< Takaisin kalenteriin

Kiekon maja 14.6.2005

SK Pohjantähti

Uusittu kartta

Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tietä nro 8300, 10 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
279
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Eeva-LiisaOH61:10 8:04
2.Käkelä MaijaOYS/Vapari81:44+20:3410:47
3.Ruuska Anni 83:42+22:3211:03
4.Mattila PirkkoOYS/Vapari92:27+31:1712:12
5.Pyörälä Maarit 103:06+41:5613:37
A-rata, miehet 7.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa45:32 6:00
2.Korpela MattiPohjant46:27+0:556:08
3.Maaninka JarmoOsVa48:34+3:026:24
4.Holappa HannuRaPe48:51+3:196:27
5.Maaninka Jukka 49:44+4:126:34
6.Grekelä HeikkiPohjant49:56+4:246:35
7.Kuopus SauliPudU50:46+5:146:42
8.Räisänen Kari 50:54+5:226:43
9.Kangas Hannu 51:25+5:536:47
10.Tervo ArhiONMKY52:16+6:446:54
11.Kvist Pertti 52:30+6:586:56
12.Viitanen LauriRaN53:56+8:247:07
13.Matilainen KariKiimU54:27+8:557:11
14.Raitio Janne 55:01+9:297:16
15.Nikula PasiOuTa55:20+9:487:18
16.Holappa TeuvoRaPe55:53+10:217:22
17.Pajari TommiPohjant55:58+10:267:23
18.Palosaari Mikko 56:53+11:217:30
19.Pukema JarnoOuTa56:58+11:267:31
20.Jortama Timo 58:18+12:467:42
21.Muhonen JukkaPohjant58:23+12:517:42
22.Ahokoivu AnttiPohjant59:17+13:457:49
23.Kivelä Janne 59:39+14:077:52
24.Huuhka Kai 60:20+14:487:58
25.Tuominen PetriSalRe60:51+15:198:02
26.Merilä SeppoOYUS61:13+15:418:05
27.Mäkinen JuhaniSalRe61:28+15:568:07
28.Kinnunen Mikko 61:43+16:118:09
29.Karppinen JoukoLaive61:51+16:198:10
30.Hanhela MaunoHaHe62:02+16:308:11
31.Kaasinen AulisPohjant62:15+16:438:13
32.Sillanpää PerttiPoPy62:59+17:278:19
33.Grekelä AnttiHaHe63:00+17:288:19
34.Alaraasakka Eero 63:18+17:468:21
35.Kaiponen Jukka 63:28+17:568:23
36.Järvenpää Mika 63:34+18:028:23
37.Moilanen MikkoOsVa63:52+18:208:26
38.Järviluoma Ari 64:29+18:578:31
39.Lotvonen MiikaLaiVe64:57+19:258:34
40.Ruotsalainen Keijo 65:27+19:558:38
41.Kurttila Ilkka 66:34+21:028:47
42.Niskanen Veli-Matti 68:06+22:348:59
43.Remsu MikkoOYS/Vapari68:10+22:389:00
44.Peltola Jaakko 68:10+22:389:00
45.Ahokoivu HemmoPohjant68:55+23:239:06
46.Riippa Ilkka 69:50+24:189:13
47.Korpela Samuli 70:08+24:369:15
48.Saarinen Tero 71:36+26:049:27
49.Juuso HannuOYUS73:09+27:379:39
50.Sirviö Petri 74:37+29:059:51
51.Savukoski Markku 74:50+29:189:53
52.Savukoski Matti 74:55+29:239:53
53.Pokela RistoPohjant75:55+30:2310:01
54.Herva Tuomas 76:39+31:0710:07
55.Rämö Jouko 77:09+31:3710:11
56.Alamursula JuhaNOKIA79:17+33:4510:28
57.Fredrikson KajPohjant81:27+35:5510:45
58.Pelkonen AlpoOSVA85:44+40:1211:19
59.Tahkokorpi Jukka 95:37+50:0512:37
Peltola Juho 57:23 7:34
Sarpola Simo 72:09 9:31
Martikainen ErkkiKosKRi0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe36:39 7:11
