< Takaisin kalenteriin

Syynimaa / 2016 11.5.2016

Oulun NMKY

radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Markku Heikka, 0400 683258

Opastus
Linnanmaan liikenneympyrä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
224
Tulokset päivitetty
12.5.2016 11:04

Tulokset

A-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant29:45 6:11
2.Pörsti Yrjö30:22+0:376:19
3.Tuunanen Johannes30:24+0:396:20
4.Yli-Luoma Paavo30:39+0:546:23
5.Paakkolavaara Mikko30:58+1:136:27
6.Tompuri TanuOH31:46+2:016:37
7.Keränen TeemuKaSu32:12+2:276:42
8.Suomala Ville32:20+2:356:44
9.Torvinen Jarkko32:42+2:576:48
10.Mikkonen VilleKoskRi33:50+4:057:02
11.Piirto JarkkoLaiVe33:53+4:087:03
12.Mäntylä Mika34:06+4:217:06
13.Tuunanen Joona34:43+4:587:13
14.Ahonen ArtoInarYr34:51+5:067:15
15.Hiltunen JuhoONMKY35:09+5:247:19
16.Laurila MikaKoskRi36:24+6:397:35
17.Similä Jouni37:39+7:547:50
18.Mutka Kaijo37:50+8:057:52
19.Fredrikson KajPohjant37:55+8:107:53
20.Sevon NiiloSalRe38:30+8:458:01
21.Luodonpää Risto40:01+10:168:20
22.Kähkölä JuhaPohjant40:08+10:238:21
23.Hautala Ilkka40:13+10:288:22
24.Kananen Veli-MattiOSVA40:52+11:078:30
25.Kolma Jouni41:57+12:128:44
26.Tuunanen Jari42:02+12:178:45
27.Pirttiaho Lauri42:43+12:588:53
28.Pulju Oula42:45+13:008:54
29.Heinikoski KaukoKoskRi43:29+13:449:03
30.Pönkkylä Jouko44:23+14:389:14
31.Alhainen Petri44:33+14:489:16
32.Kurula JuhaniPohjant45:07+15:229:23
33.With Mikko45:58+16:139:34
34.Andsten Marko47:12+17:279:50
35.Kivinen Janne51:57+22:1210:49
36.Pelkonen AlpoOSVA54:38+24:5311:22
37.Mäkinen TapaniOSVA54:47+25:0211:24
38.Yli-Oinas Juha61:55+32:1012:53
39.Salminen KariOYUS88:18+58:3318:23
A-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant35:55 7:28
2.Pöyhtäri Mari39:23+3:288:12
3.Ylänne Elina39:24+3:298:12
4.Piirto MarjoLänRa41:06+5:118:33
5.Korppinen LauraKoskRi42:14+6:198:47
6.Rouhiainen SiniOYS Vapari44:02+8:079:10
7.Mattila OrvokkiPohjant44:11+8:169:12
8.Isokangas Anne45:40+9:459:30
9.Mutka Hanna46:24+10:299:40
10.Mäkinen PäiviOSVA46:51+10:569:45
11.Tuunanen Maria47:22+11:279:52
12.Lotvonen EssiLaiVe49:42+13:4710:21
13.Manninen Johanna49:44+13:4910:21
14.Palmer Katariina51:30+15:3510:43
15.Partanen MerviPohjant54:59+19:0411:27
Aikio OutiOYS Vapari44:48 9:20
Maunu Susanna45:30 9:28
Näsi AuroraPohjant39:38 8:15
B-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Törmikoski Tiina29:54 7:40
2.Heiskala Anni34:09+4:158:45
3.Törmä Johanna36:37+6:439:23
4.Hirvelä Elina37:05+7:119:30
5.Salmen Mari37:36+7:429:38
6.Puoskari Vilja38:57+9:039:59
7.Kauppinen LiisaSuomRa40:33+10:3910:23
8.Saloranta ElinaKelopojat42:46+12:5210:57
9.Palomäki EmiliaKelopojat42:46+12:5210:57
10.Sundelin PäiviHaHe44:24+14:3011:23
11.Sassi Paula45:18+15:2411:36
12.Koutsoubos Eveliina45:26+15:3211:38
13.Aatsinki TanjaHaHe45:47+15:5311:44
14.Marjala Pia-RiittaPohjant46:15+16:2111:51
15.Isokangas Nina49:19+19:2512:38
16.Mattila UllaPohjant53:18+23:2413:40
17.Rääpysjärvi Jaana54:07+24:1313:52
18.Ylänne Henni54:08+24:1413:52
19.Herronen TarjaOYS Vapari54:32+24:3813:58
20.Pelkonen MaijaOSVA55:01+25:0714:06
21.Ågren Merja55:36+25:4214:15
22.Siponen Sonja55:42+25:4814:16
23.Hiltunen Marja-LiisaONMKY58:43+28:4915:03
24.Juuso Nissilä61:45+31:5115:50
25.Löytynoja Päivi62:38+32:4416:03
26.Haapaniemi Tuula62:50+32:5616:06
27.Knopf Claudia76:40+46:4619:39
Haapasalo WilmaPohjant34:39 8:53
Jokela RiittaYlikNM44:06 11:18
Koskela Titta44:07 11:18
B-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ollanketo ToniOulun Insinöörit30:35 7:50
2.Kela MarkoOulRe30:47+0:127:53
3.Tuovinen Henry32:02+1:278:12
4.Rankinen JuhoSiSe32:40+2:058:22
5.Rautio Mikko32:55+2:208:26
6.Ruokonen Timo33:31+2:568:35
7.Satomaa Jari34:23+3:488:48
8.Väisänen Ville34:50+4:158:55
9.Pelkonen Hannu35:40+5:059:08
10.Mäntykenttä HannuOYUS36:37+6:029:23
11.Argilander ErkkiVaKa36:44+6:099:25
12.Vainikainen Henri37:14+6:399:32
13.Kilpivaara Joonas37:40+7:059:39
14.Ranta Uula38:47+8:129:56
15.Myllymaa KaukoOulRe39:11+8:3610:02
16.Yli-Eerola VesaHlT39:16+8:4110:04
17.Okkonen Jaakko42:16+11:4110:50
18.Pentikäinen Heimo42:48+12:1310:58
19.Mattila SeppoKoskRi43:30+12:5511:09
20.Kaivorinne Riitta45:15+14:4011:36
21.Jäntti MattiPohjant45:20+14:4511:37
22.Marjala VerneriPohjant46:07+15:3211:49
23.Melvaskoski Ville46:34+15:5911:56
