< Takaisin kalenteriin

Haipus 23.6.2005

Oulun NMKY
Lisätiedot
-
Opastus
Kuusamontieltä, n. 15 km Oulusta sekä Alakylä-Kiiminki -tieltä.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
131
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Krapu SariYlivKu45:41 7:36
2.Juuso JuliaOYUS50:45+5:048:27
3.Korhonen Katja 72:51+27:1012:08
A-rata, miehet 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant32:41 5:26
2.Koivu SamiPohjant35:38+2:575:56
3.Karjalainen TeemuPohjant35:38+2:575:56
4.Holappa HannuRaPe36:36+3:556:06
5.Räisänen KariKiimU36:54+4:136:09
6.Hanhela Veli-MattiLaiVe37:00+4:196:10
7.Viitanen LauriRaN39:36+6:556:36
8.Airaksinen RistoOuTa39:43+7:026:37
9.Nikula PasiOuTa39:48+7:076:38
10.Hallila TuomasPohjant42:03+9:227:00
11.Niemelä Urpo 42:13+9:327:02
12.Ojuva VeliLapVe42:48+10:077:08
13.Posti HarriKoskRi44:07+11:267:21
14.Jortama TimoPohjant44:24+11:437:24
15.Järvenpää RaimoIisu45:15+12:347:32
16.Pesonen SamiLaVe45:59+13:187:39
17.Karppinen JoukoLaive46:08+13:277:41
18.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari47:31+14:507:55
19.Ahokoivu HemmoPohjant47:53+15:127:58
20.Hepokangas EdvinLaiVe47:58+15:177:59
21.Hekkala Urpo 49:10+16:298:11
22.Hanhela MaunoHaHe50:14+17:338:22
23.Juuso HannuOYUS50:44+18:038:27
24.Ukkola Pekka 51:32+18:518:35
25.Sirviö Petri 53:50+21:098:58
26.Ruotsalainen KeijoOYUS55:52+23:119:18
27.Palosaari ReijoOuTa56:48+24:079:28
28.Holappa RaimoOuTa57:21+24:409:33
29.Tahkokorpi Jukka 64:38+31:5710:46
30.Saariniemi Pekka 65:58+33:1710:59
31.Korhonen HannuVePo72:45+40:0412:07
32.Kesälä MikkoLaiVe81:39+48:5813:36
Rahja MikaPeRa0:00 0:00
B-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki TanjaHaHe52:07 12:24
2.Ahokas MaaritSalRe52:20+0:1312:27
3.Jortama PirjoPohjant56:18+4:1113:24
4.Väänänen MerviOYS/Vapari59:34+7:2714:10
5.Pohjoisaho ElinaOpu60:55+8:4814:30
6.Suomio Ulla 62:27+10:2014:52
7.Kesälä PirjoLaiVe70:27+18:2016:46
8.Jaakola Kati 74:19+22:1217:41
9.Maunu Susanna 77:55+25:4818:33
10.Herva RiittaOYS/Vapari93:28+41:2122:15
11.Pohjola Päivi 106:30+54:2325:21
12.Ukkola Mervi 106:35+54:2825:22
B-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant32:47 7:48
2.Myllymaa KaukoOulRe33:54+1:078:04
3.Lind Johan 35:59+3:128:34
4.Lamu Mika 39:04+6:179:18
5.Valli PasiHaHe39:43+6:569:27
6.Siirilä Jukka 40:00+7:139:31
7.Nikula ReinoOuTa41:14+8:279:49
8.Lukkarinen OlaviPohjant41:23+8:369:51
9.Wuotila MikaPohjanv.41:45+8:589:56
10.Väänänen ArttuYlikNM42:16+9:2910:03
11.Jurvakainen MikaKiimU42:24+9:3710:05
12.Mähönen SeppoPeRa44:32+11:4510:36
13.Ponkala Jaakko 46:54+14:0711:10
14.Aatsinki JanneHaHe47:01+14:1411:11
15.Lukkarinen MikkoPohjant48:59+16:1211:39
16.Ovaskainen JormaHS49:02+16:1511:40
