< Takaisin kalenteriin

Annalankangas 2.9.2014

Perämeren Rasti

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Onni Ervasti 0442910501

Opastus
tie 847 Annalankankaan th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
303
Tulokset päivitetty
2.9.2014 22:26

Tulokset

A-rata Naiset 7.2 km#7.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant58:39 -
2.Käkelä MerviPohjant61:39+3:00-
3.Kaijanen TyttiOsVa64:53+6:14-
4.Leskelä MaaritOSVA65:42+7:03-
5.Hokkanen AnniOYS/Vapari65:50+7:11-
6.Junttola UllaLaive72:24+13:45-
7.Lithovius Aino-EevaOsVa72:27+13:48-
8.Aikio OutiOYS/Vapari76:24+17:45-
9.Seppänen MarkeHaHe78:38+19:59-
10.Ilo Anne-Maria82:57+24:18-
11.Sillanpää Elina84:04+25:25-
12.Palmer Katariina84:17+25:38-
13.Mäkinen PäiviOsVa90:41+32:02-
14.Santaniemi MerjaOsVa93:21+34:42-
15.Koivula KirsiOsVa105:05+46:26-
16.Kujala MonikaSlovenia113:24+54:45-
A-rata Miehet 7.2 km#7.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuomaala MikkoKoskRi42:24 -
2.Saarela Ville-PetteriKemU43:13+0:49-
3.Alaperä ArttuPohjant45:53+3:29-
4.Taskila Markku46:24+4:00-
5.Karppinen MikkoPohjant46:50+4:26-
6.Keränen TeemuKaSu47:17+4:53-
7.Leskelä JyrkiHaHe47:49+5:25-
8.Schroderus SamuliPohjant48:00+5:36-
9.Hyvönen PanuPohjant49:41+7:17-
10.Heinikoski KaukoKoskRi50:03+7:39-
11.Ronkainen TuomasKoskRi50:51+8:27-
12.Teerikangas Matti51:22+8:58-
13.Rauhala Antti52:18+9:54-
14.Pörsti Yrjö52:19+9:55-
15.Kokkinen KariPertPe52:51+10:27-
16.Schroderus SanteriPohjant53:51+11:27-
17.Matila Tommi54:03+11:39-
18.Tervo ArhiONMKY54:18+11:54-
19.Seppänen MikaVaKa54:56+12:32-
20.Sevon NiiloSalRe55:15+12:51-
21.Malm LauriOSAO55:17+12:53-
22.Järvenpää RaimoIisu55:28+13:04-
23.Taskila Hannu55:44+13:20-
24.Seppänen JarnoVaKa56:13+13:49-
25.Rankinen JuhoSiSe56:27+14:03-
26.Grekelä AnttiHaHe56:52+14:28-
27.Kaukua JaakkoHaHe57:50+15:26-
28.Soppela Pete58:11+15:47-
29.Ilmonen Markus58:39+16:15-
30.Laurila MikaKoskRi59:23+16:59-
31.Junttola AnttiLaive59:41+17:17-
32.Laukka TuomasO60:16+17:52-
33.Berg Timo61:04+18:40-
34.Hyyppä JarmoOuluIns.61:26+19:02-
35.Nissinen Jussi61:33+19:09-
36.Ojala KaiPaksumahat61:52+19:28-
37.Nikula PasiOuTa61:53+19:29-
38.Vainio TimoPohjant62:07+19:43-
39.Pirttiaho Lauri62:32+20:08-
40.Luodonpää RistoAlatPi62:35+20:11-
41.Lempinen HannuFujitsu63:57+21:33-
42.Kaasinen AulisPohjant64:40+22:16-
43.Kela MarkoOulRe64:59+22:35-
44.Mikkonen AlpoOYS/Vapari65:55+23:31-
45.Loukusa MarkkuIisu66:02+23:38-
46.Tuohimaa EskoONMKY66:10+23:46-
47.Kauppinen Matti66:31+24:07-
48.Vuoti Mikko67:00+24:36-
49.Leukkunen Marko67:04+24:40-
50.Partanen Pekka67:14+24:50-
51.Lehtosaari JariHaHe67:18+24:54-
52.Kukkonen IiroOuTa68:01+25:37-
53.Heinikoski OlliKuIsku68:02+25:38-
54.Kivinen Janne68:18+25:54-
55.Pyky AriKiimU68:45+26:21-
56.Huhtanen RaimoKiimU68:47+26:23-
57.Viljanen Jussi69:49+27:25-
58.Eronen Ville70:50+28:26-
59.Kinnunen Matti70:53+28:29-
60.Rankka Eelis71:11+28:47-
61.Ruotsalainen KeijoOYUS74:37+32:13-
62.Holma Jouni74:49+32:25-
63.Kinnunen Matti75:17+32:53-
64.Riippa IlkkaOulRe75:22+32:58-
65.Alamäki Jussi77:06+34:42-
66.Andsten Marko77:18+34:54-
67.Haarala JyrkiViiSu77:48+35:24-
68.Kemppainen Jukka-Pekka77:50+35:26-
69.Kukkohovi ReinoOSVA80:19+37:55-
70.Nikkilä Jani81:12+38:48-
71.Mäkinen Tapani85:09+42:45-
72.Pelkonen AlpoOSVA88:32+46:08-
73.Jeskanen Juha90:37+48:13-
74.Keränen Vesa92:11+49:47-
75.Holappa RaimoHaHe93:55+51:31-
76.Alitalo SamiOSVA104:32+62:08-
77.Koivula Eino104:39+62:15-
78.Alitalo JoonasOSVA105:03+62:39-
B-rata Naiset 5.5 km#5.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant41:59 -