24.Pyhäluoto Arttu46:48+16:1312:00
25.Limingoja Jarmo47:22+16:4712:08
26.Sundelin JuhaHaHe48:15+17:4012:22
27.Niskanen Perttu48:47+18:1212:30
28.Herronen Jouni54:35+24:0013:59
29.Beresford Cristopher55:38+25:0314:15
30.Grekelä AnttiHaHe76:46+46:1119:41
Hurskainen PenttiOulRe30:03 7:42
Tapio Luukinen38:22 9:50
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen Henna30:49 10:37
2.Vuoteenaho Jenni31:34+0:4510:53
3.Väänänen MerviOYS Vapari33:54+3:0511:41
4.Myllymaa PirkkoOulRe34:02+3:1311:44
5.Hyvönen Outi34:58+4:0912:03
6.Rantamaula Mia34:58+4:0912:03
7.Itkonen TiinaHaHe36:22+5:3312:32
8.Kela MirjaOulRe36:23+5:3412:32
9.Merilä KirstiOYUS36:26+5:3712:33
10.Koivusaari Kirsi37:47+6:5813:01
11.Kouva JohannaKoskRi41:21+10:3214:15
12.Yli-Eerola IrjaHlT42:05+11:1614:30
13.Kolari Anu43:12+12:2314:53
14.Mustonen Heidi44:51+14:0215:27
15.Leskelä TiinaNivU45:04+14:1515:32
16.Kiili Hanna45:38+14:4915:44
17.Ryytty Inka48:02+17:1316:33
18.Hanhela RailiKiimU48:22+17:3316:40
19.Kinnunen Noora53:04+22:1518:17
20.Taivaloja Roosa57:42+26:5319:53
21.Kuusijärvi Jonna58:31+27:4220:10
22.Haarala Heini59:37+28:4820:33
Kuivala Karoliina58:32 20:11
Lalli TarjaPeRa28:14 9:44
Maaninka Suvi49:15 16:58
Sova PiaOYS Vapari75:17 25:57
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM21:34 7:26
2.Juutinen HannuPohjant26:55+5:219:16
3.Paaso JoukoPeRa28:21+6:479:46
4.Hakarinen Johannes28:45+7:119:54
5.Vainio Timo28:55+7:219:58
6.Heikka BenjaminPohjant29:42+8:0810:14
7.Mäläskä Harri32:47+11:1311:18
8.Suomio PekkaPohjant33:10+11:3611:26
9.Paaso TuomasIisu34:20+12:4611:50
10.Similä SeveriPohjant34:56+13:2212:02
11.Vainio Auvo37:01+15:2712:45
12.Varis Antero38:20+16:4613:13
13.Mäntyniemi JuhaniOulRes39:47+18:1313:43
14.Sundelin LauriHaHe40:04+18:3013:48
15.Hanhela PaavoKiimU48:20+26:4616:40
16.Jokinen Kai51:34+30:0017:46
17.Leskelä VeikkoPohjant51:53+30:1917:53
18.Kivinen Juhani54:39+33:0518:50
19.Kiviniemi Pekka57:35+36:0119:51
20.Saarela JoonaIisu59:37+38:0320:33
21.Pirttulahti Jari61:16+39:4221:07
22.Sedelholm Harri64:44+43:1022:19
23.Sedelholm Topias64:45+43:1122:19
24.Sedelholm Nikolas64:52+43:1822:22
25.Manninen EeroOSVA73:16+51:4225:15
Raino Valtanen46:26 16:00
Roman Joonas37:26 12:54
Savolainen Jorma64:31 22:14
Taivaloja JormaHaHe30:19 10:27
Urpilainen Henri37:31 12:56
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jämsä InkaHaHe32:32 17:07
2.Paaso Sohvi32:55+0:2317:19
3.Ryytty Elena34:59+2:2718:24
4.Kärkkäinen Minttu35:28+2:5618:40
5.Pihlajaniemi Lena36:52+4:2019:24
6.Pihlajaniemi Olga37:03+4:3119:30
7.Similä SelinaPohjant39:18+6:4620:41
8.Similä HelmiinaPohjant.39:51+7:1920:58
9.Rannikko Seija40:49+8:1721:28
10.Vepsäläinen Alma43:39+11:0722:58
11.Polsa Elli44:07+11:3523:13
Vähämetsä Salla67:25 35:28
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM12:17 6:27
2.Keinonen PerttiTarpSu15:21+3:048:04
3.Sundelin OnniHaHe16:53+4:368:53
4.Juola EetuOHS21:37+9:2011:22
5.Tuunanen Aaro23:27+11:1012:20
6.Pörsti Lauri27:51+15:3414:39
7.Kouva Julius30:18+18:0115:56
8.Väisänen Ville31:21+19:0416:30
9.Väisänen Olli31:24+19:0716:31
10.Väisänen Jaakko31:42+19:2516:41
11.Paaso TorstiONMKY32:04+19:4716:52
12.Jämsä VerneriHaHe32:25+20:0817:03
13.Hyvönen Johannes32:49+20:3217:16
14.Vartiainen SuloKiimU36:25+24:0819:10
15.Pihlajaniemi Kalle37:36+25:1919:47
16.Ryytty Eino40:13+27:5621:10
17.Juola Arttu40:20+28:0321:13
18.Tuunanen Antton41:46+29:2921:58
19.Kauppila Johannes42:28+30:1122:21
20.Polsa Iiro43:44+31:2723:01
21.Vepsäläinen Akseli44:57+32:4023:39
22.Tiikkainen Tomi50:49+38:3226:44
23.Karvinen Jussi50:54+38:3726:47
Wu Wen35:08 18:29
Pyöräsuunnistus, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ovaska HeliPohjant20:13 5:03
2.Sorvisto MariOYS Vapari 52:54+32:4113:13
Munsterhjelm CamillaPohjant30:06 7:31
Pyöräsuunnistus, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinikoski KaukoKoskRi21:30 5:22
2.Lukkarinen MikkoPohjant22:20+0:505:35
3.Kujala JarmoKoS23:21+1:515:50
4.Veijovaara JormaPohjant29:08+7:387:17
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jaako MikkoPohjant42:50 -
Korkeasalo VuokkoKoskRi0:00 -
Piirto Alva33:26 -
Piirto Lucas33:16 -
Rautio Eero76:03 -
Vuontisjärvi Annu19:58 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2016-05-06 22:38:06