2.Krapu SariYlivKu40:32+3:537:56
3.Tohmola Maarit 40:50+4:118:00
4.Rahko JenniLaiVe43:52+7:138:36
5.Rytilahti Mari 44:44+8:058:46
6.Suomela Marja 45:19+8:408:53
7.Nykänen Tarja 45:51+9:128:59
8.Rintala TuuliSiSe47:32+10:539:19
9.Vuorenmaa Marjut 47:43+11:049:21
10.Nurmikumpu MelinaKoskRi47:49+11:109:22
11.Tirkkonen AnniOYS/Vapari50:51+14:129:58
12.Heikkala Sari 51:38+14:5910:07
13.Nikula SariOuTa51:39+15:0010:07
14.Prokkola Eeva-Kaisa 52:54+16:1510:22
15.Jokela RiittaYlikNM52:58+16:1910:23
16.Lämsä SoiliYlikNM53:06+16:2710:24
17.Parkkinen Teija 53:06+16:2710:24
18.Jortama PirjoPohjant54:42+18:0310:43
19.Sillanpää ElinaPohjant55:11+18:3210:49
20.Väänänen MerviOYS/Vapari55:47+19:0810:56
21.Korhonen Katja 60:12+23:3311:48
22.Ylikotila SeijaOyus/vapari62:28+25:4912:14
23.Korkeakoski Anna-LeenaOYS/Vapari62:38+25:5912:16
24.Pyykölä SannaPohjant63:21+26:4212:25
25.Kinnula IrmaOYS/Vapari66:15+29:3612:59
26.Julin Anne-Maarit 70:59+34:2013:55
27.Herva RiittaOYS/Vapari74:57+38:1814:41
Heikkala Ritva 69:04 13:32
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hallila TuomasPohjant31:05 6:05
2.Leppäniemi MattiPohjant31:23+0:186:09
3.Kinnula Ahti 32:56+1:516:27
4.Helttunen JanneKiimU33:54+2:496:38
5.Ojuva VeliLapVe34:34+3:296:46
6.Rahkola EeroOulRe34:36+3:316:47
7.Lampela PekkaRantsRa34:55+3:506:50
8.Tapaninaho KaleviONMKY35:05+4:006:52
9.Halonen VesaPohjant35:29+4:246:57
10.Lind Johan 35:43+4:387:00
11.Myllymaa KaukoOulRe36:00+4:557:03
12.Höynälä Jouko 36:14+5:097:06
13.Särkelä Alpo 36:36+5:317:10
14.Tuohimaa EskoONMKY37:11+6:067:17
15.Andersson PetriHyRa37:26+6:217:20
16.Rahko JaakkoLaiVe37:47+6:427:24
17.Männikkö KalleLaiVe37:58+6:537:26
18.Siirilä Jukka 38:01+6:567:27
19.Puurunen ReijoOuTa38:12+7:077:29
20.Moilanen VilhoLaiVe38:13+7:087:29
21.Keltamäki SimoOuTa38:42+7:377:35
22.Lukkarinen OlaviPohjant39:10+8:057:40
23.Laatikainen Matti 39:23+8:187:43
24.Kokko Jarmo 39:38+8:337:46
25.Myllyaho Markku 40:01+8:567:50
26.Halonen TeroKoskRi40:18+9:137:54
27.Lukkarinen Mikko 40:30+9:257:56
28.Väisänen Mikko 40:45+9:407:59
29.Lassi Janne 40:58+9:538:01
30.Lampi Juha 41:12+10:078:04
31.Marjakangas Eetu 41:31+10:268:08
32.Nikula ReinoOuTa41:38+10:338:09
33.Lindfors Jukka 41:51+10:468:12
34.Suorajärvi MauriPohjant42:42+11:378:22
35.Laitila VesaPeRa42:47+11:428:23
36.Norrkniivilä JaakkoPulkPo43:00+11:558:25
37.Haverinen Eero 43:10+12:058:27
38.Haverinen Erkki 43:44+12:398:34
39.Saariniemi Pekka 43:52+12:478:36
40.Kuivalainen MarkkuIisu44:23+13:188:42
41.Juutinen HannuPohjant44:27+13:228:42
42.Uusimaa Markku 44:52+13:478:47
43.Manninen MarkkuPeRa44:57+13:528:48
44.Pääkkö Juhani 45:40+14:358:57
45.Koivumaa SeppoVaKa45:41+14:368:57
46.Lax Erkki 45:47+14:428:58
47.Saavalainen Jussi 45:48+14:438:58