2.Laitinen MariaYlikNM44:56+2:57-
3.Väyrynen Lea48:13+6:14-
4.Mansikkaviita Riikka49:56+7:57-
5.Aalto PirjoPohjant52:30+10:31-
6.Korppinen LauraKoskRi52:31+10:32-
7.Vuontisjärvi Annu54:59+13:00-
8.Kivelä ElinaPohjant55:03+13:04-
9.Siirilä Katariina55:57+13:58-
10.Airaksinen Saara56:22+14:23-
11.Heikkinen SallaOsVa57:06+15:07-
12.Leinonen Anna57:28+15:29-
13.Marjakangas ElinaOV58:21+16:22-
14.Rouhiainen SiniOYS/Vapari59:26+17:27-
15.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari60:23+18:24-
16.Mäkelin MinnaOYS/Vapari60:34+18:35-
17.Pöyhtäri Mari61:04+19:05-
18.Simola LottaOYS/Vapari62:45+20:46-
19.Huotari SariPohjant63:10+21:11-
20.Aatsinki TanjaHaHe63:41+21:42-
21.Kaikkonen Leena+Anssi64:06+22:07-
22.Nissinen MariannePohjant65:13+23:14-
23.Sankelo LottaPohjant65:57+23:58-
24.Magga Johanna66:00+24:01-
25.Happonen KaisaPohjant68:03+26:04-
26.Korpi Anu69:23+27:24-
27.Rauhala PäiviOH71:46+29:47-
28.Kangas Margit72:43+30:44-
29.Tanskanen Nina75:31+33:32-
30.Nissinen Henna-RiikkaOulun Ins.77:17+35:18-
31.Varis Kaisa77:26+35:27-
32.Tanskanen PäiviOYS/Vapari78:15+36:16-
33.Kiviaho Wilma79:33+37:34-
34.Hakola Jaana79:42+37:43-
35.Kinnula IrmaOYS/Vapari94:05+52:06-
36.Leskelä Viivi99:16+57:17-
37.Lepistö TanjaOsVa103:24+61:25-
B-rata Miehet 5.5 km#5.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keltamäki KimmoKoskRi36:25 -
2.Härkönen SamiOuTa39:43+3:18-
3.Ronkainen TuomasKoskRi40:51+4:26-
4.Näsi JuhoPohjant42:17+5:52-
5.Heikka MarkkuONMKY42:30+6:05-
6.Schroderus Jari43:10+6:45-
7.Roivainen Pekka43:26+7:01-
8.Ahokoivu HemmoPohjant45:27+9:02-
9.Siirilä Jukka47:04+10:39-
10.Kuivalainen MarkkuIisu48:03+11:38-
11.Savilaakso HannuHaHe48:21+11:56-
12.Merilä SeppoOYUS48:29+12:04-
13.Lukkarinen OlaviPohjant48:38+12:13-
14.Markkanen PasiLapVe48:56+12:31-
15.Karhu JanneVaKa49:01+12:36-
16.Ahokas Mikko49:10+12:45-
17.Salmi Mikko49:21+12:56-
18.Mäntykenttä HannuOYUS49:42+13:17-
19.Helttunen JanneKiimU50:07+13:42-
20.Turunen EskoSonPa50:19+13:54-
21.Valkama Mikko51:21+14:56-
22.Vainikainen Seppo51:35+15:10-
23.Juutinen HannuPohjant52:20+15:55-
24.Kilpeläinen VeikkoVaKa52:34+16:09-
25.Nuolioja VesaPohjant52:42+16:17-
26.Pinola TimoKaSu52:44+16:19-
27.Maunula TeuvoOYUS53:22+16:57-
28.Myllymaa KaukoOulRe53:42+17:17-
29.Puotiniemi Seppo54:22+17:57-
30.Pelkonen Hannu54:24+17:59-
31.Pulkka Pekka55:28+19:03-
32.Leinonen Marko55:30+19:05-
33.Broström MattiKoskRi55:32+19:07-
34.Rahikkala Esa55:36+19:11-
35.Isolahti MikaPohjant55:54+19:29-
36.Aula Jukka56:39+20:14-
37.Isoherranen Harri56:43+20:18-
38.Juuso Mettälä57:26+21:01-
39.Rahko MattiPohjant57:35+21:10-
40.Puurunen ReijoOuTa59:21+22:56-
41.Laitila VesaPeRa60:10+23:45-
42.Pöykkölä Jouko61:03+24:38-
43.Heinonen Joni62:05+25:40-
44.Tuunanen Jari62:30+26:05-
45.Okkonen Jarkko63:03+26:38-
46.Hautala Ilkka63:24+26:59-
47.With Mikko63:29+27:04-
48.Pentikäinen Heimo63:29+27:04-
49.Wilen Juhani65:06+28:41-
50.Liedes SakariIisu65:51+29:26-
51.Hanhela Erkki66:25+30:00-
52.Harjumaa Lasse68:02+31:37-
53.Koivisto Juhani69:33+33:08-
54.Kaila Kari71:27+35:02-
55.Keränen Aki72:19+35:54-
56.Tanskanen Jouniaaaaa72:54+36:29-
57.Juola EskoOH77:24+40:59-
58.Varis Antero77:28+41:03-
59.Rahkola EeroOulRe82:27+46:02-
C-rata Naiset 3.7 km#3.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant24:42 -
2.Jaatinen MiljaHaHe29:17+4:35-
3.Jokela RiittaYlikNM33:50+9:08-
4.Mattila OrvokkiPohjant33:54+9:12-
5.Hilli Tuija33:57+9:15-
6.Jaatinen VenlaHaHe34:48+10:06-
7.Lohela PäiviOYS/Vapari35:04+10:22-
8.Lappalainen Satu35:35+10:53-
9.Koivisto Virpi35:59+11:17-
