< Takaisin kalenteriin

Kalamäki 15.9.2005

Kiimingin Urheilijat

Uusi kartta

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 15 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
135
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LassePohjant53:46 -
2.Marttinen MinnaVaKa88:17+34:31-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kvist PerttiKemKi41:56 -
2.Sippala Kent 42:18+0:22-
3.Parkkinen KeijoPohjant43:10+1:14-
4.Räisänen KariKiimU46:03+4:07-
5.Hyvönen PanuPohjant48:57+7:01-
6.Vääräniemi AskoONMKY53:06+11:10-
7.Hallila Tuomas 53:53+11:57-
8.Hihnala HeikkiAlatPi55:40+13:44-
9.Merilä SeppoOYUS56:06+14:10-
10.Hepokangas EdvinLaiVe56:29+14:33-
11.Grekelä AnttiHaHe56:32+14:36-
12.Kunnari Esa 56:33+14:37-
13.Järvenpää RaimoIisu61:43+19:47-
14.Huuhka Kai 62:20+20:24-
15.Tuohimaa EskoONMKY62:43+20:47-
16.Ruotsalainen KeijoOYUS64:21+22:25-
17.Pasi LalliHaHe68:11+26:15-
18.Tolonen Jonne 68:36+26:40-
19.Kilpeläinen VeikkoVaKa72:15+30:19-
20.Herva Tuomas 72:27+30:31-
21.Horsma AaroKiimU77:48+35:52-
22.Pokela RistoPohjant92:49+50:53-
Vihavainen JuhaONMKY0:00 -
Ukkola Pekka 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Reini KaarinaLapVi49:26 -
2.Heikkala Ritva 53:35+4:09-
3.Tirkkonen AnniOYS/Vapari56:57+7:31-
4.Rantala Tytty 60:37+11:11-
5.Pohjoisaho Elina 66:38+17:12-
6.Leinonen Sirkka-liisaPohjant69:43+20:17-
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari82:35+33:09-
8.Vähänen Kaisa 88:48+39:22-
Pöyry MattiKiimU0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuhoKoskRi34:14 -
2.Haajanen JuhaPohjant34:19+0:05-
3.Rahkola EeroOulRe34:40+0:26-
4.Salovaara HeikkiJyry34:43+0:29-
5.Toropainen PauliONMKY35:03+0:49-
6.Pelkonen ToivoYlikNM38:22+4:08-
7.Tapaninaho KaleviONMKY38:31+4:17-
8.Lukkarinen OlaviPohjant38:38+4:24-
9.Rönkkö TimoKiimU39:38+5:24-
10.Juuso HannuOYUS39:49+5:35-
11.Ojala Sami 40:43+6:29-
12.Siirilä JukkaLohiRa41:37+7:23-
13.Saariniemi Pekka 41:48+7:34-
14.Ahokoivu HemmoPohjant42:18+8:04-
15.Lappalainen JormaKaSu45:12+10:58-
16.Inki PekkaTuMe45:17+11:03-
17.Pietiläinen ErkkiPeRa46:17+12:03-
18.Kauma Heikki 47:06+12:52-
19.Korkalo JormaPohjant47:08+12:54-
20.Janne Kivinen 47:08+12:54-
21.Kela Lari 48:32+14:18-
22.Kurttila Pentti 49:13+14:59-
23.Juutinen HannuPohjant49:28+15:14-
24.Jokela Timo 50:33+16:19-
25.Sopanen Mikko 50:47+16:33-
26.Iisakka SamppaKiimU51:08+16:54-
27.Puurunen ReijoOuTa53:53+19:39-
28.Jäntti MattiPohjant54:31+20:17-
29.Vuoti SamiOHS55:45+21:31-
30.Hankala JuhaOHS55:55+21:41-
31.Wuotila MikaPohjanv.55:57+21:43-
32.Juhani Kivinen 56:28+22:14-
33.Nissinen Kari 57:34+23:20-
34.Jokitalo Olli-Pekka 61:32+27:18-
35.Matti Malila 66:04+31:50-
36.Markku Niemelä 84:07+49:53-
Säävälä HannuVepo0:00 -
Kumpu Vattu 0:00 -
Jämsä EeroKiimU0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukusa KatriKiimU18:35 -
2.Berg Päivi 39:05+20:30-
