Kanoottisuunnistusta Oulussa 28.8

K&C 15.8.2007 22:42
Melontaseura K&C järjestää kanoottisuunnistusta Oulun suistossa tiistaina 28.8.

Paikka Tukkisaari
Lähtöajat 17:00 - 19:00

Kajakin tai kanootin ja varusteet saa K&C:ltä vuokralle hintaan 5Ã??. Ei muita osallistumismaksuja. Tapahtuma on harrasteluontoinen!

Lisätiedot:
http://www.kc.fi/cgi/yabb...on=display;num=1180680357

Ennakkoilmoittautumiset (jotta tuodaan oikea määrä kalustoa rantaan):
tiedottaja |a| kc.fi
heikki 16.8.2007 10:30
Hyvä idea, huono päivä. Silloin on jo OuTan rastit.
K&C 28.8.2007 22:27
Suunnistus takana ja osallistujia oli 25 + 1 järjestäjä.

Kiitokset erityisesti herralle joka toi Karlshamnin kartan ja www-osoitteen! Löytyi paljon hyödyllistä tietoa ensi kertaa ajatellen.
pollliisi 29.8.2007 01:05
Todella hienoa että taas löyty jaloon suunnistukseen uusi muoto, mutta on se perkele vaan kumma että samana päivä pitää järkätä Oulurastien kanssa.

Ti ja To on pyhitetty suunnistuksessa Oulurasteille.

t-pamputtaja
Pertti 29.8.2007 08:38
Itse mielelläni jätän välillä metsäsuunnistuksen väliin vaihtaakseni illan ohjelmaksi kanoottisuunnistuksen. Oulurastit viikottain kahdesti, kanoottisuunnistus vuodessa kerran?

Kiitokset järjestelijöille!
K&C 29.8.2007 09:45
Tänä vuonna pidetyt kanoottisuunnistukset (2kpl) on suunnattu melojien tarpeeseen ja Oulurasteja ei valitettavasti huomattu huomioida. Osallistujamäärä oli tosin nytkin lähellä (ellei yli?) sitä maksimia mihin pystytään yhdellä järjestäjällä.

Suunnitteluasteella on ensi vuonna järjestää ainakin yksi tapahtuma isommilla resursseilla ja huomioda myös Oulurastit.
k&c 13.5.2008 13:11
Tänä kesänä on tarkoitus järjestää melontasuunnistus paremmin toteutettuna. Viime kesä meni harjoitellessa pienillä resursseilla.

Kalustopuoli, järjestelyt ja rastit saadaan hoidettua järkevämmin mutta kartasta on pula. Onko kenelläkään vinkkiä ohjelmaan jolla olisi kätevä tehdä tämäntyylinen kartta mahdollisimman pienellä vaivalla:
http://www.geocities.com/canoeo/peshtigo2006.pdf
Sari 25.8.2008 13:22
Milloin melontasuunnistus olisi tarkoitus järjestää?
Jape 27.8.2008 23:08
Sama kysymys on pyörinyt minun päässäni.
Muumipappa 28.8.2008 17:04
Kanoottisuunnistuksen järjestävällä organisaatiolla on kiireitä Dragon-melonnan organisoimisessa, http://www.dragonoulu.com/

Ehkäpä joskus lähiviikkoina saa järjestäjä ladattua akkunsa... Jokihan ei jäädy vielä pitkään aikaan ;)

Vastaa viestiketjuun

Roskapostin esto