10.Härkönen LauraOuTa37:28+12:46-
11.Pääkkönen KatjaKuPe37:33+12:51-
12.Rahko LeenaPohjant37:39+12:57-
13.Myllymaa PirkkoOulRe38:51+14:09-
14.Kurttila Merja39:16+14:34-
15.Kela MirjaOulRe40:20+15:38-
16.Kari Reetta42:29+17:47-
17.Hiltunen Marja-liisaONMKY42:42+18:00-
18.Kokko Sonja42:53+18:11-
19.Merilä KirstiOYUS42:56+18:14-
20.Ryhänen Anna-Leena43:05+18:23-
21.Rahtu Marika44:03+19:21-
22.Mattila UllaPohjant44:07+19:25-
23.Korkiakoski Mervi44:40+19:58-
24.Herronen TarjaOYS/Vapari45:08+20:26-
25.Sankelo EmmaSK-Pohjant45:43+21:01-
26.Saarimaa Sanna45:58+21:16-
27.Manninen Jonna46:27+21:45-
28.Malm PirkkoOYS/Vapari48:15+23:33-
29.Huotari VirvaDtms48:33+23:51-
30.Simpanen Hanna-Mari49:43+25:01-
31.Mutka AinoPohjant50:02+25:20-
32.Harrison Kim50:12+25:30-
33.Aatsinki MirjaVePo50:46+26:04-
34.Itkonen TiinaHaHe51:48+27:06-
35.Ruokamo Pia51:58+27:16-
36.Virkkula MarjaPohjant52:08+27:26-
37.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari54:03+29:21-
38.Lamberg Anja-Leena+Henna55:30+30:48-
39.Pirttijärvi Tanja55:47+31:05-
40.Jurvakainen Marsa56:19+31:37-
41.Aspegren Annika56:29+31:47-
42.With Tiina58:46+34:04-
43.Lumme Tiina+Kes59:19+34:37-
44.Korkeasalo VuokkoHaHe70:48+46:06-
45.Elf Anna73:04+48:22-
46.Nikula IrmaOuTa77:05+52:23-
C-rata Miehet 3.7 km#3.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY26:06 -
2.Kotila HarriYlikNM27:25+1:19-
3.Laurila Petri27:52+1:46-
4.Puurunen JormaONMKY30:39+4:33-
5.Hohtola EsaYliopisto31:10+5:04-
6.Kurula JuhaniPohjant31:19+5:13-
7.Toropainen PauliOul.Res.31:35+5:29-
8.Väänänen AriOulun Ins.32:16+6:10-
9.Kemppainen Timo33:21+7:15-
10.Veijovaara JormaSK-Pohjant33:34+7:28-
11.Markkanen Pauli33:37+7:31-
12.Taivaloja JormaHaHe33:56+7:50-
13.Pietilä MarkkuOsVa35:04+8:58-
14.Suomio PekkaPohjant35:11+9:05-
15.Kallinen Raimo35:45+9:39-
16.Kivinen Juhani36:11+10:05-
17.Lohela VäinöPohjant36:20+10:14-
18.Hiltunen JuhaONMKY37:49+11:43-
19.Jäntti MattiPohjant38:38+12:32-
20.Linnansaari Lauri39:18+13:12-
21.Nikula ReinoOuTa40:45+14:39-
22.Rantakokko Timo40:52+14:46-
23.Kenttälä Janne42:41+16:35-
24.Rahkola Eino42:42+16:36-
25.Saikkonen ToivoOul.Res.43:13+17:07-
26.Tapio Mylly43:54+17:48-
27.Honkala SamiOySVapari44:39+18:33-
28.Hiekkaranta Matti44:39+18:33-
29.Alalahti JaakkoONMKY45:12+19:06-
30.Tuunanen Joona46:37+20:31-
31.Koivula IlkkaPohjant48:31+22:25-
32.Keränen EeroKoskRi50:17+24:11-
33.Kaimio Auvo50:41+24:35-
34.Maikkola SeppoOuTa52:35+26:29-
35.Luukinen Tuomo53:02+26:56-
36.Kokko Sami54:22+28:16-
37.Rahja Osmo56:45+30:39-
38.Manninen EeroOsVa58:33+32:27-
39.Pyky EskoKiimU58:48+32:42-
40.Yliraasakka Oskari89:41+63:35-
D-rata Naiset 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen PäiviOsVa25:33 -
2.Kokko Sini34:28+8:55-
3.Kari Seela35:19+9:46-
4.Jaatinen IlonaHaHe38:35+13:02-
5.Leinonen Leena49:40+24:07-
6.Mäntykenttä AnjaOYUS50:05+24:32-
D-rata Miehet 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen Tapani25:45 -
2.Heikka BenjaminPohjant33:46+8:01-
3.Kaikkonen Jere37:21+11:36-
4.Vainikainen Jimi41:07+15:22-
5.Eilola Jesse43:57+18:12-
6.Vartiainen SuloKiimU48:13+22:28-
7.Pitkänen Teuvo56:04+30:19-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valkama Anita55:15 -
Vainikainen Tomi31:36 -
Junttila Jenni114:27 -
Nissinen Jere39:58 -
Salmi Pauliina59:48 -
Huuhka KaiKiimU55:50 -
Kaikkonen Sami30:24 -
Haajanen JuhaPohjant40:15 -
Saarimaa Aino48:22 -
Kaikkonen Kari58:14 -
Hämeenaho Kerttu51:13 -
Jaako MikkoPohjant69:43 -
Hautala TuulaONMKY54:35 -
Heiska SuviOuHu0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2014-08-26 17:38:25

