< Takaisin kalenteriin

Kalliosuo 19.6.2014

Perämeren Rasti

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Erkki Pietiläinen 0503720722

Opastus
Tie 848 Haukiväylä E 75 liittymä 15 poistuttaessa. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
257
Tulokset päivitetty
19.6.2014 22:49

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaOYS/Vapari57:32 9:45
2.Nurmela OoseKoS58:05+0:339:50
3.Laitinen MariaYlikNM59:04+1:3210:00
4.Näsi JuliaanaPohjant60:04+2:3210:10
5.Näsi AuroraPohjant64:05+6:3310:51
6.Limingoja JohannaOsVa64:57+7:2511:00
7.Juntunen JohannaIinYr65:12+7:4011:03
8.Juntunen MarjutOYS/Vapari65:26+7:5411:05
9.Siirilä Katariina67:41+10:0911:28
10.Leskelä MaaritOsVa68:13+10:4111:33
11.Lappalainen Sirpa68:15+10:4311:34
12.Junnila Anu70:21+12:4911:55
13.Kaijanen TyttiOsVa70:45+13:1311:59
14.Holma KaisuOulRe73:59+16:2712:32
15.Kela MerjaOulRe75:02+17:3012:43
16.Sillanpää ElinaPohjant75:44+18:1212:50
17.Mutka Hanna77:37+20:0513:09
18.Marjakangas ElinaOV81:07+23:3513:44
19.Simola LottaOYS/Vapari84:44+27:1214:21
20.Palmer Katariina85:42+28:1014:31
21.Happonen KaisaPohjant86:21+28:4914:38
22.Magga Johanna89:48+32:1615:13
23.Santaniemi MerjaOsva89:49+32:1715:13
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant38:23 6:30
2.Rahko SampoPohjant39:42+1:196:43
3.Seppänen MikaVaKa40:38+2:156:53
4.Helander IisakPohjant42:14+3:517:09
5.Schroderus SanteriPohjant42:40+4:177:13
6.Kotaniemi JuhaKoskRi43:28+5:057:22
7.Taskila Markku45:10+6:477:39
8.Rahja MikaPeRa46:42+8:197:54
9.Teerikangas Matti47:13+8:508:00
10.Airaksinen RistoOuTa49:20+10:578:21
11.Jurvakainen MikaKiimU50:13+11:508:30
12.Malm LauriOSAO50:19+11:568:31
13.Niemelä UrpoPohjant50:23+12:008:32
14.Ahokoivu HemmoPohjant51:36+13:138:44
15.Heikka LauriPohjant51:53+13:308:47
16.Grekelä AnttiHaHe52:07+13:448:50
17.Savolainen HannuPohjant54:50+16:279:17
18.Taskila Hannu56:03+17:409:30
19.Ussila JaniHaHe56:22+17:599:33
20.Järvenpää RaimoIisu56:28+18:059:34
21.Heinikoski Olli56:33+18:109:35
22.Ojala KaiPaksumahat56:39+18:169:36
23.Holma ErkkiOulRe56:39+18:169:36
24.Nikula PasiOuTa57:01+18:389:39
25.Niskanen Veli-Matti57:08+18:459:41
26.Vainio TimoPohjant57:13+18:509:41
27.Mikkonen AlpoOYS/Vapari58:07+19:449:51
28.Hanhela MaunoHaHe58:31+20:089:55
29.Härmä AnttiOYS/Vapari58:51+20:289:58
30.Pätsi PauliOYS/Vapari58:56+20:339:59
31.Kivinen Janne59:25+21:0210:04
32.Suomala Ville59:34+21:1110:05
33.Rauhala Antti59:42+21:1910:07
34.Lukkari Junnu59:50+21:2710:08
35.Argillander ErkkiVaKa60:52+22:2910:18
36.Siirilä Jukka61:03+22:4010:20
37.Hirsimäki JuhoPohjant61:06+22:4310:21
38.Ruotsalainen KeijoOYUS63:10+24:4710:42
39.Haajanen JuhaPohjant63:13+24:5010:42
40.Peltokangas Tarmo63:55+25:3210:50
41.Kinnunen Matti64:32+26:0910:56
42.Potinkara Rami65:03+26:4011:01
43.Kähkölä JuhaPohjant65:56+27:3311:10
44.Puotiniemi Seppo66:24+28:0111:15
45.Laitinen Antti66:31+28:0811:16
46.Lempinen HannuFujitsu66:36+28:1311:17
47.Juntunen ReijoIiY67:07+28:4411:22
48.Maliniemi Ville67:26+29:0311:25
49.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari67:51+29:2811:30
50.Lappalainen Ville68:22+29:5911:35
51.Pirttiaho Lauri70:10+31:4711:53
52.Tonttila PanuOYS/Vapari71:47+33:2412:10
53.Karsikas Jouni72:23+34:0012:16
54.Eronen Ville72:24+34:0112:16
55.Isolahti MikaPohjant72:59+34:3612:22
56.Laurila MikaKoskRi73:09+34:4612:23