17.Paananen Jarmo 50:00+17:1311:54
18.Juutinen HannuPohjant50:29+17:4212:01
19.Saloranta Seppo 51:49+19:0212:20
20.Hohtola Esa 53:43+20:5612:47
21.Herajärvi MikkoPohjanveikot55:43+22:5613:15
22.Kallio VeikkoONMKY59:39+26:5214:12
23.Suomio Pekka 61:47+29:0014:42
24.Jäntti MattiPohjant64:02+31:1515:14
25.Kullas Kari 70:38+37:5116:49
26.Rahkola AnttiOulRe73:20+40:3317:27
27.Kääriä Matti 74:09+41:2217:39
28.Mettovaara Pekka 84:38+51:5120:09
Puurunen ReijoOuTa0:00 0:00
Jaako Mikko 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa TiinaOuTa31:22 9:48
2.Timonen SaijaYlikNM39:14+7:5212:15
3.Holappa PirjoYlikNM40:06+8:4412:31
4.Nikula IrmaOuTa43:17+11:5513:31
5.Sorvari PirkkoOSVA45:29+14:0714:12
6.Karjalainen Reetta 47:25+16:0314:49
7.Ponkala Pirkko 50:59+19:3715:55
8.Jortama LauraPohjant51:22+20:0016:03
9.Kelhä JenniOHS52:10+20:4816:18
10.Ovaskainen SinikkaHS55:30+24:0817:20
11.PaananenH/VähäkangasP 98:41+67:1930:50
12.Vähänen Kaisa 107:52+76:3033:42
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriNuijamiehet22:06 6:54
2.Ehovuo Veijo 27:25+5:198:34
3.Alasaarela JormaKiimU27:52+5:468:42
4.Rautionaho Risto 34:51+12:4510:53
5.Aho JormaLaive35:14+13:0811:00
6.Kivinen Juhani 37:54+15:4811:50
7.Vartiainen SuloKiimU39:45+17:3912:25
8.Laamanen EeroKiimU39:52+17:4612:27
9.Turkka JussiIisu41:28+19:2212:57
10.Laukka TuomasOsVa42:41+20:3513:20
11.Pyky EskoKiimU43:38+21:3213:38
12.Kivinen Janne 43:41+21:3513:39
13.Arola Ari 47:21+25:1514:47
14.Järvelä Kalevi 58:48+36:4218:22
15.Moilanen Antti 61:54+39:4819:20
16.Pyhtilä Mauno 65:37+43:3120:30
17.Havas MarttiOYUS68:02+45:5621:15
D-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaive38:30 14:15
2.Rusanen MiiaPeRa41:53+3:2315:30
3.Paakkola UllaKiimU53:41+15:1119:52
4.Höglund VilmaHaHe62:28+23:5823:08
5.Jalkanen Martta 65:09+26:3924:07
6.Savuoja Sanni 77:56+39:2628:51
D-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paakkola Juhani 34:10 12:39
2.Manninen EeroOsVa52:38+18:2819:29
3.Manninen RasmusOsVa52:43+18:3319:31
4.Niemelä Eero 65:51+31:4124:23
Laukka JoonasOsVa0:00 0:00
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laamanen JohannaKiimU17:50 -
2.Laamanen JuttaKiimU18:21+0:31-
3.Ahonen Iida 26:22+8:32-
4.Jaatinen Milja 33:20+15:30-
5.Jaatinen Venla 41:58+24:08-
6.Sirviö VenlaPohjant43:28+25:38-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen AleksiLaive13:25 -
2.Rossi LauriPohjant20:38+7:13-
3.Ojala Joni 30:27+17:02-
4.Aatsinki AtteHaHe34:31+21:06-
5.Sirviö Visa 43:03+29:38-
Laukka MatiasOsVa27:59 -
Rusanen Atte 42:15 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Hyvät rastit!, 2005-06-25 12:27:42

    Oli tosi mukava maasto ja hyvin järjestetyt rastit!