    Ratapituudet:
    A-rata 7,2 km
    B-rata 5,5 km
    C-rata 3,7 km
    D-rata 2,3 km

    Maasto mäntykangasta + jäkälikköä

    Eurot ja Smartumin setelit käy maksuksi.

    Tervetuloa
  2. peltipolvi, 2014-08-31 21:36:02

    Onnistuisko tehdä pyörärata rasteista, jotka on polkujen /linjojen lähellä?
  3. aikataulutus, 2014-09-01 17:05:09

    Moneltako menee lähtö kiinni? Onko klo 18.00 ehdoton takaraja ehtiä paikalle?
  4. aloitusaika, 2014-09-01 17:28:56

    Mihin aikaan pääsee maastoon?
  5. ratamestari, 2014-09-01 19:42:42

    Pysyvä ohje on: syyskuussa maastoon pääsee klo 16.30-- 18.00
    MUTTA, sovitaan tällä kertaa ajaksi: 16.30 -- 18.30
    toivottavasti tämä sopii.
  6. aikataulutus, 2014-09-01 21:15:36

    Kiitos! Nyt ei tarvitse ajaa ylinopeutta paikalle!
  7. Rasteilija, 2014-09-02 18:27:28

    Olipa mukavat rastit ja sääkin suosi. Kiitokset ratamestarille hyvästä ja monipuolisesta A-radasta! :)
  8. ratamestari, 2014-09-02 21:22:46

    Tämän sivuston palstan pitäjä taitaa edelleen olla lomareissulla, joka hänelle pitää suoda. (Näimme lauantaina Vantaalla).
    PeRan rastien tuloksia voi käydä lukemassa www.peramerenrasti.com --> kilpailut --> 2014 --> oulurastit --> jossa tekstitiedosto avautuu oikean laidan nuolesta.
  9. Iihaa, 2014-09-02 22:52:38

    Kiitos!!!