13.Vartiainen SuloKiimU23:55+12:4117:05
14.Keskikuru Juuso24:38+13:2417:35
15.Ojuva Kasper24:41+13:2717:37
16.Keskikuru Jaakko24:46+13:3217:41
17.Ronkainen Jussi25:00+13:4617:51
18.Valkama Miika29:22+18:0820:58
19.Sipola SeppoPeRa30:17+19:0321:37
20.Hyry Riku30:38+19:2421:52
21.Klasila IlariPera32:27+21:1323:10
22.Pitkänen Teuvo41:51+30:3729:53
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Neiti 215:55 -
Pääkkö Juhani58:50 -
Alitalo SamiOSVA22:00 -
Vostrakov Pentti52:59 -
Mäntylä Anne-Maria24:42 -
Väliheikki PetraLaiVe68:18 -
Schroderus SamuliPohjant34:17 -
Lautamo Anu52:51 -
Anttila AnnariinaPohjant35:34 -
Kurula JohannesPohjant55:04 -
Mikkonen EeroKiimU35:58 -
Rautio Mikko65:40 -
Hokkanen Anni37:16 -
Sihvola Tuomo119:07 -
Siirilä Jukka37:36 -
Jaatinen Milja50:59 -
Kotila HarriYlikNM38:31 -
Vostrakov Aija52:59 -
Molander Tomi42:02 -
Karppinen JoukoLaiVe54:40 -
Jokela RiittaYlikNM42:15 -
Luukela Esko58:23 -
Ollanketo Toni43:56 -
Vainio Timo64:01 -
Korhonen PäiviHanka46:10 -
Päivi AlitaloOSVA67:31 -
Hokkanen Liina49:10 -
Taini Antti103:44 -
Hokkanen Hilma49:10 -
Rautio Pekka127:28 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Hannusakari, 2012-08-18 22:42:30

    Eikö Isoniemen maastoon saisi nätisti pyöräradan huonopolvisille? Viikonloppuna osa maastopyöräporukoista Vuokatti MTB:ssä.
  2. ratamestarin apupoika, 2012-08-20 17:15:08

    PeRan torstai-illan oulurastit ovat normaaliaikaan, lähdöt klo 16.30--19.00.
    A-rata 7,2km, 20 rastia
    B-rata 5,4km, 18 rastia
    C-rata 3,3km, 11 rastia
    D-rata 1,4km, 8 rastia

    Smartumin liikunta- ja kulttuurisetelit käy maksuvälineenä.

    Tervetuloa!
  3. C-rata, 2012-08-23 20:38:45

    C-rata, minkä kiersin, oli hyvä ja suunnistuksellinen. Hieno homma!
  4. Kaikille.., 2012-08-23 21:38:11

    Hei.olipa taas kiva nähä teitä INNOKKAITA "harrastajia"lajimme on saanut suuren suosion..josta me oomme onnellisia jokaisesta n.370 rasteilijasta..näkemisiin RASTEILLA..
  5. ratamestarin apupoika, 2012-08-23 23:29:15

    (23.8-klo 23:20)tulosten siivoaminen vei taas aikaa, viimeinen saatiin maastosta pois klo 21.03. Tulokset ilmaantuu varmaan näille sivuille perjantaina. Kiireisimmät voivat ihailla tuloksia PeRan sivuilta: www.peramerenrasti.com /kilpailut /2012
  6. kuntoilija, 2012-08-24 21:14:45

    A-rata oli hyvä. Oivia rastivälejä. Varsinkin kartan vasemmanpuoleiset rastit oli kivoja suunnistaa. Voisi jatkossa keskittää rastit enemmän juuri tälle alueelle ja tietysti ehkä ottaa mukaan maastoa etelämpääkin.