3.Fredriksson CaritaPohjant44:25+25:50-
4.Kvist Hanna-Kaisa 46:19+27:44-
5.Närä Saara 53:45+35:10-
6.Höglund VilmaHaHe56:39+38:04-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pirinen Raimo 28:04 -
2.Berg Petri 30:58+2:54-
Pöyry MiskaKiimU0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halme RitvaKiimU25:58 -
2.Lämsä SoiliYlikNM29:54+3:56-
3.Nissinen Marianne 37:17+11:19-
4.Aikio OutiOYS/Vapari37:36+11:38-
5.Kortetjärvi SaijaKiimU40:26+14:28-
6.Hankala Mervi 42:11+16:13-
7.Ruotsalainen MariRa-Ru42:12+16:14-
8.Kuula Ritva 42:20+16:22-
9.Virtanen Ella 44:03+18:05-
10.Sorvari PirkkoOSVA47:17+21:19-
11.Korvela Taina 48:11+22:13-
12.Kelhä Jenni 48:33+22:35-
13.Tarja HerronenOYS/Vaparit57:32+31:34-
14.Pietiläinen MeeriPeRa61:28+35:30-
15.Seppänen Ossi 90:30+64:32-
Nurminen Maisa 58:45 -
Heikkinen Ritva 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takkinen EskoKiimU20:13 -
2.Ingerttilä PenttiLaiVe24:41+4:28-
3.Harri KotilaYNM24:48+4:35-
4.Runtti YrjöKiimU25:58+5:45-
5.Ruotsalainen JuhaRa-Ru29:17+9:04-
6.Hanhela PenttiKiimU30:06+9:53-
7.Rautioaho Risto 32:42+12:29-
8.Kaimio AuvoHope33:31+13:18-
9.Tapio MattiKiimU34:09+13:56-
10.Vartiainen SuloKiimU34:49+14:36-
11.Nissinen Niko 38:19+18:06-
12.Havas MarttiOYUS39:35+19:22-
13.Heikkinen Ville 42:27+22:14-
14.Ojansivu Ville 42:51+22:38-
15.Vuotikka Antti-Jussi 43:43+23:30-
16.Parkkinen VillePohjant44:04+23:51-
17.Kankainen IlmariORUK45:36+25:23-
18.Pyhtilä Mauno 53:44+33:31-
19.Kaakinen KaunoOsVa58:57+38:44-
Rahkola AnttiOulRe0:00 -
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi Aurora 12:51 -
2.Lämsä NiinaKiimU12:53+0:02-
3.Hoikkaniemi Marika 12:57+0:06-
4.Lämsä EveliinaKiimU14:38+1:47-
5.Näsi Juliaana 14:51+2:00-
6.Loukusa HannaKiimU15:37+2:46-
7.Säävälä Anni-ElinaKiimU20:06+7:15-
8.Siira JohannaLaive24:43+11:52-
9.Säävälä KatriKiimU29:25+16:34-
10.Fredrikson Erika 30:50+17:59-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry KonstaKiimU10:45 -
2.Rossi LauriPohjant18:19+7:34-
3.Rönkkö Antti-PekkaKiimU19:45+9:00-
4.Ojala Alex 23:57+13:12-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Rahko SampoPohjant30:13 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2005-09-19 13:03:00

    Aikuisten ratojen viimeiseltä rastilta löytyi kompassi. Jos sulla on tuolla reissulla kompassi hukkunut, ota yhteys järjestäjiin, yhteistiedot www.kiimu.fi
  2. Mari, 2005-09-20 11:09:33

    Onko väliaikoja saatavana jostain? Jäi omat väliaikani printteripaperin loppumisen takia kisapaikalta saamatta (siis emit-tuloste), ja näin ollen on jälkisuunnistus jäänyt tekemättä. :-)
  3. Mikko, 2005-09-20 11:51:36

    Väliajathan saa kaikkien suunnistajien osalta klikkaamalla kyseisen tapahtuman kohdalta oikealla olevaa V-kirkainta.
  4. Mari, 2005-09-22 14:57:18

    No niinpä näköjään saa, kaunis kiitos Mikko väliaikatiedoista!