57.Sillanpää TommiPohjant/OI74:04+35:4112:33
58.Pelkonen Hannu75:16+36:5312:45
59.Keränen Vesa77:30+39:0713:08
60.Mettälä Juuso79:02+40:3913:23
61.Haltamo Janne85:53+47:3014:33
62.Inget Mikko94:04+55:4115:56
B-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki PetraLaive40:52 10:45
2.Rouhiainen SiniOYS/Vapari40:58+0:0610:46
3.Kotaniemi SariKoskRi45:20+4:2811:55
4.Siirilä Kristiina45:30+4:3811:58
5.Aalto PirjoPohjant45:32+4:4011:58
6.Mattila OrvokkiPohjant45:50+4:5812:03
7.Backman SaanaHaHe46:19+5:2712:11
8.Lautamo Anu48:35+7:4312:47
9.Pöyhtäri Mari49:23+8:3112:59
10.Korppinen LauraKoskRi49:30+8:3813:01
11.Myllymaa PirkkoOulRe50:42+9:5013:20
12.Herronen TarjaOYS/Vapari51:01+10:0913:25
13.Lamberg Anja-LeenaSalRe53:30+12:3814:04
14.Pellikka SusannaOYS/Vapari53:34+12:4214:05
15.Ylilauri Vilma54:26+13:3414:19
16.Huotari SariPohjant55:18+14:2614:33
17.Immonen KaijaOYS/Vapari55:25+14:3314:35
18.Koivula Kirsi56:12+15:2014:47
19.Mäkelin MinnaOYS/Vapari58:23+17:3115:21
20.Yli-Eerola IrjaHlT60:52+20:0016:01
21.Kangas Margit61:16+20:2416:07
22.Kivelä ElinaPohjant63:17+22:2516:39
23.Pelkonen MaijaOSVA65:37+24:4517:16
24.Logar MonikaSlovenia70:37+29:4518:35
25.Saarimaa SannaOsVa71:45+30:5318:52
26.Peltokangas Päivi71:50+30:5818:54
27.Mattila UllaPohjant73:33+32:4119:21
28.Laakkonen Sari74:19+33:2719:33
29.Kukkonen Reetta74:23+33:3119:34
30.Holma LiisaOYS/Vapari74:25+33:3319:35
31.Kinnula IrmaOYS/Vapari79:26+38:3420:54
32.Lukkari Liisa80:17+39:2521:07
33.Tommivaara Sylvia88:05+47:1323:10
34.Tuunanen Marja89:12+48:2023:28
35.Castren Jutta95:08+54:1625:02
B-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuONMKY30:00 7:53
2.Kotila HarriYlikNM33:32+3:328:49
3.Lehtosaari JariHaHe36:42+6:429:39
4.Sroderus Jari36:47+6:479:40
5.Leukkunen Marko37:36+7:369:53
6.Haapaniemi NiiloHaHe37:39+7:399:54
7.Laitinen OlliPeRa40:04+10:0410:32
8.Jurvakainen OlliKiimU40:41+10:4110:42
9.Pelkonen ToivoYlikNM41:04+11:0410:48
10.Pöyry RoopePohjant41:42+11:4210:58
11.Myllymaa KaukoOulRe42:17+12:1711:07
12.Valkama Mikko43:41+13:4111:29
13.Kivinen Juhani44:19+14:1911:39
14.Pirttiaho Lauri44:26+14:2611:41
15.Tienhaara JariHaHe45:31+15:3111:58
16.Kinnunen Jukka45:41+15:4112:01
17.Räisänen Jukka46:47+16:4712:18
18.Mattila SeppoKoskRi46:51+16:5112:19
19.Pyky AriKiimU48:38+18:3812:47
20.Kinnula AhtiKEV49:48+19:4813:06
21.Sillanpää MattiKoovee50:05+20:0513:10
22.Herronen Jouni50:49+20:4913:22
23.Pentikäinen Heimo51:01+21:0113:25
24.Koivu Vesa51:35+21:3513:34
25.Jäntti MattiPohjant52:48+22:4813:53
26.Savilaakso Hannu52:52+22:5213:54
27.Okkonen JaakkoKempele54:44+24:4414:24
28.Tuunanen Johannes58:57+28:5715:30
29.Juola EskoOH59:22+29:2215:37
30.Lohela VäinöPohjant59:34+29:3415:40
31.Jaako MikkoPohjant64:46+34:4617:02
32.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari64:56+34:5617:05
33.Keränen EeroKoskRi65:48+35:4817:18
34.Sarpola Simo66:58+36:5817:37
35.Pietilä Jukka-PekkaOulun Ins.68:19+38:1917:58
36.Hämeenaho Jani71:06+41:0618:42
37.Peltokangas Petrus71:55+41:5518:55
38.Honkala SamiOUS/Vapari72:47+42:4719:09
39.Koivula Eino75:04+45:0419:45
40.Ylilauri Veikka75:21+45:2119:49
41.Korhonen Aki75:24+45:2419:50
42.Korkala VeikkoRTG77:51+47:5120:29
C-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jurvakainen EllaKiimU23:37 8:44
2.Goman AnnaVePo30:52+7:1511:25
3.Kallinen Anna-MaijaKoskRi35:41+12:0413:12