    Ynnin Oulurastit keskiviikkona 11.5. Linnanmaan jäähallilla
    Lähdöt: klo 16:30 â?? 19:00

    Kartta: Uusi sprinttisuunnistuskartta 1:5000 v. 2016, käyräväli 2 m.
    Radat:

    A-rata 4,8 km, 18 rastia
    B-rata 3,9 km, 16 rastia
    C-rata 2,9 km, 13 rastia
    D-rata 1,9 km, 8 rastia
    Pyörä 4.0 km, 12 rastia

    Radat ovat hieman ylipitkät sprinttiradat. Pääosa rasteista on maastossa.

    HUOM! Olkaa varovaisia ajoteiden ylityksissä ja pyöräteillä.

    HUOM! Kielletyt alueet ja kohteet:

    http://www.suunnistusliit...tuksen-kielletyt-kohteet/
  2. Kielletyt alueet ja kohteet, 2016-05-10 21:55:30

  3. Mm, 2016-05-11 06:23:01

    Kastuuko lenkkarit?
  4. Ratamestari, 2016-05-11 08:07:13

    Jos ei sada, niin radat pystyy kiertämään kenkiä kastelematta. Suokohdissa on märkää, muualla on kuivaa. Paras kenkä on suunnistuskenkä.
  5. Sport'in Muhos, 2016-05-11 10:41:16

    Sportin muhoksen myyntiauto paikalla myymässä suunnistustarvikkeita.
  6. Harrastelija, 2016-05-11 20:38:19

    Kiitos Ynnille hyvistä Oulurasteista.
  7. Jouni Holma, 2016-05-11 21:42:31

    Taisin lausua nimeni liian painokkaasti emittiä palauttaessa. Voisko sen korjata? Miehet A-rata, sijalla 25. Kiitos korjaajalle ja kiitos järjestäjille!