< Takaisin kalenteriin

Isoaho Jääli 2.6.2013

Kiimingin Urheilijat

Maastoon pääsee klo 14-16. Tukireitti. Yhteyshenkilö Kari Räisänen 0447032530

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
162
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, naiset 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo AliciaSK-Pohjant75:39 10:05
2.Laurila SariSalRe80:10+4:3110:41
3.Hankonen JohannaPohajnt81:13+5:3410:49
E-rata, miehet 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mourujärvi PetriHaHe51:27 6:51
2.Hyvönen PanuPohjant57:57+6:307:43
3.Aunola AkiSalRe59:11+7:447:53
4.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari59:55+8:287:59
5.Palosaari MikkoKiimU60:02+8:358:00
6.Rankinen JuhoSiSe60:25+8:588:03
7.Holma ErkkiOulRe61:19+9:528:10
8.Pajari TommiPohjant65:50+14:238:46
9.Jykylä Petri67:28+16:018:59
10.Takkinen JukkaKiimU67:50+16:239:02
11.Suomala Ville67:52+16:259:02
12.Ahokoivu HemmoPohjant70:19+18:529:22
13.Mutka Kai70:46+19:199:26
14.Turtinen Pauli72:35+21:089:40
15.Järviluoma Ari73:03+21:369:44
16.Ahonen ArtoInarYr75:05+23:3810:00
17.Luiro JanOulRe83:10+31:4311:05
18.Hietala Aki86:27+35:0011:31
A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Piirto MarjoLänRa64:38 10:35
2.Kosola ElliPohjant64:52+0:1410:38
3.Limingoja JohannaOsVa67:25+2:4711:03
4.Kela MerjaOulRe68:15+3:3711:11
5.Holster-Hemmi MerviPohjant69:11+4:3311:20
6.Leinonen Mari70:42+6:0411:35
7.Jokela RiittaYlikNM73:59+9:2112:07
8.Holma KaisuOulRe76:10+11:3212:29
9.Kela MirjaOulRe82:09+17:3113:28
10.Luiro Taru85:05+20:2713:56
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi JuhaKoskRi39:31 6:28
2.Himo SuunnistajaÄäSa41:42+2:116:50
3.Viippola IlpoOuTa42:52+3:217:01
4.Tervo ArhiONMKY48:47+9:167:59
5.Soppela Pete50:24+10:538:15
6.Kaisanlahti Jyrki52:23+12:528:35
7.Räisänen HarriKiimU53:10+13:398:42
8.Riikola IlkkaYNM55:45+16:149:08
9.Piirto Jarkko56:12+16:419:12
10.Kinnunen Jukka56:39+17:089:17
11.Vuoti Mikko59:06+19:359:41
12.Passoja MattiPaksumahat59:20+19:499:43
13.Herva TuomasPohjant60:56+21:259:59
14.Holmi Lauri61:13+21:4210:02
15.Tauriainen Janne64:37+25:0610:35
16.Alitalo SamiOsVa64:38+25:0710:35
17.Näpänkangas JuhaOYS/Vapari65:58+26:2710:48
18.Korhonen Perttu65:58+26:2710:48
19.Tuohimaa EskoONMKY66:01+26:3010:49
20.Heinikoski KaukoKoskRi67:16+27:4511:01
21.Pirttiaho Lauri70:10+30:3911:30
22.Kangas Seppo72:51+33:2011:56
23.Mäntylä Juha73:15+33:4412:00
24.Yli-Eerola EsaHlT74:46+35:1512:15
25.Laurila HeikkiSalRe83:08+43:3713:37
26.Niskanen Veli-Matti99:08+59:3716:15
Tokola Teemu56:07 9:11
Pelkonen AlpoOSVA77:39 12:43
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto Pirjo44:24 9:26
2.Ylikukkonen KatjaOuTa49:22+4:5810:30
3.Alitalo PäiviOsVa55:00+10:3611:42
4.Pelkonen MaijaOSVA58:27+14:0312:26
5.Magga Johanna60:04+15:4012:46
6.Hannuniemi Anne62:45+18:2113:21
7.Leinonen Anna65:31+21:0713:56
8.Herronen TarjaOYS/Vapari66:47+22:2314:12
9.With Tiina67:56+23:3214:27
10.Halme Viivi69:00+24:3614:40
11.Ylieerola Irja70:13+25:4914:56
12.Huttunen Riikka70:31+26:0715:00
13.Vuontisjärvi Annu72:17+27:5315:22
14.Leipälä Johanna74:31+30:0715:51
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rantapelkonen TuomoONMKY30:27 6:28
2.Hanhela MaunoHaHe35:08+4:417:28
3.Kela MarkoOulRe36:10+5:437:41
4.Viippola AapoOuTa37:00+6:337:52
5.Timonen Pasi38:33+8:068:12
6.Takkinen EskoKiimU39:04+8:378:18
7.Myllymaa KaukoOulRe39:15+8:488:21
8.Puurunen JormaONMKY42:22+11:559:00
9.Lukkarinen MikkoPohjant47:40+17:1310:08
10.Pyky AriKiimU50:26+19:5910:43
11.Kurula JuhaniPohjant51:15+20:4810:54
12.Horsma AaroKiimU51:54+21:2711:02
13.Otsukka Jani53:26+22:5911:22
14.With Mikko53:56+23:2911:28
15.Hostikka Teemu57:25+26:5812:12
16.Sundelin JuhaHaHe61:35+31:0813:06
17.Paavola JanneHaHe61:35+31:0813:06
18.Runtti YrjöKiimU63:01+32:3413:24
19.Meriläinen Seppo64:15+33:4813:40
20.Herronen Jouni67:03+36:3614:15
21.Tuomaala Tuukka69:04+38:3714:41
22.Keränen Vesa69:49+39:2214:51
23.Kukkohovi ReinoOsVa89:27+59:0019:01
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas TaikaPohjant33:10 9:45
2.Rahkola IrmaOYS/Vapari33:52+0:429:57
3.Myllymaa PirkkoOulRe42:17+9:0712:26
4.Lämsä SoiliYlikNM44:35+11:2513:06
5.Malm PirkkoOYS/Vapari46:23+13:1313:38
6.Koivusalo Henna47:13+14:0313:53
7.Mattila Ulla47:37+14:2714:00
8.Riikola RoosaYlikNM51:58+18:4815:17
9.Riikola RiinaYlikNM52:12+19:0215:21
10.Kaikkonen Leena54:37+21:2716:03
11.Loukusa AnniIisu67:50+34:4019:57
12.Loukusa IinaIisu68:04+34:5420:01
Huotari Sari40:48 12:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopePohjant24:55 7:19
2.Siirilä Jukka27:12+2:178:00
3.Toropainen PauliONMKY27:58+3:038:13
4.Räinä IlkkaIisu30:33+5:388:59
5.Pelkonen ToivoYlikNM31:05+6:109:08
6.Veijovaara MikaVaaSu33:22+8:279:48
7.Kaimio Auvo33:34+8:399:52
8.Pöyry MattiKiimU34:11+9:1610:03
9.Laasonen Matti36:18+11:2310:40
10.Lohela VäinöPohjant37:54+12:5911:08
11.Mettovaara Pekka38:04+13:0911:11
12.Tienhaara JariHaHe38:57+14:0211:27
13.Pyky EskoKiimU54:46+29:5116:06
14.Kemppainen Timo54:49+29:5416:07
15.Kaisanlahti VerneriOLS71:21+46:2620:59
16.Salminen KariOYUS84:33+59:3824:52
Rahkola EeroOulRe36:38 10:46
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila ElinaSalRe28:33 16:47
2.Koskela Titta30:29+1:5617:55
3.Liukkonen Sanna31:05+2:3218:17
4.Mattila Orvokki31:54+3:2118:45
5.Voipio Hanna-Mari44:00+15:2725:52
6.Hautala TuulaONMKY44:07+15:3425:57
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopePohjant14:57 8:47
2.Tienhaara HarriHaHe17:29+2:3210:17
Laine Eero51:27 30:15
TR-rata, tytöt 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VenlaOuTa23:41 18:13
2.Laurila ElinaSalRe32:03+8:2224:39
Holma EssiOulRe29:24 22:36
RR-rata, tytöt 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila ElinaSalRe12:03 8:02
2.Väliheikki ErikaLaive15:58+3:5510:38
3.Anttila Minea20:51+8:4813:54
4.Similä SelinaPohjant27:19+15:1618:12
5.Similä HelmiinaPohajnt28:35+16:3219:03
6.Loukusa Aino33:23+21:2022:15
7.Skog Hilla35:28+23:2523:38
RR-rata, pojat 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Similä SeveriPohjant14:57 9:58
2.Viippola VeetiOuTa21:24+6:2714:16
3.Jussila Niilo27:42+12:4518:28
4.Kotaniemi Valtteri28:29+13:3218:59
5.Karjala OskariPohjant30:16+15:1920:10
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Koivula IlkkaPohjant55:12 -
Kosola MarjaPohjant68:26 -
Kinnunen EerikPohjant19:15 -
Kosola EveliinaPohjant65:45 -
Tokola Niilo41:43 -
Kinnunen KallePohjant19:04 -
Hautala Matti45:07 -
Väliheikki PetraLaive62:36 -
Laitinen valtteri47:12 -
Jaako MikkoPohjant68:04 -
Ijäs Oskari50:14 -
Airaksinen RistoOuTa55:07 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kiimu 2.6.2013, 2013-05-28 08:14:31