4.Kela MirjaOulRe36:22+12:4513:28
5.Mutka AinoPohjant36:57+13:2013:41
6.Malm PirkkoOYS/Vapari37:39+14:0213:56
7.Päkkilä SuviHaHe37:42+14:0513:57
8.Kiuttu Merja37:49+14:1214:00
9.With Tiina41:41+18:0415:26
10.Kauppila Ilona44:12+20:3516:22
11.Askeli Eija44:36+20:5916:31
12.Kokko Sonja44:47+21:1016:35
13.Koskela Titta46:36+22:5917:15
14.Ruokamo Pia48:58+25:2118:08
15.Aatsinki MirjaVePo49:57+26:2018:30
16.Sassi Paula53:50+30:1319:56
17.Hanhela RailiKiimU54:59+31:2220:21
18.Pietilä Merja58:58+35:2121:50
19.Öörni-Miettunen Maria68:26+44:4925:20
20.Miettunen ElinaIisu68:31+44:5425:22
C-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tienhaara JukkaHaHe25:09 9:18
2.Hohtola EsaYliopisto25:23+0:149:24
3.Ylimaunu MattiEVP28:37+3:2810:35
4.Puurunen JormaONMKY29:16+4:0710:50
5.Niiniketo KullervoONMKY31:09+6:0011:32
6.Westerholm Tomas31:34+6:2511:41
7.Veijovaara JormaSK-Pohjant32:22+7:1311:59
8.Haatainen MattiIisu32:51+7:4212:10
9.Lukkarinen MikkoPohjant33:56+8:4712:34
10.Pohjamo SamuliPeRa34:30+9:2112:46
11.Tienhaara HarriHaHe34:58+9:4912:57
12.Kallinen RaimoKoskRi34:59+9:5012:57
13.Rahkola Eino35:15+10:0613:03
14.Tanskanen Jouniaaaaa35:41+10:3213:12
15.Manninen EeroOsVa40:25+15:1614:58
16.Rahikkala Atte41:42+16:3315:26
17.Järvelä Kalevi42:01+16:5215:33
18.Honkaniemi Samuli43:23+18:1416:04
19.Pöyry MattiKiimU44:10+19:0116:21
20.Kariniemi Roope44:11+19:0216:21
21.Kokko Sami44:36+19:2716:31
22.Koskela MiikaPohjant46:32+21:2317:14
23.Koskela Kaapo46:33+21:2417:14
24.Pyky EskoKiimU47:54+22:4517:44
25.Väliheikki Satu51:13+26:0418:58
26.Ravaska YrjöIisu52:18+27:0919:22
27.Salminen KariOYUS59:34+34:2522:03
28.Päkkilä Petteri61:15+36:0622:41
29.Rahja Joona64:04+38:5523:43
30.Koivula Vilho78:13+53:0428:58
31.Ylilauri Viljami78:27+53:1829:03
D-rata, naiset 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Minea13:43 9:08
2.Goman MaijaVePo17:06+3:2311:24
3.Kokko Sini18:39+4:5612:26
4.Lukkari Fiona26:58+13:1517:58
5.Kauppila Ilona28:39+14:5619:06
6.Kauppila Elina28:50+15:0719:13
7.Laasonen Oona31:24+17:4120:56
8.Jaatinen IlonaHaHe31:50+18:0721:13
9.Anttila IlonaPohjant31:55+18:1221:16
10.Anttila Minea31:59+18:1621:19
11.Paavola Emma32:46+19:0321:50
12.Rahja Julia33:00+19:1722:00
13.Similä HelmiinaPohjant34:30+20:4723:00
14.Päkkilä Pihla35:03+21:2023:22
15.Päkkilä Venla39:59+26:1626:39
16.Suvanto Emma46:48+33:0531:12
D-rata, miehet 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka BenjaminPohjant13:57 9:18
2.Similä SeveriPohjant15:15+1:1810:10
3.Vartiainen SuloKiimU21:19+7:2214:12
4.Tienhaara JouniHaHe22:17+8:2014:51
5.Westerholm LauriVePo25:06+11:0916:44
6.Kauppila Johannes26:54+12:5717:56
7.Kotaniemi ValtteriKoskRi31:10+17:1320:46
8.Turunen Martti35:51+21:5423:54
9.Tyykiluoto Jaakko39:05+25:0826:03
10.Koskela Taavi41:18+27:2127:32
11.Paavola Joni46:04+32:0730:42
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Haataja MirkaEsSu61:01 -
Sirviö Tomi36:12 -
Kumpula Mika69:51 -
Savolainen JouniPohjant40:39 -
With Mikko65:29 -
Vaarala Harri47:06 -
Nikkilä Jani87:16 -
Paavola Tomi51:08 -
Kaimio Auvo29:02 -
Kivelä Teppo52:13 -
Tuunanen Jari69:02 -
Heikkinen Markku53:38 -
Liuska Timo85:20 -
Järviluoma AriVePo58:17 -
Jaatinen MiljaHaHe46:21 -
Hanhela PaavoKiimU59:31 -
Taskila Vesa122:21 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestarin-apuri, 2014-06-11 15:48:41

