< Takaisin kalenteriin

Hönttämäki 2.5.2004

Pohjan Viestikilta

Radat A, B, C ja D. HUOM! Maastoon pääsee klo 13-15. Kilpailukeskus Hönttämäen kenttä. Tervetuloa!

Opastus
Oulu-Kuusamo tieltä Hönttämäen rampista n. 9km Oulusta.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
119
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen PäiviONMKY63:36 9:47
2.Aatsinki MaijaKemijU63:57+0:219:50
3.Jaako NiinaLänRa65:30+1:5410:04
4.Kallio PäiviOYUS67:02+3:2610:18
5.Nurmikumpu MelinaKoskRi68:22+4:4610:31
6.Väyrynen Anna-KaisaLaiVe69:05+5:2910:37
7.Palmi Sara 80:38+17:0212:24
8.Salmela JuttaLaiVe83:05+19:2912:46
9.Salmela MarjutLaiVe83:31+19:5512:50
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa44:21 6:49
2.Ronkainen TuomasKoskRi44:59+0:386:55
3.Kettu KaiPohjant45:50+1:297:03
4.Holappa HannuRaPe45:59+1:387:04
5.Harju EeroPohjant46:40+2:197:10
6.Tuohimaa EskoONMKY48:21+4:007:26
7.Grekelä AnttiHaHe48:28+4:077:27
8.Posti HarriKoskRi49:16+4:557:34
9.Matila TommiLänRa49:49+5:287:39
10.Järvinen SeppoOuTa50:08+5:477:42
11.Pekkarinen JariKoskRi50:36+6:157:47
12.Ingerttilä PenttiLaiVe50:52+6:317:49
13.Rahja MikaPeRa52:35+8:148:05
14.Holappa TeuvoRaPe53:38+9:178:15
15.Kesti Ari 56:26+12:058:40
16.Mikkonen VilleKoskRi57:12+12:518:48
17.Jortama TimoPohjant57:26+13:058:50
18.Juuso HannuOYUS58:03+13:428:55
19.Luodonpää RistoAlatPi58:35+14:149:00
20.Hiltunen JarkkoOHS58:51+14:309:03
21.Kinnunen Matti 59:24+15:039:08
22.Laitila VesaPeRa61:59+17:389:32
23.Moilanen MikkoOsVa64:10+19:499:52
24.Kaasinen AulisPohjant66:59+22:3810:18
25.Pietiläinen ErkkiPeRa69:50+25:2910:44
26.Kinnunen Antti 74:46+30:2511:30
27.Huuhka Kai 75:14+30:5311:34
28.Alakiuttu Tapani 83:33+39:1212:51
Nygård MarkkuOPU0:00 0:00
Ojala Kai 0:00 0:00
Torvinen Sami 0:00 0:00
Qvist LasseKoskRi0:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahokas MaaritSalRe56:02 11:12
2.Norkniivilä Anne 56:11+0:0911:14
3.Jokikokko TarjaOuTa58:41+2:3911:44
4.Holappa TiinaONMKY70:00+13:5814:00
5.Saarela KatjaYlikNM76:50+20:4815:22
6.Jortama PirjoPohjant77:11+21:0915:26
7.Rajala Hanna-Kaisa 82:34+26:3216:30
8.Herva RiittaOYS/Vapari106:00+49:5821:12
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuYlikNM32:32 6:30
2.Andersson Petri 39:25+6:537:53
3.Korhonen MarkoKuoSu40:22+7:508:04
4.Rossi Jarmo 40:46+8:148:09
5.Väräniemi AskoNokia41:06+8:348:13
6.Kainänen Kimmo 46:23+13:519:16
7.Norrkniivilä JaakkoPulkPo46:25+13:539:17
8.Kinnula AhtiKEV46:29+13:579:17
9.Kaipala RaunoOYS/Vapari47:19+14:479:27
10.Rahko JaakkoLaiVe47:58+15:269:35
11.Hourula Ismo 48:45+16:139:45
12.Kallio VeikkoONMKY49:51+17:199:58
13.Suhonen Kauko 50:11+17:3910:02
14.Pernu AnttiOsVa52:18+19:4610:27
15.Ojala Sami 53:41+21:0910:44
16.Ojala Arto 54:15+21:4310:51
17.Pelkonen Hannu 56:12+23:4011:14
18.Hihnala Heikki 56:29+23:5711:17
19.Norrkniivilä MarttiPulkPo59:10+26:3811:50
20.Puolakka Jari 62:32+30:0012:30
21.Moilanen EeroKiimU65:30+32:5813:06
22.Parkkinen PekkaPohjant98:04+65:3219:36
Helttunen JanneKiimU0:00 0:00
Nikula ReinoOuTa0:00 0:00
Toropainen PauliONMKY0:00 0:00
Mikkonen JuhoKoskRi0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JenniLaiVe35:49 9:56
2.Keltamäki TiiaOuTa37:42+1:5310:28
3.Runtti MerjaPohjant38:33+2:4410:42
4.Pyörälä MaaritOYS/Vapari48:19+12:3013:25
5.Väänänen MerviOYS/Vapari48:22+12:3313:26
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari48:51+13:0213:34
7.Nikula IrmaOuTa49:19+13:3013:41
8.Jortama LauraPohjant49:20+13:3113:42
9.Isotalus Anita 55:45+19:5615:29
10.Korpioja Anita 64:39+28:5017:57
11.Huttunen KaisaOYS/Vapari109:45+73:5630:29
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM32:05 8:54
2.Kaimio AuvoHope34:53+2:489:41
3.Helttunen ReinoKiimU35:17+3:129:48
4.Heikka LauriYlikNM35:19+3:149:48
5.Rahkola EeroOulRe35:29+3:249:51
6.Juutinen HannuPohjant36:08+4:0310:02
7.Jähtti MattiPohjant36:53+4:4810:14
8.Pernu TimoOsVa38:41+6:3610:44
9.Vartiainen SuloKiimU41:19+9:1411:28
10.Pyky EskoKiimU41:26+9:2111:30
11.Kerola PenttiKiimU43:43+11:3812:08
12.Pitkänen TeuvoIisu43:44+11:3912:08
13.Havas MarttiOYUS44:54+12:4912:28
14.Väänänen ArttuYlikNM46:53+14:4813:01
15.Tapio MattiKiimU47:03+14:5813:04
16.Tolonen IikkaPeRa49:39+17:3413:47
17.Berg Henri 52:06+20:0114:28
18.Tuominen Pentti 52:48+20:4314:40
19.Kivinen Janne 54:34+22:2915:09
20.Honkala Jaakko 55:21+23:1615:22
21.Pyhtilä Mauno 61:18+29:1317:01
22.Järvelä Kalevi 61:40+29:3517:07
Moilanen VilhoOsVa0:00 0:00
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka AnnaYlikNM24:11 13:26
2.Molander Janica 24:15+0:0413:28
3.Fredriksson CaritaOuTa27:12+3:0115:06
4.Keltamäki SonjaOuTa28:53+4:4216:02
5.Berg Päivi 37:53+13:4221:02
Väyrynen SatuLaiVe0:00 0:00
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe14:38 8:07
2.Berg Petri 17:19+2:419:37
3.Qvist TomiKoskRi27:46+13:0815:25
Silven Konsta 0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.