    Ratatiedot ja muuta infoa:

    E-rata 7,5 km 29 rastia
    A-rata 6,1 km 20 rastia
    B-rata 4,4 km 13 rastia
    C-rata 3,4 km 10 rastia
    D-rata 1,7 km 7 rastia
    TR-rata 1,3 km 5 rastia
    RR-rata 1,5 km 5 rastia

    E-radalla perhoslenkit. Lyhyet radat on vedetty kangasmaastoon. Pidemmät radat käyvät vanhalla soramonttu alueella ja löytyy sieltä suon ylityskin.

    Talviturkit voi käydä jättämässä Jäälin Rivieeralla, joka löytyy kartan keskeltä.

    Ja koska torstaille tuntuu sattuvan monen koulun ja päiväkodin kevätjuhlat, tarjoamme mahdollisuuden ratojen

    klo 14-16.

    Eli ylimääräiset Oulurastit 2.6.2013. Sama maasto ja samat radat kuin 30.5.

    KiimUn rastiella käyvät tavallisimmat liikunta- ja kulttuurisetelit.

    Tervetuloa Jääliin suunnistamaan.
  2. Oma Rata, 2013-06-02 20:07:29

    Haluan lämpimästi kiittää näistä ylimääräisistä rasteista. Olisipa niitä mahdollista juosta useamminkin kesän aikana, mutta tuskin niiden järjestämiseen resurssit riittävät.