    Juhannuksen aaton-aaton kunniaksi siirsimme illan oulurastit kartan mukavimpaan maasto-osaan. Seurauksena on hieman heikommat pysäköintitilat, ajopolun varressa. Kävelyä pysäköinnistä maalipaikalle tulee enimmillään n.800m.
    Paikalle tulon opastus alkaa tieltä 848, n.700m VT4 tien risteyksestä itään. Paikalta poistutaan toista, pohjoisen suuntaan menevää ajopolkua.
    Ratasuunnitelmista kerrotaan tarkemmin tiistaina. Odotettavissa täyttä suunnistusta, hieman lyhennetyille radoilla.
    Uusi paikka on suunnilleen tässä: http://kansalaisen.kartta...fi&lmid=1402494417967
  2. ratamestarin-apuri, 2014-06-16 19:46:01

    Ratapituudet
    A-rata 5,9 km
    B-rata 3,8 km
    C-rata 2,7 km
    D-rata 1,5 km
    Lyhemmät radat kuivilla kankailla. Pidemmillä radoilla voi jalkansa kastaa jos väkisin haluaa.

    Maksuksi käy eurot ja smartumin setelit
  3. suunnistaja, 2014-06-18 23:16:19

    osaiskohan joku kertoa milloin kelteri/kelterin apurit tulis seuraavan kerran rasteille myyntihommiin? varustepuoli tarvitsis päivitystä...
  4. Karttapaikka, 2014-06-19 06:48:20

    Yllä oleva kartanpala lienee näillä main:
    http://kansalaisen.kartta...&x=427949&lang=fi
  5. empassi, 2014-06-19 18:48:06

    Kiitos mukavista rasteista. Hyvä maasto ja kartta.
  6. Metsän Tyttö, 2014-06-19 18:49:26

    Olipa mukava käydä suunnistamassa, kivat maastot ja kengätkin kastuivat, siitä plussaa :) Kiitos järjestäjille hyvästä työstä!
  7. apuri, 2014-06-19 20:54:01

    Tulokset on toimitettu, ja ilmestyy varmaan piakkoin.
    Kiireisemmät voivat käydä lukemassa:
    www.peramerenrasti.com/kilpailut--2014--oulurasti. Tekstitiedosto avautuu oikean reunan nuolesta.
  8. mp, 2014-06-19 21:13:37

    Kiitos minunkin puolesta mukavista rasteista! Oli hauska kastella kengät suossa, sääskistäkään ei ollut haittaa :) Mutta kyllä korkeassa varvikossa rämpiminen on raskasta, hyvä voimaharjoitus tuli samalla!
  9. kauppahommaa, 2014-06-23 16:28:56

    Keltereillä oli jukola kova homma ja finn 5 tulossa Iistä kauppatie 14. avoinna vielä keskiviikkona sitte kolme päivää sulettu ensiviikolla kauppa normisti 9-17 matka iihin 20 minuuttia ystävällisesti seppo