48.Rahkola AnttiOulRe46:37+15:329:08
49.Mähönen SeppoPeRa46:39+15:349:08
50.Ponkala Jaakko 46:55+15:509:11
51.Suomio Pekka 47:03+15:589:13
52.Runtti YrjöKiimU47:05+16:009:13
53.Ukkola Pekka 47:13+16:089:15
54.Heikkinen Janne 47:30+16:259:18
55.Kaikkonen Kari 47:31+16:269:19
56.Karvinen AnteroOH47:55+16:509:23
57.Wuotila Mika 48:30+17:259:30
58.Ylikukkonen HeikkiOuTa49:43+18:389:44
59.Kemppainen Timo 49:44+18:399:45
60.Jämsä EeroKiimU50:01+18:569:48
61.Kesälä MikkoLaiVe50:04+18:599:49
62.Jolanki TapioKiimU51:30+20:2510:05
63.Jäntti MattiPohjant51:37+20:3210:07
64.Heikkinen Markku 51:59+20:5410:11
65.Hokkanen Matti 52:04+20:5910:12
66.Okkonen Jaakko 52:34+21:2910:18
67.Koivula RaunoRaPe53:55+22:5010:34
68.Närä Petteri 54:31+23:2610:41
69.Huotari EsaLaiVe55:12+24:0710:49
70.Saukko Sami 55:22+24:1710:51
71.Miettinen Timo 56:11+25:0611:00
72.Karttunen Petri 56:22+25:1711:03
73.Laurila Mika 56:31+25:2611:04
74.Karttunen Juha 56:32+25:2711:05
75.Norrkniivilä MarttiPulkPo56:48+25:4311:08
76.Salminen Sulo 59:00+27:5511:34
77.Korhonen Hannu 60:06+29:0111:47
78.Manninen EeroOsVa61:36+30:3112:04
79.Vattu Kumpu 64:14+33:0912:35
80.Leinonen Jaakko 70:29+39:2413:49
81.Kankainen IlmariORUK73:28+42:2314:24
82.Kaila Kari 74:35+43:3014:37
83.Pernu Esko 76:30+45:2515:00
84.Sipola Tauno 76:33+45:2815:00
85.Rajaniemi SakariLaiVe76:36+45:3115:01
Brot Andreas 48:10 9:26
Myllylä JuhaniOYS/Vapari0:00 0:00
Siri Kaila 53:02 10:23
Aho Jorma 0:00 0:00
Kaipala RaunoOYS/Vapari0:00 0:00
Pernu AnttiOsVa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa JohannaPohjant36:18 9:08
2.Jortama LauraPohjant36:42+0:249:14
3.Vaitiniemi HannaSalRe38:44+2:269:45
4.Erkkilä LeenaPohjant38:59+2:419:49
5.Montell Maria 39:19+3:019:54
6.Leskelä MaaritOSVA40:22+4:0410:10
7.Lintilä Tuija 42:23+6:0510:40
8.Lassi Ulla 44:58+8:4011:19
9.Huotari MaijaLaive47:05+10:4711:51
10.Ponkala Pirkko 47:59+11:4112:05
11.Lotvonen EssiLaiVe50:54+14:3612:49
12.Similä Mirva 51:03+14:4512:51
13.Pahkala Sirpa 51:29+15:1112:58
14.Vähänen Kaisa 51:47+15:2913:02
15.Nikula IrmaOuTa51:55+15:3713:04
16.Kesälä PirjoLaiVe53:49+17:3113:33
17.Pelkonen MaijaOSVA53:53+17:3513:34
18.Slangar Belinda 55:05+18:4713:52
19.Kelhä Jenni 55:15+18:5713:55
20.Sorvari PirkkoOSVA55:21+19:0313:56
21.Rytky Aino-Maija 58:49+22:3114:48
22.Riala Kaisa 60:39+24:2115:16
23.Kemppainen Johanna 65:55+29:3716:36
24.Kortetjärvi SaijaKiimU67:23+31:0516:58
25.Karppinen Kukka-MaariaLaive77:39+41:2119:33
26.Karppinen AleksiLaive77:46+41:2819:35
27.Takkinen Leila 91:21+55:0323:00
28.Pyrrö Anni 113:11+76:5328:30
Mäkelä Sanna 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiLaiVe27:34 6:56
2.Heikkinen Pasi 28:54+1:207:16
3.Kivinen Janne 35:08+7:348:50
4.Kivinen Juhani 35:16+7:428:52
5.Alasaarela JormaKiimU35:56+8:229:03
6.Kallio VeikkoONMKY37:09+9:359:21
7.Nikula VeliOuTa37:43+10:099:30
8.Holappa RaimoOuTa38:39+11:059:44
9.Ojajärvi Reijo 40:39+13:0510:14
10.Vartiainen SuloKiimU42:20+14:4610:39
11.Järvitalo RaimoHaHe43:00+15:2610:49
12.Ritola Raimo 44:18+16:4411:09
13.Laukka TuomasOsVa44:47+17:1311:16
14.Korkalo JormaPohjant44:50+17:1611:17
15.Järvelä Kalevi 46:00+18:2611:35
16.Tapio MattiKiimU48:02+20:2812:05
17.Kaimio AuvoHope49:50+22:1612:33
18.Havas MarttiOYUS50:48+23:1412:47
19.Virtanen/Heikkinen 51:01+23:2712:51
20.Kullas KariLaive53:54+26:2013:34
21.Pitkänen Teuvo 54:21+26:4713:41
22.Moilanen AnttiOYS/Vapari54:33+26:5913:44
23.Koivula IlkkaPohjant56:55+29:2114:20
24.Juntunen Väinö 58:26+30:5214:43
25.Rytky Santeri 58:50+31:1614:49
26.Kaila Tong 59:53+32:1915:05
27.Pyhtilä Mauno 70:00+42:2617:37
28.Kaakinen KaunoOsVa71:11+43:3717:55
29.Huttunen Niilo-PekkaPohjant95:06+67:3223:57
D-rata, naiset 2.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa Arja 18:39 8:40
2.Kyllönen Sanna 24:40+6:0111:28
3.Korkeasalo VuokkoHaHe28:38+9:5913:19
4.Höglund VilmaHaHe31:10+12:3114:29
5.Pietiläinen MeeriPeRa36:40+18:0117:03
6.Huttunen KaisaOYS/Vapari53:14+34:3524:45
7.Sirviö Venla 54:04+35:2525:08
Vikström IdaOYS/Vapari49:44 23:07
D-rata, miehet 2.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe13:26 6:14
2.Nikula JesseOuTa19:36+6:109:06
3.Ruuth TapioPohjant23:34+10:0810:57
4.Koivula Antero 26:41+13:1512:24
5.Raukko Matias 30:06+16:4014:00
6.Rossi Lauri 31:49+18:2314:47
7.Ojala Aleksi 42:43+29:1719:52
8.Sirviö Visa 54:14+40:4825:13
Pyrysirviö Pyry 54:10 25:11
Raukko JoonasOsVa30:04 13:59
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 8.59 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Krapu SariYlivKu42:01 4:53
2.Jaako NiinaLänRa42:33+0:324:57
3.Ovaska Heli 50:33+8:325:53
4.Kari Susanna 53:11+11:106:11
5.Lampela AnitaRantsRa53:19+11:186:12
6.Juvani Eeva-Leena 53:21+11:206:12
7.Maunu Susanna 87:40+45:3910:12
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 8.59 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hallila TuomasOsVa35:18 4:06
2.Toivonen Valtteri 35:26+0:084:07
3.Sillanpää TommiPohjant36:48+1:304:17
4.Määttä HarriLänRa39:48+4:304:37
5.Lukkarinen MikkoPohjant39:49+4:314:38
6.Ovaska Kimmo 40:48+5:304:44
7.Veijovaara JormaPohjant44:15+8:575:09
8.Kangas Ossi 45:28+10:105:17
9.Vornanen Juha 57:09+21:516:39
Saastamoinen VilhoPulkPo61:05 7:06

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Laukka Maria, 2005-06-21 16:09:02

    Hei,
    kun katselin miehet D-radan tuloksia, huomasin, että meidän pojat Joonas ja Matias olivat saaneet uuden sukunimen Raukko ELI Joonas sija 5 ja Matias sija 6 ovat Laukka sukunimeltään.